Мешканці багатоповерхівок проти спорудження «хмарочосів» у зеленій прибережній зоні. Вердикт – за фахівцями

2020-06-15 11:18

У Чернігові щорічно будуються нові багатоповерхові будинки — земельних ділянок під забудову Генпланом заплановано достатньо. Хоча, ніде правди діти, здебільшого вони розміщуються на околиці міста. А забудовники все-таки вишукують ділянки під забудову ближче до центра міста. Такі у нас є, але після обрання нового керманича міста та депутатського корпусу — добудували лише те, що вже було розпочато. Тому — майже п’ять років громадськість із міською владою не «воювала».

І лиш поточного року (наприкінці квітня) перед початком чергової сесії біля стін будівлі міськради чернігівці організували пікет. Зібралися жителі будинку по вулиці Коцюбинського, 84, — які протестували проти запланованої забудови на їхньому дитячому майданчику. До акції приєдналися й жителі двох сусідніх будинків, які напередодні встигли зібрати 208 підписів проти забудови цієї земельної ділянки.

Як розповідають мешканці: «Це єдина ділянка для відпочинку, заняття спортом, просто проведення вільного часу жителів не тільки цих будинків. Ми впевнені: якщо підемо й до сусідів збирати підписи — вони теж підпишуться. У нас тут і діти граються, й старші люди виходять, аби хоча би 5 хвилин подихати свіжим повітрям, і фізкультурники. І Стрижень тут більш-менш у нормальному стані. Ще кілька років тому в  нас тут жаби кумкали! Щоправда, через будівництво багатоповерхівок уже їх не чути. Навіщо знищувати рештки природи і перетворювати все в бетон? У нас немає місця навіть для того, де сміттєві баки поставити за міською програмою. Дітям іще один майданчик потрібен окрім існуючого спортивного. Де тут іще будувати?»

Доречно згадати, що в генеральному плані 2002 року на цій земельній ділянці не передбачалось будівництва багатоповерхівок. А от 2005 року міськрадою було розроблено детальний план забудови центральної частини міста, і на цю ділянку вже знайшовся (і не один) бажаючий побудувати тут черговий чернігівський «хмарочос». Зауважу, що 2008 року вже відбувалася доволі потужна «війна» мешканців цих будинків (яких тоді підтримали активні громадські організації) із владою міста. Тоді представники громади перемогли, й на багато років тут запанували тиша та спокій. Але ж «святе» місце порожнім довго не буває. Тим більше, що навкруги майже все забудовано.

Як зауважив начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко, тут поки що встановлено прибережну захисну зону, в рамках якої жодне будівництво не може вестися. Сьогодні замовник просить надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою про відведення даної земельної ділянки під будівництво багатоповерхівки. Якщо висновки будуть негативні — то й питання будівництва відпаде саме собою. Але навіть і такого дозволу депутати поки що не дали — голосів «за» було обмаль. 

Додамо, дозвіл на будівництво й обслуговування багатоквартирних житлових будинків за адресами: вул. Коцюбинського, 84А і проспект Перемоги, 107А хоче отримати комунальне підприємство «Чернігівбудінвест». У подальшому ці дві земельні ділянки планується передати в постійне користування. Мешканці цих будинків написали звернення на ім’я міського голови Владислава Атрошенка із проханням зняти ці питання з розгляду та накласти мораторій на забудову вищезазначених ділянок. Крім того чернігівці просили провести благоустрій на березі Стрижня на цій землі. 

Цікаво, що близько 10 років тому на цій самій ділянці вже хотіли спорудити офісний центр. Але тоді люди і громадянська платформа «Сила громади» (координатором цієї платформи тоді був нинішній заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако) вийшли на акцію «Не дамо себе забудувати» й відстояли землю.

Коли писався цей матеріал, стало відомо, що Чернігівський міський голова буквально сьогодні,14 червня, зустрівся з мешканцями багатоповерхових житлових будинків по вул.Коцюбинського, 84 та пр.Перемоги, 107. Питання, яке обговорювалося, стосувалося можливої забудови на березі Стрижня у цьому мікрорайоні.

"Я ніколи не буду проти людей — це принципова позиція. Але й люди не повинні диктувати владі свої умови, не чуючи аргументів. Тому має бути діалог. Якщо після вивчення всіх документів та законодавчих норм виявиться, що будівництво за вказаною адресою порушує закон, — ніхто будувати та «тулити» там будинок не дозволить", — підкреслив міський голова.

Отож чекаємо на висновки фахівців.

Олександр ШИЛО
Фото з Офіційного веб-порталу Чернігівської міської ради

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42