Якому місту бути центром північного повіту на Чернігівщині?

2020-06-19 09:40

Нещодавно стало відомо, що центром північного району Чернігівської області реально може стати місто Новгород-Сіверський. Та проте мешканці прилеглих теперішніх районів мають протилежні погляди щодо визначення Новгорода-Сіверського як центру об’єднаного району. Так у районному центрі Корюківці розпочався збір підписів до уряду проти повітового (регіонального) центру в Новгороді-Сіверському. Кореспондент поцікавився в людей та керівників міста й району стосовно цього питання.

Запитав  і міського голову Ратана Ахмедова та голову Корюківської РДА Володимира Полубня. Отож чому корюківці, меняни, сновці проти цього урядового рішення, яке найближчими днями буде затверджене Верховною Радою України?

«Три тисячі підписів було зібрано за день, – повідомив один із ініціаторів  збору підписів, громадський діяч Анатолій Селюк. - Люди категорично проти необдуманих рішень влади з приводу ліквідації Корюківського району шляхом приєднання до Новгорода-Сіверського. Підписи будуть передані до Офісу Президента України. Збір підписів у неділю 14 червня проводили з дотриманням санітарних норм, маскового режиму. Готові підписатися під цим зверненням мешканці Корюківської та Холминської  ОТГ.

Ратан Ахмедов, голова Корюківської ОТГ:

– Корюківка, згідно з вимогами методичних рекомендацій зі створення районів, найбільше відповідає зоні доступності. Це єдина бездотаційна  громада в перспективному районі. Я подав до Офісу Президента  своє звернення й оприлюднив.

Є позиція і профільного комітету, враховуючи наявну практику в Сумській та Луганській областях, котрі межують із державою-агресором, потрібно застосувати її й на Чернігівщині. Тобто – збільшити кількість районів. Бо це має бути не політичне, а прагматичне рішення, підкріплене математикою і розрахунками, тобто фінансово.

Володимир Полубень, голова Корюківської РДА:

– Як  голова адміністрації виконуватиму те, що скаже вертикаль виконавчої влади. Проте я за те, щоби дотримувалася методика. І – за відкритість рішень

Лунають вислови про те, що це робиться з метою захисту держави в малозаселеному куточку, тобто створюється форпост державності. Я не знаю, які критерії захисту й обороноздатності в даному контексті. Загалом, методика формування районів затверджена Мінрегіоном. Там вона не передбачає критерію обороноздатності. У методиці Міністерства розвитку громад та територій  чітко описані  критерії формування нових районів – економічний, доступності, зони охоплення, кількості населення тощо. Коли говорять про обороноздатність, а її нема в методиці, то про що мова?

Наразі цікаво процитувати думку і громадського діяча Олександра Ясенчука, уродженця Мени: «Є аргумент, що центр району потрібно перенести до Новгорода-Сіверського, щоби підсилити прикордонну територію. Але Корюківка розташована ще ближче до кордону з РФ – 32 км, а з того боку розміщено потужні підрозділи збройних сил Росії. Від Новгорода-Сіверського до РФ – 43 км.

Інший аргумент. Новгород-Сіверський – центр князівства із давніх-давен, так на це відповім, що, на жаль, давня історія – то привид працювати історикам та приваблювати туристів. Та й інші містечка можуть похвалитися цим. Наприклад, Короп – літописний Хоробор, а Мена теж була центром князівства. Хоча, звісно, Новгород-Сіверський за кількістю історичних пам’яток попереду. Цікаво також, що поруч із Новгородом-Сіверським, на відстані 28 км, буде ще один центр – 75-тисячна Шостка, хоч це й інша область. Таким чином, переконливих аргументів стосовно того, що Новгород-Сіверський має бути центром району, а не Корюківка чи Мена – немає.

Настоятель Свято-Вознесенського Храму ПЦУ Нестор Назаров:

– Я вирішив підписатися проти утворення району із центром у Новгороді-Сіверському, тому що це зовсім нелогічно. Новгород-Сіверський розташований досить далеко. Від Мени –  приблизно 100 кі-\лометрів. Від Сновська – 120. Особливо від останнього міста важко добиратися. У Новгороді-Сіверському проживає не настільки багато людей, котрі сплачують податки, як у Корюківці чи Мені. А саме вони повинні в першу чергу вирішувати, де бути центру новоутвореного району: чи в Мені, чи Корюківці. Але однозначно – не в Новгороді-Сіверському. Кажуть, що він біля кордону. Але ж Корюківка ще ближче до кордону з Росією, державою-агресором, ніж Новгород-Сіверський.

Андрій Мироненко (прізвище змінено), мешканець міста Сновська:

– Я підписався під цим зверненням, тому що державні мужі, приймаючи таке рішення, повинні керуватися доцільністю, зручністю, якоюсь логістикою. Врешті-решт, треба просто взяти циркуль і провести навколо. Центром виходить Корюківка. Це по-перше. По-друге. Новгород-Сіверський – гарний. Є історичні пам’ятки. Але, відповідно до інфраструктури, місто не заслуговує бути центром об’єднаного району. Я підтримую Корюківку.

Розмовляв Віктор ТАТАРИН
Фото автора

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13