«Гетьманська столиця»: ми залишаємося цікавими для вас у нових реаліях життя

2020-06-22 10:14

Останні події в світі та Україні стали справжнім випробуванням для всього людства на здатність адаптуватися до нових викликів і реалій. Більше ніж 200 держав світу оголосили про жорсткі карантинні заходи, які включали в себе значні обмеження в пересуванні, спілкуванні, отриманні значної кількості послуг – освітніх, медичних, релігійних, екскурсійних, туристичних.

Останнє боляче вдарило по галузях, пов’язаних із музейною, виставковою, експозиційною, концертною, театральною, фестивальною, спортивною, логістичною діяльністю. Особливо потерпали музеї та історико-культурні заклади, орієнтовані на масове відвідування.

Та ми не здалися! Справжні нащадки мазепинців, працівники заповідника «Гетьманська столиця», в нових, суперечливих, умовах активізували наукову діяльність, удосконалили свої знання з нових інтерактивних IT-технологій, інтернет-онлайн-платформ, підвищили свою кваліфікацію в багатьох сферах професійної діяльності. Пропозиції всесвітніх інтернет-брендів і соціальних мереж були використані для віртуальних проєктів, єдино можливих та ефективних в умовах, з одного боку, фізичної ізоляції та, з іншого, глобалізації цифрового простору, насамперед, соціальних мереж, що базуються на всесвітній платформі Google. До вже існуючих проєктів було додано онлайн-екскурсії й відео-релізи на офіційній сторінці закладу у Facebook про найбільш популярні об’єкти заповідника. Великим здобутком стало відкриття YouTube-каналу заповідника, на який вже підписалося більше ста користувачів, відвідати і підписатися на нього ми запрошуємо і вас, шановні читачі!

Науковий колектив заповідника поповнив якісним контентом на Батуринську тематику,  не лише українською, а й англійською, польською, російською мовами, енциклопедичну платформу Вікіпедія. Наразі ви можете ознайомитися з розміщеними тут кількома грунтовними статтями про заповідник «Гетьманська столиця», його фондову та бібліотечну колекції, багаторічні археологічні дослідження на теренах закладу. Тепер ми впізнавані! За період карантину в співпраці з художником Володимиром Тараном розроблено логотип заповідника «Гетьманська столиця».

Велику увагу приділяє заповідник всебічному залученню і зацікавленню дитячої аудиторії в мережі інтернет. Неодноразово  на офіційних сторінках заповідника в Facebook та Instagram було розміщено пазлові ігри, де дітям пропонувалося скласти зображення пам’яток заповідника «Гетьманська столиця», у віртуальний режим переведено дитячий конкурс-фестиваль «РозумФЕСТ». Наразі розпочато проєкт розміщення історичних тестів для дітей про видатних гетьманів та інші історичні постаті.

За останні місяці науковцями закладу було розроблено нові екскурсії з урахуванням наукових відкриттів, нагальних потреб і сучасних умов, як-то «Парк біля палацу К. Розумовського», «Гончарівка – заміська резиденція гетьмана Івана Мазепи», «Парк «Кочубеївський», «Цитадель Батуринської фортеці».

Відвідавши Батурин, упродовж екскурсії ви дізнаєтеся багато цікавого про видатних гетьманів, їхні біографії, родини Кочубеїв та Розумовських, про архітектурні споруди й археологічні пам’ятки, садово-паркове мистецтво різних епох і навіть музичні смаки та вподобання власників садиб, відроджених дбайливими руками археологів, реставраторів, будівельників, агрономів!

Ласкаво просимо!

Наталія Сердюк, організатор I категорії НІКЗ “Гетьманська столиця”
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13