«Десна» не здолала «Зорю»

2020-06-26 09:15

Минулої неділі «Десна» провела свій перший, після паузи, пов’язаної з карантином, домашній матч в Українській футбольній Прем’єр-Лізі. Й це був дуже важливий матч проти прямого конкурента – луганської «Зорі».

Вишка проти даху

Перед матчем команди мали однакову кількість очок – лише за додатковими показниками чернігівці були вище в таблиці та займали 3-тю сходинку. «Зоря», відповідно, розташовувалася на четвертому місці, й обидва колективи на 3 бали відставали від київського «Динамо». Тому перемога була вкрай важлива й потрібна.

Хоча луганчани не перший рік ведуть медальну боротьбу, перед матчем, через дискваліфікації команда Віктора Скрипника втратила трьох важливих для себе виконавців: Абу Ханну, Богдана Лєднєва та Ловро Цвека, а тому прихованим фаворитом матчу могла вважатися «Десна».

Олександр Рябоконь виставив на гру доволі передбачуваний склад. Хіба що в основі вийшов Арвеладзе, який нещодавно відновився після травми, місце правого захисника зайняв Юхим Конопля, а в опорній зоні в парі з Огірею зіграв Денис Фаворов.

Незважаючи на те, що на трибунах, у зв’язку з карантином, не було вболівальників, за матчем вони слідкували: фанати «Десни» вже звично (подібна картина була 12 березня на кубковому матчі з «Ворсклою») розташувалися на даху одного з будинків біля стадіону. А ось фанати луганчан підійшли ще креативніше й, схоже, орендували автовишку, що зависла біля Східної трибуни та в корзині якої  стояли двоє вболівальників із прапором «Зорі».

Але активніше гру розпочали гості, які вже на  6-й хвилині у ході масованого наступу та після помилки Дениса Фаворова відзначилися голом Кочергіна. 0-1.

Й надалі луганчани відверто домінували, а деснянці лише намагалися намацати свою контргру: на 23-й хвилині, після навісу Калітвінцева зі штрафного, Філіппов пробив головою в руки Махарадзе – й це був перший напівмомент у виконанні господарів поля.

Втім, вже на 26-й хвилині гості втратили через травму свого опорника Іванісеню, місце якого зайняв Юрченко. Шанс для деснянців?

Проте на полі втрати суперників були непомітні: активнішими продовжували виглядати гості: на 36-й хвилині лише реакція Паста врятувала команду після удару Кабаєва, а в доданий до першого тайму час Громов не потрапив у порожні ворота…

Перебудови

Було зрозуміло, що для того, аби врятувати матч, треба щось змінювати. Й у перерві Олександр Рябоконь вирішив кардинально змінити схему: замість Мостового, який «висів» на жовтій картці, з’явився Тотовицький, а місце Калітвінцева зайняв Тамм. Таким чином, «Десна» перейшла на гру у три центральні захисники, а за всю довжину флангів відповідали Конопля й Картушов, яким іноді допомагали Арвеладзе, Тотовицький та Фаворов, котрі зміщувалися в ці зони.

Вочевидь, ідея була в тому, щоби максимально «наситити» центр поля. Але вже на 53-й хвилині ці плани були поховані: Гітченко з порушенням правил зупинив Громова в  сантиметрі від лінії штрафного. А зі стандарту відзначився Михайліченко, який послав м’яч під стінкою, що підстрибнула. 0-2…

«Зоря» продовжувала контролювати хід матчу, а «Десна» могла розраховувати на напівшанси лише після рідких помилок гостей… Утім, на 77-й хвилині господарі отримали додатковий шанс: через травму голкіпер «Зорі» Махарадзе попросив заміну, а в гру вступив хорват Нікола Васіль, котрому, як здавалося, буде не надто легко входити в  цей матч…

Але за весь матч «Десна» нанесла лише 3 удари у площину воріт суперника, й навіть на 81-й хвилині, коли господарі створили перший гольовий шанс у цій зустрічі, справа до Васіля так і не дійшла: Конопля скинув головою м’яч Будківському, Пилип пробивав через себе, однак м’яч пройшов над поперечиною.

Все, на що спромоглася «Десна», – вже у доданий час забити так званий «гол престижу»: удар Фаворова Чеберко заблокував рукою. Пенальті! До м’яча підійшов сам капітан сіверян. І хоча Васіль угадав напрям удару, пробив Фаворов занадто точно. 1-2.

Часу для того, щоб відігратися, вже не було…

У нас відразу щось не пішло, пропустили. Після цього «Зоря» тільки додавала. Напевно, один із найгірших наших матчів. Швидше за все, через те, що суперник виявився нам «не по зубах», — зазначить після зустрічі Олександр Рябоконь.
«Десна» опускається на 4 місце: відставання від «Зорі» та третьої сходинки — 3 очки, від «Динамо» та другої позиції — 6 балів. І тепер, щоби продовжити медальну боротьбу, деснянцям потрібно «на замовлення» 28 червня, також удома, переграти не кого-небудь, а саме київське «Динамо».

Питання лише в тому, яку команду ми побачимо в матчі з киянами: ту, яка громила «Олександрію», чи ту, яка проводила свій найгірший матч із «Зорею»?..