Вулиця Доценка: чекаємо на дороги?

2020-06-17 08:53

Два тижні тому на нашому сайті ви могли прочитати матеріал про те, чого не вистачає мешканцям вулиці Доценка в Чернігові — ми пройшлися чернігівською вулицею Доценка й запитали її мешканців: які існують проблеми та що треба покращити на вулиці, де вони живуть?

Але, щоб не залишати питання, які ставили городяни, у повітрі, ми звернулися до міської влади та комунальних служб і дізналися, чи будуть проблеми вирішуватися.

Дороги

Практично всі жителі вулиці Доценка, із якими вдалося поспілкуватися і які були чимось не задоволеними (а були й такі, кого все влаштовувало), в першу чергу скаржилися на стан доріг на прибудинкових територіях та тротуарах…

— Що стосується адресної програми ремонту доріг, придомових територій і тротуарів, то вона визначається протягом поточного року на наступний рік. До комісії, яка формує програму, входять депутати, працівники управління ЖКГ та інші — вони зважують багато факторів і визначають, які саме дороги будуть ремонтуватися цього року. Звичайний шлях вирішення проблеми: мешканці звертаються до управління ЖКГ (можна через контакт-центр або напряму) — не зайвим буде колективне звернення. Також доречно  повідомити про проблему депутата свого району. Цей депутат, якщо проблема справді суттєва, може про це сказати на сесії міськради, виступити на комісії… — розповіли нам у пресслужбі міськради.

Окремо ми звернулися до Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Чернігова, яке обслуговує кілька будинків по вулиці Доценка, зокрема, будинок №17, на стан дорожнього покриття у дворі якого нам теж скаржилися мешканці: 

— Справа в тому, що є обов’язковий перелік послуг, який надає ЖЕК, зокрема наш: ремонт внутрішньо-будинкових проїздів не закладений у тариф – мешканці за це не платять. Ми зверталися, й голова будинку теж (до міської влади, - прим.), але не потрапили у програму реконструкції внутрішньо-будинкових проїздів. Після виходу нашого керівника з відпустки будемо вирішувати, чи подавати документи про включення Доценка, 17 в адресну програму ремонту доріг на 2021 рік. Ми завжди подаємо, а далі вирішує міськрада — де треба ремонтувати в першу чергу. Можна відремонтувати дорогу й за рахунок фонду накопичення, але потрібно провести збори (загальнобудинкові, - прим.), скласти протокол про те, що мешканці будинку згодні пустити свої кошти на ремонт дороги, — прокоментувала ситуацію головна інженерка Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Чернігова Лідія Іванівна. 

Згідно з адресною програмою ремонту доріг у Чернігові, яку можна знайти на сайті міськради, цього року на вулиці Доценка справді буде проведений ремонт доріг, але не тротуарів і не на прибудинкових територіях, а «поточний середній ремонт дороги» (тієї самої, якою їздять тролейбуси та машини). Як нам пояснили у міськраді, «поточний середній ремонт дороги» — це коли зрізується верхній шар дороги (проте без заглиблення у ніжні шари дорожнього покриття) й повністю (на відміну від часткового, ямкового ремонту) закатується новий асфальт. 

А ось із ремонтом тротуарів та внутрішньо-будинкових проїздів мешканцям вулиці Доценка доведеться почекати. Цього року в обласному центрі мають відремонтувати тротуари за наступними адресами:

 • просп. Миру- вул. Коцюбинського, просп. Перемоги-вул. П’ятницька, вул. Гонча, 15, вул. Козацька, 14 (облаштування підходів);
 • вул. П’ятницька – від вул. Гетьмана Полуботка до просп. Перемоги (із двох боків);
 • вул. Незалежності (на кінцевій зупинці);
 • просп. Миру – від вул. Івана Мазепи до просп. Миру, 36;
 • вул. Реміснича – від просп.Перемоги до вул. Коцюбинського (обидва боки);
 • вул. В. Чорновола – від вул. Любецької до вул. В. Радченка;
 • вул. 1-го Травня (підходи+зупинки біля 2-ї міської лікарні);
 • вул. Магістратська (вздовж будинку №5);
 • вул. Івана Мазепи - від вул. Ремісничої до просп. Миру (парна сторона);
 • вул. Героїв Чорнобиля;
 • вул. Гонча – від вул. Коцюбинського до просп. Перемоги (зі сторони Академії ДПтС);
 • вул. Кирпоноса (у співфінансуванні з магазинами «АТБ» та «Союз»).

Крім того капітальний ремонт внутрішньо-будинкових проїздів мають зробити за адресами:

 • просп. Перемоги, 162, 164, 166, 168;
 • від вул. Тракторна до ліцею № 22 вул. Рокоссовського, 45-б;
 • вул. 1-ї Гвардійської Армії, 12;
 • вул. Шевчука, 8;
 • вул. Самострова, 13;
 • вул. Незалежності, 74.

Трава

Але повернемося від доріг до проблем вулиці Доценка. Крім стану тротуарів мешканці будинку № 17 жалілися на те, що в них дуже рідко косять траву у літній період: 

— Траву ми сьогодні (16 червня, - прим.) покосили. В нас є графік — три покоси за сезон: у червні, липні та серпні, й поки ми з нього не вибиваємося. Й саме три, а не 20 покосів закладено у тариф. Страшного у цьому дворі нічого немає, — прокоментувала претензії майстриня дільниці інженерка Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Чернігова Тамара Андріївна. 

Справді, ввечері вівторка трава у дворі будинку №17 була покошена. Тож, сподіваємося, мешканцям Чернігова жити стало комфортніше.

Сєргєй КАРАСЬ
Фото автора

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42