Усе народжується з любові!

2019-07-11 12:09

Усміхнені красуні різного віку у віночках із запашних квітів і чоловіки, які поважно несуть на плечах дітей, тримають за руку онуків або ніжно обіймають своїх жінок, дівчат. Молоді подружжя з малечею у візочках, на велосипедах чи самокатах. Пари середнього віку, що прийшли прогулятися й потанцювати. Хлопчики та дівчатка, які захоплено спостерігають за роботою майстрів-гончарів чи ковалів. Напевно, Центральний парк культури і відпочинку в Чернігові давненько не бачив такої кількості красивих усміхнених та захоплених людей. Свято Купала було цікавим і яскравим! Напевно, кожен із чернігівців та гостей міста знайшов собі розвагу до душі. 

Зокрема, у програмі планувалися й відбулися квест «У пошуках папороті», фотосесії на цікавих локаціях, різноманітні майстер-класи, а також концерт улюблених чернігівських гуртів «Jam Bubble band» і «Совершенно секретно». Серед особливих цікавинок свята – виступ столичного етноколективу «Володар», що виконав різноманітні купальські пісні (деякі з них були записані під час експедиції до Бахмацького району) та майстер-клас із народних танців від цього ж колективу для всіх охочих. 
– Ми не були би людьми, якби не любили одне одного й не мали кохання у своєму житті, – прокоментував купальські традиції Валерій Петрович. – Насправді успіх чоловіка багато в чому залежить від успіху в коханні та в родині. Без кохання нічого не було би! Все народжується з любові – переконані українці. Напевно, саме тому це свято таке популярне в нашій культурі. Тож хочу побажати всім, хто ще не знайшов своє кохання, свою половинку, обов’язково зустріти його чи її в цю купальську ніч. А всім іншим від щирого серця – зберегти це почуття на довгі щасливі роки, а також – здоров’я, успіхів, процвітання!
Приємним сюрпризом для гостей стало частування похідним козацьким кулешем, що готувався тут же, в парку. Страва вийшла по-особливому смачною!

– Поділіться рецептом, будь ласка! Може, маєте секрет приготування кулешу? – звертаємося до чоловіка у військовій формі, котрого нам представили як шеф-кухаря і якого звати Олександр. 
– Тут нема секрету, це той самий козацький куліш, що вариться з давнини, – відповів Олександр. – У ньому обов’язково є м’ясо, шкварки, а також морква, цибуля, пшоно. Головне – готувати з любов’ю.

Валерій Куліч особисто зняв пробу та зізнався, що куліш сам не готує, бо серед його товаришів є людина, яка робить це напрочуд майстерно. «Смачнішого кулешу, ніж у мого друга, я ще не їв, – каже Валерій Петрович. – Але на цьому святі куліш теж добрий!» Також він розповів, що особисто квітку папороті не шукав, однак через вогонь стрибав, бо шанує народні традиції. 

Ще однією цікавинкою свята стала авторська реконструкція купальського обряду від Чернігівської обласної організації Союзу українок, що традиційно відбулася на березі водойми. А після цього, знову ж таки традиційно, всі охочі, зокрема молодь, стрибали через багаття, аби очиститися від усього поганого, хвороб, лихих думок і намірів та увійти в літо з чистим серцем і думками. Закінчилося свято Купала в міському парку культури і відпочинку видовищним fire-шоу. 

Чи сподобалося свято Купала чернігівцям та гостям міста? Що їх найбільше вразило або зворушило? З цими запитаннями ми звернулися до людей, яких зустріли в міському парку. 

Марина та Сашко:

– На святі Купала саме в міському парку Чернігова ми вперше. Здивовані, що тут зібралося так багато людей, є чимало різних розваг як для діток, так і для дорослих. Сподобалися фотозони, майстер-класи. Святкувати варто! 
Молода мама Антоніна з синочком Ітоном 
(сидить у візочку):
– Приємно, коли в місті відбувається щось цікаве. Синочок, до речі, вперше на подібному святі, адже йому ще немає рочку. Малюк із цікавістю за всім спостерігає! 

Анатолій з онуком Ярославчиком, донькою Ольгою та зятем Артемом:

– З кожним роком тут з’являється щось нове. Сподобався концерт. Сподобалася програма: тут можна і щось скуштувати, й повеселитися, і потанцювати, й на коні покататися. Гадаю, кожен знайде щось за власними вподобаннями. 

Донька Анатолія Ольга:

– Враження загалом позитивні. А чи варто проводити? Усе залежить від того, як свято вдарить по бюджету, це по-перше. А по-друге – від культури людей. Якщо ми рухаємося до цивілізованого світу, то й поводитися треба відповідно: менше смітити, «вживати» в міру, не ображати одне одного. Якщо буде культура у взаєминах, то буде й лад у нашому житті. 

Молода мама Олена з донькою Ганною та кумами: 
– Ми тільки-но прийшли, концерт сподобався. До речі, ми сьогодні просто вийшли на прогулянку й побачили, що є свято. Це добре! Вважаю, що людям потрібно час від часу «перезавантажуватися», відпочивати після робочих буднів. Дуже круто відволіктися від рутини. Свято Купала особисто у мене асоціюється з дитинством, канікулами у бабусі, віночками, стрибками через вогнище. 

Маргарита Скаженик, керівниця колективу «Володар», кандидатка мистецтвознавства:
– З концертом наш гурт приїхав до Чернігова вперше. Свято гарне, цікаві локації, гарно продумана сцена, нас добре зустрічали. Запрошуйте ще!

Вікторія СИДОРОВА

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42