Чернігівська молодіжна міська рада: ми сильні, коли ми разом!

2020-06-26 08:57

Команда Чернігівської молодіжної міської ради — це активна і креативна молодь, яка хоче змінити своє місто і сприяти в ньому розвитку молодіжної політики. 

Ці молоді люди працюють задля того, щоб громада ставала кращою, а молодь не хотіла виїжджати з Чернігова. Вони сучасні та освічені, сповнені мотивації та нових можливостей. І у кожного свої ініціативи з покращення міста. Інклюзивний спортивно-ігровий парк, скейт-парк, «Екологічний Чернігів особливими ручками», запуск чату «Підвези медика» — і це неповний перелік того, над якими проєктами та змінами працюють молоді люди.

Про досягнення, здобутки та плани на майбутнє молодої ініціативної команди розповіли Тетяна ЯСОЧКО та Михайло БРИЖКО під час зустрічі у PRESS-центрі DPNEWS.COM.UA. Тетяна —  голова постійної комісії з питань освіти і науки учнівського і студентського самоврядування Молодіжної ради, громадська активістка.  Михайло — заступник голови ЧММР та громадський діяч.

— Тетяно і Михайло, у вас така соціально-активна, ініціативна молодіжна рада. Скільки людей у вашій команді і хто вони?

Тетяна Ясочко:

— В нашій команді 33 хлопців та дівчат віком від 14 до 35 років. Це — представники різних молодіжних громадських організацій, студентських та учнівських самоврядувань, молодіжних об’єднань, які працюють із молоддю і просто ініціативні молоді люди. Ми намагалися зробити так, щоб Молодіжна рада стала справжнім містком до діалогу з владою, а питання, що стосуються молоді, вирішувались у тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування. Перший рік роботи ради виявився складним і насиченим водночас. Напрацювали чимало, та встигли не все. Впевнена, що наступна каденція підтримає всі наші починання.

—  Лише рік минув після створення Чернігівської  молодіжної міської ради. Але за цей час ви вже встигли заявити про свою соціально-активну позицію. Розкажіть про основні напрямки роботи.

Михайло Брижко:

— Існує три напрямки діяльності молодіжної міської ради: проєктний, волонтерський і консультативно-дорадчий. І відповідно до кожного з них ми займалися тими чи іншими питаннями. Так, ми підтримали ідею про заборону в місті пересувних цирків. Вносили пропозиції стосовно благоустрою в Чернігові. Під час карантину через пандемією COVID-19 вдалося запустити чат «Підвези медика». Було створено два чати загальною кількістю 3000 людей, які долучилися до цієї доброї справи. Я був дуже радий, що у таких складних умовах не лише допомагали медикам добиратися до роботи, але й всією громадою об’єдналися навколо вирішення проблеми. І таким чином, зокрема, морально підтримували наших лікарів. На жаль, залишились незавершені справи, бо багато часу було витрачено на організаційні моменти. Але ми віримо, що в наступній каденції зробимо більше. І зможемо більше долучити ініціативних людей, які мають певний досвід роботи.

Тетяна Ясочко:

— У нас багатовекторна організація, яка зачіпає всі сторони соціального життя. Крім того, молодіжна рада працювала не лише в громаді, а й на міжнародному рівні. Особисто я була членом української делегації, яка їздила до Німеччини у місто Дюссельдорф, де ми представляли інтереси України і де я мала змогу розповісти про нашу молодіжну раду, механізми взаємодії молоді з владою, наші досягнення та здобутки. В Дюссельдорфі нам розповідали про свої молодіжні течії, як вони працюють із молоддю. І у нас був дуже цікавий обмін досвідом. Домовились про співпрацю.  

—  Які проєкти вже реалізовано вашою молодіжною радою? А які ще чекають на втілення в життя?

Михайло Брижко:

— Молодіжна рада ініціює різні проєкти. Комісія зі спорту разом з Сергієм Гривко опрацьовувала цікавий проєкт скейт-парку в Чернігові. Володимир Мироненко на бюджет участі подавав проєкт тренажерної зали. Аліна Ткаченко розробляла екологічний проєкт розміщення в місті спеціалізованих смітничок для екскрементів домашніх тварин. Щоб господарі, які вигулюють домашніх улюбленців, могли прибрати за ними і тим самим подбати про чисте довкілля. З Олександром Вербовим та Анною Савенко зустрічались зі студентством.  Не лишаються поза нашою увагою і діти з обмеженими можливостями. Одними з важливих залишаються проєкти Тетяни Ясочко «Екологічний Чернігів особливими ручками» та створення в Чернігові інклюзивного спортивно-ігрового парку. Про це детальніше розповість Тетяна. 

Тетяна Ясочко:      

— Ми намагалися бути максимально ефективними. За рік роботи уклали три меморандуми і в планах ще багато проєктів, які поки що не озвучуватимемо. Але один із найбільш очікуваних — проєкт інклюзивного спортивно-­ігрового парку для дітей з обмеженими можливостями. Основна мета проєкту  — соціалізація таких діток. Ми хочемо, щоб особливі діти гралися разом із нормотиповими дітками і спробували наслідувати їх у своїй поведінці. На черговій сесії міської ради депутати проголосували за виділення коштів, 5 мільйонів гривень, для реконструкції дитячого майданчика та створення парку саме в тому місці, де ми планували реалізацію нашого проєкту, тож сподіваємось на плідну співпрацю, бо ми вже маємо напрацювання. Частину коштів ми зібрали на благодійному аукціоні, де меценати купували іграшки, пошиті особливими дітками. Частину грошей зібрали завдяки проєкту «Екологічний Чернігів особливими ручками». Вихованці Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 розмалювали екосумки. І таким чином привернули увагу чернігівців до екологічної проблеми міста та долучилися до створення інклюзивного парку. Подібний парк буде першим в області, але, сподіваємося, не останнім. Нині про такі ж парки мріють Бахмач і Мена. 

— На скільки важливо, щоб у громаді була активна молодь і своя молодіжна рада? 

Тетяна Ясочко:  

— Молодіжна рада — це консультативно-дорадчий орган, який працює у напрямку розвитку молодіжної політики і покликаний сприяти діалогу влади і молоді. Існує певний поділ на комісії, і кожна комісія займається своїми завданнями. Наприклад, я очолювала освітянську комісію і, як фаховий спеціаліст, могла максимально посприяти взаємодії зі студентством, школярами та освітніми організаціями. Молодіжна рада — це платформа, створена для того, щоб молодь нарешті почули, звернули увагу на її ідеї та творчі задуми. У нас в області є громади, які хочуть створити свої молодіжні ради. Нас запрошують для обговорення організаційних моментів, просять поділитися своїм досвідом. Тож тепер плануємо йти в область. Хочемо допомагати громадам розвиватися, підтримувати молодь не лише в Чернігові, а й у райцентрах.

— Можливо, після нашого інтерв’ю хтось захоче стати членом  молодіжної ради або вирішить поділитися з вами своїми ідеями. Як долучитися до вашої команди? 

Тетяна Ясочко:

—  Ми завжди відкриті до спілкування. Наші засідання теж завжди відкриті. У нас є сторінка в фейсбук та інстаграм, електронна пошта, на які можуть звертатися громадяни з різними пропозиціями, проєктами або скаргами. Будь-яке звернення не залишиться поза увагою. Незабаром буде обрано нову каденцію. І в ній уже нові хлопці та дівчата віком від 14 до 35 років із активною громадською позицією зможуть представляти інтереси нашої молоді. Ми вже зустрічалися зі студентством, спілкувалися з ними про розвиток міста. Про те, як можна приймати участь у робочих групах наших комісій по опрацюваннях важливих для міста питань. 

—  Що побажаєте молодим хлопцям і дівчатам із нагоди Дня молоді? 

Тетяна Ясочко: 

— Хочу побажати кожній молодій людині не боятися реалізовувати свої плани та ідеї заради розвитку міста. Ми сильні, коли ми разом. Бажаю кожному бути сильним, мудрим, не боятися реалізувати свої ідеї, йти вперед заради нашого міста і країни. Як на мене, нині для молоді створені максимальні можливості. І молодіжна рада стала справжнім містком до діалогу молоді з владою, а питання, що стосувалися молоді, вирішувались у тісній взаємодії з представниками влади. Наступній каденції хочу побажати сил, натхнення, сміливих ідей, нічого не боятися, об’єднуватися та реалізовувати свої цілі на благо всього суспільства та чернігівської громади.

Михайло Брижко:

— Бажаю молодим людям впевненості у своїх силах, відкритості та щирості у своїх діях. Коли діяльність від душі, це одразу видно. І коли люди спілкуються на рівні цінностей, то ця синергія обов’язково дає результат. Дуже важливо, щоб у молодих людей були енергія, чесність і відкритість. Енергія, доброчесність і наполегливість обов’язково знайдуть втілення у бізнесі, політиці, науці, спорті, мистецтві. Тож об’єднуємося заради розвитку нашого міста та країни.

Спілкувалася Валентина НАУМЕНКО 
Фото надані респондентами

 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13