«MICS 4U» 2.0» – мікрофон для інклюзиву

2020-06-19 10:09

Це — сучасна інклюзивна креативна студія для молоді, що відкрилася на базі Чернігівського обласного молодіжного центру. Вона працюватиме в чотирьох напрямках: живопис та арт-терапія, фотографія, ілюстрація й робота з коуч-мотиватором. І допоможе молодим людям від 14 до 35 років просувати свої творчі ідеї, долучитися до життя громади та актуалізувати соціальні проблеми, зокрема ті, що стосуються людей з інвалідністю. Реалізація цього проєкту стала можливою за підтримки Українського культурного фонду. Загальний бюджет студії 447 786 гривень.

Про це йшлося на пресконференції з нагоди відкриття студії «MICS 4U» 2.0».

— Молодіжний центр відкритий для всіх охочих долучитися до нашої діяльності, не дискримінуючи за жодною ознакою на всіх етапах реалізації. І ми вирішили не робити окремої навчальної групи для молоді з інвалідністю, а залучити її представників до навчання разом із іншими хлопцями та дівчатами. Це створює додаткові можливості для молодих людей з інвалідністю стосовно їх інтеграції в життя громади та виховання впевненості у власних силах. А молодим людям, які не мають інвалідності, варто почути голос тих, хто живе поруч і зазнає дискримінації. Цей проєкт є своєрідним мікрофоном для посилення голосу тих, хто потребує захисту своїх прав та інтересів, підтримки й допомоги суспільства та хоче бути почутим, — розповіла координаторка проєкту, директорка Чернігівського обласного молодіжного центру Ірина Сімонова.

Поява окремого і доступного простору для молоді на базі молодіжного центру неабияк зацікавила чернігівців. Адже більшість творчих майстерень і навчальних курсів, чи то з комп’ютерної грамотності та дизайну, чи то з вивчення іноземної мови, діють на платній основі. Й часом вони просто не пристосовані до потреб людей з інвалідністю. Натомість молодіжний центр об’єднує різну молодь і прагне бути інклюзивним та комфортним для кожного. Команда молодіжного центру пропагує в суспільстві повагу до прав людей з інвалідністю.

У проєкті також візьмуть участь і навчатимуть молодь такі тьютори, як Сергій Безбородько (блок «фотографія»), Марина Забара (блок «графічний дизайн, ілюстрація») та Лілія Ібрагімова (блок «живопис та арт-терапія). У групі навчатиметься 20 осіб. Реєстрація учасників студії «Мікрофони» почнеться з наступного понеділка в соціальних мережах. Робота запускається з липня. Проєкт діятиме 5 місяців, але створена студія працюватиме й після завершення проєкту, що забезпечить стійкість його результатів. 

Підготувала Валентина НАУМЕНКО  
Фото Мар’яни ХАРДІ 

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37