Журналісти пишуть вірші!

2020-06-25 12:48

Чи бачили ви таке – редактор успішної обласної інформаційно-соціальної газети, котрий жодного разу жодного вірша у своєму власному виданні не надрукував, раптом вирішив видати книжку з віршами… журналістів Чернігівщини. Так склалися зірки, що вийшла вона якраз до Дня журналіста. То вже Бог, мабуть, втрутився.

Цей меценат, маючи ідею, зрозуміло, заплатив за видання книги. Звати його Сергій Народенко, він редактор Чернігівської обласної газети «Вісник Ч», заслужений журналіст України.

Другий приємний прецедент – презентація книги відбулася в зовсім недавно створеному пресцентрі DPNEWS. COM.UA, який належить ТОВ “Чернігівська Деснянська правда» (директорка Христина Лаврищева), і цей пресцентр – один із ресурсів нашого видання «Деснянська правда», яке стрімко розвивається.

Ось такі бувають несподівані новації в журналістиці.

А журналісти таки пишуть вірші. Інколи навіть видають книжки. Але здебільшого, занурюючись у журналістську роботу, ховають помережені віршами аркуші в шухляди, до кращих часів – коли напишеться і вийде в газеті важливе інтерв’ю, розслідування, репортаж чи телепередача… І так – без кінця…

Тому часто вірші ховаються на дні серця, пишуться ночами, а новий день приносить нові теми й журналістські мандри між людей, проблем, історій, фактів…

Та наразі все інакше. Тому до Дня журналіста «акул пера і мікрофона» й привітали непростою і дуже ошатною книжкою, яка названа символічно – «Сонячне і дощове»

Упорядниця антології Наталія Авер’янова – теж журналістка. Саме вона знайшла всіх авторів поезій і все у книжці «розставила по місцях».

На презентацію прийшов і Сергій Народенко, і чимало авторів книги, серед яких практично всі – журналісти. Це Олексій Маслов, Анатолій і Євдокія Тютюнники, Віктор Кирієнко, Яків Ковалець, Василь Щербонос, Ольга Чернякова, Андрій Тіток, Іван Кужільний. Світлана Сусленко… Від «Деснянської правди» – Валентина Науменко й Людмила Пархоменко (авторка цих рядків), чиї поезії також є в антології. Відкрила захід директорка ТОВ «Чернігівська Десняська правда» Христина Лаврищева. Вона презентувала нові інформаційні продукти – DP HUB та пресцентр і представила їх керівниць Яну Горбик та Поліну Могінську.

А потім почалося невимушене спілкування. Сергій Народенко розповів, як у нього народилася ідея видати таку книгу. Журналісти пригадували історії зі свого журналістського життя, котрі іноді ставали прообразами віршів, читали свої поезії… І всі говорили щире спасибі Сергієві Народенку за подаровану радість – побачити свої вірші надрукованими. Секретар обласного осередку НСЖУ Ольга Чернякова зауважила, що із 59 авторів – понад 30 членів НСЖУ. А ще сказала: дуже зворушливо, що тут є вірші тих журналістів, хто уже пішов у засвіти… 

Загалом презентація перетворилася на цікаву журналістську тусовку! 

Отож, шановні друзі, слідкуйте за нашими анонсами. Пресцентр DPNEWS.CОM.UA постійно пропонуватиме цікаві й креативні заходи. 

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13