Нове життя бібліотеки

2020-06-25 13:33

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка вже давно перестала бути традиційною бібліотекою. За останні роки тут активно розвиваються та впроваджуються нові послуги й сервіси. І нині це сучасний інформаційний, науковий, культурно-освітній заклад, що формує, зберігає і надає в користування найповніше зібрання документів у межах регіону. Бібліотека є депозитарієм краєзнавчої літератури, організовує взаємовикористання бібліотечних ресурсів, координує діяльність бібліотек та надає методичну допомогу, сприяє реалізації прав громадян на знання, освіту, самоосвіту, інформацію.

У цій бібліотеці можна не лише взяти почитати книги чи отримати певну інформацію, але й безкоштовно попрацювати в зоні дії Wi-Fi, позайматися у клубі іноземних мов, долучитися до творчих і наукових заходів, які тут відбуваються. Люди старшого віку можуть опанувати комп’ютерні технології. І це далеко не всі новації. Але про все по-черзі. 

Треба відзначити, що за останні роки в бібліотеці змінилися деякі напрями роботи. Крім книговидачі тут активно займаються популяризацією літератури. І ще активніше стали проводити роботу з популяризації української мови. Щороку до Дня поезії проводиться всеукраїнський поетичний фестиваль «Дотиком душі». Почитати вірші на сцені бібліотеки приїздять поети з усієї України. Найкращі твори друкуються у збірці «Первоцвіт». При бібліотеці діє поетичний клуб «Бібліопростір А+», де наші місцеві поети проводять цікаві творчі засідання не лише у стінах бібліотеки, а й поза її межами: парку, кафе. Торік бібліотека співпрацювала з Українським культурним фондом, і це був такий собі мандруючий поетичний клуб. Поети побували в Ніжині, Прилуках, Новгород-Сіверському.    

При обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка діє клуб «Краєзнавець», який проводить багато роботи з популяризації краєзнавчої тематики. Тут є також мистецька вітальня, де відбуваються виставки й часті зустрічі з фотомитцями, художниками, письменниками, науковцями. Відбуваються різні зустрічі клубів.

У бібліотеці продовжується робота над електронною бібліотекою та робота над обслуговуванням читачів онлайн.

Удосконалюється електронний запис онлайн. Відкритий спеціальний простір — відділ документів із економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук. І приємно, що за останні роки бібліотека оновилася, зроблено ремонт цокального поверху. Тож умови зберігання літератури та умови роботи працівників стали ще кращими. У бібліотеці діє проєкт «Електронні версії місцевих друкованих видань». Тут надалі планується продовжувати роботу по електронному каталогу, онлайн-обслуговуванню читачів, з електронною бібліотекою. 

Крім книжок та різної інформації обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка цікава різними інноваційними послугами та креативними заходами. Для того, щоб зробити бібліотеку популярною і люди краще розуміли роботу бібліотекарів, в закладі провели бібліотечні сутінки з літературними героями. В один із особливих вечорів бібліотека перетворилася на декілька відкритих майданчиків, де кожен із відвідувачів мав змогу знайти собі заняття за інтересами. Колектив зробив колосальну роботу. Цей захід і досі в чернігівців на вустах. Гості були в захваті від такої великої кількості цікавих ідей, що були здійснені в бібліотеці. І взагалі бібліотека цікава різними творчими заходами, виставками, різноманітними клубами. Наприклад, люди старшого віку тут можуть опанувати комп’ютер та навчитися користуватися Інтернетом, а у клубі іноземних мов можна вивчати англійську, французьку, іспанську, італійську чи німецьку. Уроки проводяться у вигляді цікавих тематичних вечірок за участю носіїв мови. Клуб ведуть як місцеві викладачі іноземних мов, так і волонтери Корпусу Миру. А ще бібліотека співпрацює з Посольством США в Україні, і при бібліотеці є інформаційний центр «Вікно в Америку».  

З кожним роком Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека стає цікавішою та сучаснішою для різних верств населення. І з кожним роком цей заклад стає дедалі популярнішим. Такою класною бібліотеку робить її творчий колектив. Тож обласну бібліотеку імені В. Г. Короленка відвідують різні верстви населення. Це і звичайні пересічні громадяни, які люблять читати художню літературу, і науковці, дослідники, котрі пишуть історичні наукові дослідження. До речі, у фондах бібліотеки чимало цікавих старовинних фоліантів.

На базі матеріалів бібліотеки викладачі та студенти пишуть магістерські, кандидатські, докторські роботи. Є категорія людей, яка активно використовує нотний фонд бібліотеки, фонд літератури мистецтв. І оскільки це обласна бібліотека, то й відповідно тут завжди велика кількість людей. 

Зроблено багато, але, звісно ж, є і певні побажання. Директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка Інна Аліференко зазначила, що бібліотеці хотілося б отримувати ще більше нової літератури та щоб розвивалася наша книговидавнича справа. А ще керівниця бібліотеки мріє, аби якомога швидше в Україні закінчилися війна та карантин. Та щоби праця бібліотекаря гідно цінувалася.

Валентина НАУМЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31