За зелений, квітучий Чернігів!

2020-06-15 10:16

З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища чернігівські активістки з громадської організації «Жінки Батьківщини» Чернігівщини вирішили долучитися до озеленення нашого міста і своїм прикладом спонукати інших до створення квітучих зелених зон. Вони вирішили прикрасити двір у Чернігівському молодіжному центрі, де розташовуватиметься освітня станція переробки сміття. Організаторкою акції виступила Валентина Дзюба, відома еколог, в.о. начальника Державної екологічної інспекції в Чернігівській області.

Подібні акції активістками громадської організації проводяться не вперше. Вони постійно дбають про те, щоби Чернігів не втратив статус зеленого міста і створюють зелені зони в різних його куточках. За словами Валентини Дзюби, в Чернігові оновлюються зелені насадження, але поки що їх недостатньо.

— На жаль, більше зноситься, ніж насаджується. Ми цим переймаємося  і постійно долучаємося до озеленення. Сподіваємося, що з роками Чернігів залишатиметься таким же гарним і зеленим містом, яким є сьогодні, — каже пані Валентина.

Зелений куточок біля молодіжного центру створювали з особливою турботою. Учасниці акції підійшли до цього з усією відповідальністю. Вони саджали переважно багаторічні рослини. Тож вони радуватимуть гостей центру не один рік.

— Людина не повинна жити одним днем. Вона має робити щось корисне для природи, для нашого міста. Треба допомагати людям, які потребують нашої допомоги. Треба дбати про середовище, в якому ми живемо. Особисто мені дуже приємно ходити зеленими квітучими вулицями, приємно жити в охайному чистому місті. Але ми маємо покладати надію не лише на тих людей, які слідкують за цим, але й самі докладати зусиль, — говорить підприємниця Ірина Бажан.

— Ці квіти надихатимуть нас на красу, творчість, нові звершення. Ми хочемо, щоби наше повітря було чистим, а життя навколо – красивішим та кращим. Мені дуже подобається те, що ми зробили. Сподіваюся, іншим теж буде приємно, — мовить директорка чернігівського хлібзаводу Ольга Заїка.

Організатори акції кажуть: попереду у них багато планів та роботи. Вони готові не лише проводити, але й самі долучатися до екологічних акцій. І будуть раді, якщо число охочих озеленити своє рідне місто збільшиться.

Валентина НАУМЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


Годування груддю найкраще для здоров’я матері та дитини

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.

2021-08-05 10:06