Діалог із Владиславом Атрошенком про бюджет, розквіт Чернігова і глобальне потепління

2020-06-30 08:15

Представники низки громадських організацій  Чернігова протягом двох годин озвучували найпекучіші проблеми і потреби, просили грошей і дякували за допомогу та розуміння. У затишній кав’ярні «elСад» витав не лише аромат запашної кави, але й відчувалася напруга конструктивної розмови.

Так,  певні категорії соціально незахищених містян потребують уваги, турботи  й фінансової підтримки не тільки від міської влади, але й на державному рівні загалом. Не всі житейські негаразди і механізм їх розв’язання передбачені (чи ще не охоплені)  цільовими програмами, частину яких не вдасться реалізувати через дефіцит коштів, економічну кризу  і пандемію коронавірусу.

БЮДЖЕТ МОВ ОХРІМОВА СВИТА

Багатьох лідерів громадських, благодійних і просвітницьких організацій – міських чи обласних – знаю за реальними добрими справами, постійною турботою про своїх підопічних, за основними напрямками діяльності. Вікторія Філатова, очільниця благодійної ГО «Аратта», голова Чернігівського відділення Спілки самаритян України Наталія Анісімова, Валентина Хуторненко із обласного відділення Дитячого фонду України, Світлана Федорова із міського об’єднання інвалідів «Шанс»,  Ольга Дей  із «Голосу батьків», Регіна Гусак – директор Чернігівського навчально – реабілітаційного центру №2 і очільниця міського молодіжного центру «Жменя» – всі вони опікуються багатодітними родинами, дітьми з особливими потребами,  самотніми громадянами та іншими вразливими категоріями містян і мешканців області. Микола Миколайович Шанський, голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», всіляко підтримує родини загиблих воїнів на сході України, а ГО «Самооборона Чернігова» на чолі з Олександром Ясенчуком допомагає, зокрема, внутрішньо переміщеним особам. Кожен громадський осередок робить добрі діла задля беззахисних, нужденних і вразливих жителів області різного віку. Спільними зусиллями можна  ефективніше реалізовувати соціальні проекти.

Відтак діалог із міським головою Владиславом Атрошенком був як віддзеркалення болю, печалі, житейських труднощів та сподівання бути почутими й зрозумілими.  Одні розповідали, як непросто вижити самотнім містянам і родинам з дітьми, що мають особливі потреби. Декого з активістів турбували велосипедні доріжки й екологічні проблеми (упритул до боротьби із наслідками глобального потепління на планеті). Кожному боліло своє: дозвілля і відпочинок, виживання в нинішні непрості часи та підтримка ближнього.  Усі запити важливі.

Прохання, пропозиції, вимоги – індивідуальні й типові. З деким із лідерів Владислав Анатолійович зустрінеться ще раз, із кимось розмовляв після зустрічі. Декому доведеться написати звернення до відповідних управлінь чи служб.

Здебільшого виступи активістів зводилися до одного – просили грошей на різні цілі.  Та, за словами міського голови, бюджет дефіцитний, і на всі потреби водночас коштів не вистачить. Щоби фінансово підтримати одну благодійну організацію, доведеться урізати витрати для іншої. Влада і громада шукатимуть компроміс та оптимальні рішення в рамках наявних коштів.
Додам, що слухала уважно всіх, але дехто так кучеряво і розлого хвалив свою роботу й себе самого, що за багатослів’ям губилися і думка, і суть проблеми, і прохання. Короткі й чіткі звернення зекономили б час для інших охочих виступити і допомогли б міському голові краще зрозуміти співрозмовника. Відкриті  діалоги на рівних дуже потрібні обом сторонам – владі й громадськості в багатьох аспектах.

ЮРИДИЧНИЙ ЦЕНТР УКРАЇНИ

Голова громадської просвітницької організації «Асоціація правознавців Чернігова», приватний нотаріус Олександр Красногор був лаконічним. Говорив про співпрацю асоціації з низкою регіональних благодійних організацій, які опікуються дітьми з особливими потребами. Озвучив  пропозиції колег-юристів щодо подальшого розквіту Чернігова й розвитку юридичної науки на теренах Придесення. В обласному центрі функціонує аж п’ять вищих навчальних закладів, де є факультети права. Науковці можуть об’єднати зусилля і видавати наукові альманахи, проводити спільні заходи, займатися просвітницькою діяльністю.

«За ініціативи Асоціації правознавців Чернігова та всеукраїнської громадської організації «Академія нотаріату України» проводились в обласному центрі виїзні засідання науковців академії, семінари і круглі столи за участю юридичної еліти, – поінформував Олександр Красногор. – Чернігів запам’ятався моїм колегам з різних регіонів країни не тільки неповторними архітектурними пам’ятками. Місто вразило чистотою, розмаїттям квітів, фонтанами, культурою обслуговування в закладах громадського харчування. А ще театральними виставами столичного рівня.

На думку Олександра, у Чернігова є потенціал як наукового юридичного центру, як привабливого туристичного краю – столиці Сіверського князівства з історичною минувшиною. Подальший розквіт прадавнього міста залежить від кожного із його жителів, від готовності об’єднати зусилля ініціативних містян та допомогти владі реалізувати сповна всі задуми й плани. Адже коштів завжди малувато, і не тільки в скарбниці нашого міста. Погоджуюсь з Олександром Красногором, бо патріотизм таки велика рушійна сила.

Ольга ЧЕРНЯКОВА
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42