Тварини навколо нас: любов і відповідальність водночас

2020-07-01 09:56

Пухнасті улюбленці роблять наше життя цікавішим, яскравішим і добрішим. Але крім великої любові їм потрібна наша турбота, правильний догляд і відповідальність за них. У PRESS-ЦЕНТРІ DPNEWS.COM.UA відбувся круглий стіл за участю власників домашніх улюбленців та представників ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин». 

Учасники заходу обговорили гострі питання щодо утримання чотирилапих друзів, проблеми, пов’язані з вигулом домашніх улюбленців на теренах нашого міста, та інші цікаві теми. Зокрема власники тварин дізналися корисну інформацію про котів та собак і отримали поради стосовно правильного догляду за ними й відповідального ставлення до своїх чотирилапенків.
Учасники круглого столу прийшли на захід зі своїми домашніми улюбленцями і безпритульними тваринами, які шукають господарів. Тож спілкування відбулося в нестандартній позитивній атмосфері. Заступниця директора видавництва «КМ Медіа» Лариса Почечун завітала на захід зі своїм лабрадором Мішель. Мішель виявилася найбільшою собакою круглого столу, але попри це вона чудово ладнала з іншими тваринами. Вона була дружелюбною і спокійною. Поводилася дуже чемно і виховано. Слухняно сиділа біля господині і ніби уважно слухала учасників круглого столу. Директорка ТОВ «Чернігівська Деснянська правда» Христина Лаврищева була разом зі своїм йоркширським тер’єром Алісою. Милою, жвавою і грайливою улюбленицею всієї сім’ї. Христина розповіла, що особливо Алісу любить її маленький син. Він залюбки годує її, ходить із нею на прогулянку, бавиться. Вранці каже собаці і коту «Доброго ранку», а перед сном — «На добраніч». І це чудово, що хлопчик із дитинства вчиться любити, піклуватися про тварин і росте добрим та чуйним. Фотограф Мар’яна Харді на круглому столі була з грайливою і модно вдягненою пінчером Тріксі, а Анастасія Карташова — з лагідною і милою кавалер-кінг-чарльз-спаніелем Джей-джей.

 

Відома бізнес-леді, еко- та зооактивістка Вікторія Калмикова на одному зі своїх підприємств має власний притулок бездомних тварин. Вона дбайливо опікується ними й для кожної намагається знайти нову сім’ю. На круглий стіл пані Вікторія прийшла з безпритульною собачкою Найдою. Найда не породиста собака, у неї нема родослівної, але коли дивишся в її добрі, розумні очі, розумієш, що вона любитиме свого господаря не менше. І буде відданим і слухняним домашнім улюбленцем.

Спокійна, добра, лагідна і симпатична Найда поводилася в новій компанії так виховано, наче вже давно була знайома з усіма присутніми. Вона жодного разу не подала голосу і без проблем дозволяла себе погладити. Особисто мені дуже хочеться, щоб у неї з’явився такий же добрий і хороший господар. Волонтерка Ольга Табакова подарувала теплу родину трьом безпритульним собакам. На круглий стіл вона прийшла з Фоксі, яку взяла з ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин». Пані Ольга переконує, безхатні тварини стають чудовими друзями для родини і безмежно люблять своїх господарів.

Цікаво, що всі тварини між собою чудово ладнали. Хтось бавився, хтось слухняно сидів поруч зі своїми господинями. Жодних проблем чи конфліктів між тваринками. Атмосфера заходу була дуже приємною. У свою чергу PRESS-ЦЕНТР DPNEWS.COM.UA долучився до доброї справи — передав смаколики для чотирилапих безхатьок із нелегкою долею, які нині перебувають у  ветеринарно-стерилізаційному центрі «Крок до тварин».

Директор ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин» Тетяна Діденко зазначила, що любов і добре ставлення до тварин них мають виховуватися з дитинства. Саме тому в центрі проводять екскурсії для дітей, де вони можуть поспілкуватися з котиками чи собачками, проявити свою турботу про них і дізнатися від представників центру про відповідальність перед домашніми улюбленцями. За бажання сім’я може стати господарем якомусь чотирилапому безхатьку або побути волонтером.

— Все починається з відповідальності. Тільки відповідальна людина може бути власником тварини. Ветеринарно-стерилізаційний центр має декілька пріоритетних напрямків роботи: зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами, лікування хворих і травмованих тварин, реєстрація домашніх та безпритульних тварин, адаптація безпритульних тварин і зокрема ми проводимо просвітницьку роботу щодо виховання у людей відповідальності перед домашніми улюбленцями. Бо якщо люди заводять породистих собак лише через те, що нині стала модною та чи інша порода, то нічого доброго з цього не буде. На жаль, у нашому центрі опиняються і породисті собаки, які стали нікому не потрібні, бо на них минула мода. Або якщо хтось вважає, що породиста собака має право на існування, а безпородна тварина якась не така, то це теж неправильно. І ми намагаємося змінити людські стереотипи, — говорить Тетяна Діденко.

Учасники круглого столу торкнулися також проблем вигулу домашніх тварин. Зокрема мова йшла про те, що в місті потрібно розмістити спеціалізовані смітнички для екскрементів домашніх тварин. Аби під час прогулянки зі своїм домашнім улюбленцем господар міг прибрати за ним і тим самим подбати про чисте довкілля нашого міста. Наразі це одне з хвилюючих питань власників тварин, які хочуть запровадити в місті європейську культуру вигулу домашніх улюбленців. Крім того в місті потрібні заклади харчування та магазини, куди можна було б зайти з домашнім улюбленцем і тебе обслужили б так само, як інших клієнтів. Спеціалізовані смітнички та подібні заклади зроблять Чернігів комфортнішим не лише для його мешканців, а й для туристів із домашніми улюбленцями. На жаль, нині власники тварин мають певні обмеження в цьому плані. І перш ніж людина заведе домашнього улюбленця, вона повинна це зрозуміти. В європейських країнах зовсім інша ситуація. І було б добре дечому в них повчитися.

— Правила для власників тварин мають бути однакові для всіх господарів, незалежно від того, яка у них собака. В громадських місцях тварина має бути на повідку і господар повинен контролювати її. У громадському транспорті тварині треба вдягати намордник або ж вона повинна бути в спеціальній переносці. Є спільні для всіх правила, і кожен повинен їх дотримуватися, незалежно від того це велика чи маленька собака, спокійна чи неспокійна, — пояснила Тетяна Діденко.

На круглому столі також порушувалося питання стерилізації тварин. Тетяна Діденко розповіла, що ветеринарно-стерилізаційний центр має декілька пріоритетних напрямків роботи, одним з яких є зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами. Після чого тварина певний час адаптується і потім їй шукають нову сім’ю або повертають на те ж місце, звідки її взяли. Такі послуги надаються як безпритульним, так і домашнім тваринам. У разі виникнення питань фахівці центру надають власникам тварин консультації щодо цієї процедури.    

Валентина НАУМЕНКО
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13