Вшанували Героїв, подбали про медицину, аграріїв та чорнобильців

2020-07-02 10:56

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання 24-ї сесії хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівки, та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району. Разом із головою обласної держадміністрації Андрієм Прокопенком очільник обласної представницької влади Ігор Вдовенко вручив державні нагороди родичам героїв. Мати Ігоря Кістерного Євгенія Михайлівна отримала медаль „Захисник Вітчизни” загиблого сина, а сестра Володимира Черненка Людмила Вікторівна — орден „За мужність” ІІІ ступеня загиблого брата. Також керівники нагородили групу депутатів-медиків почесними грамотами та відзнаками обласної влади за їх високі досягнення в галузі охорони здоров’я громадян та з нагоди недавнього професійного свята.

А після прийняття порядку денного, до якого було включено близько шести десятків питань, народні обранці активно взялися до обговорення проєктів рішень та їх затвердження. В числі перших проголосували за чотири звернення від обласної ради до вищих органів державної влади. І, насамперед, до Президента України щодо запровадження режиму квотування імпорту мінеральних добрив. В ньому вони наголосили, що одним із ключових чинників широкої громадської підтримки Глави держави під час виборів «була деолігархізація української економіки й політичного життя, створення справедливого та конкурентного середовища для бізнесу, в тому числі й для аграрного сектору економіки».

Однак, як зазначають депутати у зверненні, «міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігop Петрашко намагається запровадити квотування імпорту мінеральних добрив...», головним наслідком якого може бути перехід третини собівартості аграрної продукції під контроль олігархічних гpyп, зростання їх монополії i надприбутків. Аграріїв обурює, «що газ поточного року подешевшав більше ніж на 45%, а добрива, в собівартості яких, за заявами представників хімічних підприємств, газ становить близько 80%, подешевшали лише на 13%». 3 огляду на ці та інші негативні чинники, народні обранці висувають політичну вимогу «звільнення міністра розвитку економіки, торгівлі i сільського господарства України, діяльність якого дискредитує Уряд i Президента...»

Також народні обранці прийняли Звернення обласної ради до керівництва країни стосовно відзначення на державному рівні 35-х роковин Чорнобильської трагедії. В ньому вони пропонують оголосити на державному рівні 2021 рік – Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, заснувати відзнаку Президента України: пам’ятну медаль – «За врятоване життя» тощо.

Найбільше ж розглянутих питань стосувалося проблем галузі охорони здоров’я населення. Зокрема, низкою рішень затверджено тимчасові тарифи на платні медичні послуги, що надаються комунальними некомерційними підприємствами обласної ради: КНП «Чернігівська обласна лікарня», КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології», КНП «Чернігівський обласний кардіологічний центр».  Розрахунок цих тарифів було здійснено на основі методики, що затверджена Постановою Кабміну від 27 грудня 2017 року. Проте, як було наголошено розробниками даних рішень, зазначені тарифи за медичні та палатні послуги не стосуватимуться тих пацієнтів, які будуть направлятися до лікувальних закладів сімейними лікарями.

Також депутати внесли зміни до рішення обласної ради від 20 березня 2020 року № 5 Про реорганізацію КНП «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни» обласної ради, КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» обласної ради, КНП «Чернігівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» обласної ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради.

Окрім того, депутати прийняли близько десятка рішень з кадрових призначень та звільнень з посад керівників комунальних некомерційних лікувальних підприємств; інші документи, що стосуються розвитку галузі охорони здоров’я Сіверського краю.
Цього ж дня на сесії було розглянуто питання «Про звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за І квартал 2020 року», яким, звісно ж, депутати лишилися невдоволеними, адже через коронавірусний карантин його цифри дещо нижчі від запланованих.

Бліц-інтерв’ю

Валерій КУЛІЧ, депутат обласної ради:

— Я дуже позитивно ставлюся до об’єднання районів, бо нинішня  структура — 22 райони — неефективна. І, навпаки, замість 22 районів ми створили 57 об’єднаних територіальних громад. Логічно, що вся господарська діяльність регіону буде сконцентрована в громадах. Тому я позитивно ставлюся до того, що у нас буде 5 повітів чи районів (у залежності від того, як їх назвуть). І районні адміністрації давно треба було скорочувати. Реформа децентралізації триває протягом 6 років. І якщо за цей час люди не визначилися, до якої ОТГ вони хочуть увійти, то ці населені пункти просто треба приєднувати. Надалі головними залишаються ефективність роботи громади та її спроможність. Основні повноваження  будуть сконцентровані в об’єднаних територіальних громадах. Нові повіти або великі райони впливу на господарську діяльність кожної ОТГ практично не матимуть. Щодо участі у виборах. На ці вибори я не піду. Візьму паузу й відпочину від політичної діяльності. Хочу сконцентруватися на бізнесі.

Сергій ПАЩЕНКО, депутат обласної ради, керівник Чернігівського обласного осередку ВО «Батьківщина»:

— На цій сесії ми розглядатимемо ряд важливих питань, є про що дискусувати. Зокрема це кадрові питання стосовно наших медичних закладів. І, сподіваюся, що всі кандидатури  будуть підтримані. Нині багатьох людей хвилює питання об’єднання громад. І позиція нашої політичної сили  — це позиція людей, позиція громад на місцях. Їм видніше, як і до кого приєднуватися. І питання приєднання мають вирішувати люди, а не Кабінет Міністрів. Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» обов’язково піде на місцеві вибори. Адже наша партія існує вже багато років, її підтримують на Чернігівщині, тут вона постійно займає перші місця в рейтингу. Тож ми обов’язково йтимемо на вибори і виграватимемо їх.

Андрій ПРОКОПЕНКО, голова Чернігівської обл­держадміністрації:

— Одне з важливих питань цієї сесії —  про внесення змін до обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Чернігівській області на 2019-2020 роки. Воно полягає в тому, що ми вносимо зміни, щоби можна було профінансувати ремонти габаритно-вантажних комплексів, які працюють на дорозі, аби відслідковувалося дотримання вантажного режиму. Щоби автомобілі везли вантаж, який не перевищуватиме допустиму норму. Вже почався сезон збору врожаю, і багато зерновозів ідуть перевантаженими. Це для того, щоб не руйнувалися наші дороги під великими вантажівками. Ми також працюємо з Укрзалізницею, щоб у аграріїв була можливість вивезти свій урожай. Бо минулого року наша область мала рекорд  — 5 мільйонів тонн, але аграрії не могли вивезти зерно  залізничним транспортом. Через те, що не було достатньої кількості вагонів, сільгоспвиробники змушені були везти врожай у південні порти автомобільним транспортом. А це і дорого, і згубно для доріг. Тож нині ми з одного боку відремонтуємо  габаритно-вантажні комплекси і врятуємо дороги, з іншого — дамо можливість аграріям вивезти свій урожай.

Арсен ДІДУР, заступник голови Чернігівської обласної ради:

— Я очікую, що питання порядку денного будуть вирішені. Стосовно виборів  вважаю, що ми повинні діяти в рамках Конституції, але якщо нинішня влада проведе вибори за старим законодавством, тобто будуть сформовані нові райони, а районні ради в старих районах треба буде обирати, то ці вибори будуть максимум на рік, що  стане профанацією. Децентралізацію потрібно закінчити, і, думаю, у Верховної Ради й Кабінету Міністрів є всі можливості, щоби в потрібні терміни підготувати відповідний закон.

Олег РУСІН, директор Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації:

— На цю сесію ми виносимо програму, яка націлена на охорону праці, на дотримання прав працюючого населення в плані охорони праці роботодавцем. Програму схвалено, вона пройшла відповідні експертизи. Якогось додаткового великого фінансування не потребує. І я представляю цю програму. На часі актуальним є питання завершення об’єднання територіальних громад. При цьому обов’язково має враховуватися думка самої громади. Але й ОТГ повинна бути самодостатньою структурою. А коли в об’єднаній територіальній громаді трохи більше тисячі людей, то про яку самодостатність може йти мова? І про які глобальні проєкти, націлені на вирішення потреб громади, можна говорити? Громада повинна мати певні ресурси, щоби вирішувати різні питання.

Олег АВЕР’ЯНОВ, депутат обласної ради:

— При тому стані медицини, який нині у нас в країні, й тій ситуації, як саме лікарі ставляться до своїх посадових обов’язків, вони заслуговують на особливу повагу. Тому фракція Радикальної партії буде підтримувати призначення керівників медичних закладів, думаю, інші депутати також ухвалять відповідні рішення. Ключовим же питанням є звернення до Президента України про підтримку закону про локалізацію вітчизняного виробника. У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, суть якого така: при закупівлі за державні кошти у пріоритеті замовника має бути постачальник, що має виробництво в Україні. 
Щодо питання децентралізації, то ця реформа вже дає свої плоди. Це еволюційний процес, від якого будуть позитивні наслідки в майбутньому. 

— Чи готові ви до виборів? 

— Вибори потрібно проводити і зробити перезавантаження влади. Люди вже зваженіше прийматимуть рішення і будуть обирати тих, хто не словами, а реальними діями працює на розвиток економіки та розбудову нашої держави. Я впевнений, що наша партія також отримає свій результат.

Анатолій ХАВИЛО, депутат обласної ради:

— У мене є великі побоювання стосовно виборів, що можуть не відбутися. Якщо не завершиться процес децентралізації, то немає сенсу їх навіть і проводити — краще  перенести. Бо коли вибори провести до завершення децентралізації, то всі напрацювання будуть затягнуті ще на 5 років.

Валентина НАУМЕНКО, Поліна МОГІНСЬКА та за матеріалами відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Фото Маріанни ХАРДІ та з відкритих джерел

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13