Колесо огляду, палац спорту та ліквідація райрад у Чернігові

2020-07-02 12:53

Відзнаки медикам

Перед початком сесії депутати міськради, стоячи та оплесками привітали чернігівських медиків, яких відзначали з нагоди професійного свята. Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій висловив подяку всім медикам, особливо ж тим, хто зараз бореться з COVID-19. Двом — Світлані Вороні, завідувачці інфекційного відділення Чернігівської  міської лікарні №2, й Станіславу Коваленку, завідувачеві хірургічного відділення Чернігівської обласної лікарні — він вручив ордени Святого Пантелеймона.

За словами архієпископа, «по-особливому цього року зазвучало таке, здавалося би, звичайне слово — «здоров’я». Вся громадськість і помісна Православна церква України висловлюють подяку медикам за боротьбу з невидимим, але підступним і небезпечним ворогом. Для мене честь — вручити ці відзнаки за заслуги перед помісною Українською православною церквою і віруючим народом. І за жертовне служін-ня в заощадженні дару життя».

Міський голова Владислав Атрошенко підтримав привітання владики Євстратія.

Створено депутатську групу

Про це оголосила депутатка Регіна Гусак. За її словами, ідея об’єднання виникла після обласної конференції партії «Рідний дім». До нього увійшли Регіна Гусак, Василь  Білогура, В’ячеслав Летута, Наталія Хольченкова, Сергій Кирієнко, Володимир Коваленко і Вікторія Овчаренко.

Мета групи «Рідний дім» — продовження розвитку Чернігова та підтримка курсу, який проводиться Владиславом Атрошенком спільно з командою у виконавчих органах влади та депутатським корпусом.

Райради міста остаточно ліквідували

Рішення є технічним, пов’язаним із організаційними діями — з подальшим необранням у Чернігові райрад. Тобто підлягають ліквідації також і відповідні юридичні особи.

Частина працівників, а це, орієнтовно, 204, перейде працювати у департаменти соціального захисту та службу у справах дітей. До кінця жовтня скоротять близько      28-ми чиновників. Економія коштів — зви-чайно,  на утриманні приміщень. Її порахують фінансисти дещо пізніше. Озвучувались різні цифри, але ж змінюються й тарифи, й  ставки заробітних плат. Тому торішня цифра — 20 мільйонів гривень — може змінитись. У звільнені приміщення планують перевести більшість структурних підрозділів міськради.

Будівництво палацу спорту

Наразі розглядають кілька варіантів. Невеликий за розмірами і дешевший можна звести біля Валу по вулиці Пушкіна,1, але в ньому не можна буде (через розміри) проводити всеукраїнські та міжнародні змагання. Це буде спортивний об’єкт місцевого значення.

Тому розглядають іще й інший варіант — будівництво великого палацу спорту. Його можна розмістити на вулиці Кільцевій, де нині побудовано стадіон ФК «Чернігів». Тут площа в 4 га дозволяє здійснити масштабний проєкт. Крім того  вже підведено комунікації. Є місце для парковки та готелів. Наразі проєктанти мають надати свої висновки стосовно цих варіантів.

Колесо огляду

Депутати понад годину обговорювали це дуже дискусійне питання громадськості міста — про колесо огляду. Тобто виділення землі на Алеї Героїв навпроти Інституту історії, етнології та правознавства імені Лазаревського. Колесо огляду має бути щонайменше на три метри нижчим, аніж хрест Катерининською церкви (38 м). Зняти питання про виділення землі з розгляду рекомендували три постійні комісії міськради. Голова попросив депутатів: «Я просив би підтримати. Щоб не був втраченим час і можна було би вже замовити проєктування. За його словами, «якщо цей об’єкт не вдасться реалізувати, то дозвіл буде скасовано. Коли щось не стикуватиметься — ми не використаємо цю землю. Повернемо її. І нічого не відбудеться».

Також Владислав Атрошенко поінформував депутатів про ті моменти, які викликають найбільше побоювань. Зокрема, він запевнив, що «без публічного обговорення жодне колесо будуватися не буде. Але щоби був предмет обговорення, потрібна конкретика: проєкт, візуалізація, розрахункові цифри. Поки що є тільки ідея, яку кожен може уявляти по-своєму. А для розробки проєкту необхідно визначити земельну ділянку». Також він пояснив, що кошти міського бюджету на побудову атракціону витрачатися не будуть. Натомість місто сформулює вимоги до неї та оголосить конкурс серед потенційних інвесторів. А буду-ватиме і надалі утримуватиме колесо той інвестор, кого оберуть за результатами максимально відкритого аукціону.

— Колесо огляду буде абсолютно беззвучним. Ні світло, ні звук не будуть заважати мешканцям будинку поблизу, —- сказав Владислав Атрошенко.

— Колесо огляду буде родзинкою нашого міста  саме для туриста вихідного дня. До нас приїжджає багато таких відвідувачів. І саме центральна частина міста найбільш цікава з точки зору потоку людей, - додав мі-ський голова. - Ми за допомогою квадрокоптера подивилися на вид, який відкривається. Саме в цій точці він найкращий, тому що турист зможе побачити відразу й церкви, й центральну алею, і площу, і світломузичні фонтани.

«За» проголосували 26 із 34-х присутніх у залі депутатів. Двоє — проти, шестеро —  утримались. Отже, Управлінню житлово-комунального господарства дозволили облаштовувати ділянку площею при-близно 0,65 га на перехресті проспекту Миру та вул. Єлецької. Там проведуть комунікації і, за потреби, організують археологічні дослідження. Це коштуватиме місту до 230 тисяч гривень. Гроші закладуть у стартову суму лоту — оренди ділянки. Колесо ж установлюватиме інвестор.
Додамо: орієнтовна вартість 30-метрового колеса огляду — від 700 до 900 тисяч євро.

І наостанок. Важливу нішу на сесії зайняли звернення людей. Мешканці будинку на вулиці Серьожникова,10 звернулися до депутатів міськради з проханням зупинити будівельні роботи під відкриття нових офісів. Знову прийшли жителі будинку на Коцюбинського, 84 — біля якого поблизу Стрижня хочуть виділити землю під забудову і забрати в людей зелену зону — місце для відпочинку.

Крім того міськрада звернулася до міністра внутрішніх справ стосовно можливості встановлення на в’їздах у місто стаціонарних постів поліції з метою контролю заборони в’їзду вантажних транспортних засобів.

Олександр ШИЛО
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57