В окрузі №208 розпочинаються вибори

2020-06-12 07:17

Центральна виборча комісія призначила дату проміжних виборів народного депутата у 208-му окрузі Чернігівської області на 25 жовтня — відповідне рішення прийняли 5 червня. За словами голови ЦВК Олега Діденка, «комісія отримала засвідчену копію свідоцтва про смерть народного депутата 9 скликання Валерія Давиденка. При розгляді питання призначення проміжних виборів комісія зіткнулася з певними складнощами, основна з яких — відсутність виділених із бюджету коштів для організації підготовки цих виборів.

Загальна тривалість виборчого процесу у 208 окрузі, якщо виборчі процеси розводити в часі і проводити один за одним, сумарно становитиме приблизно півроку. Що теж незручно й не оптимально для виборців. Було знайдено рішення провести вибори одночасно з місцевими», — зазначив він.

«З одного боку, якщо проміжні вибори проводитимуться одночасно з місцевими, збільшиться навантаження на членів дільничних виборчих комісій. Тобто додасться один бюлетень. З іншого боку — це ще й дозволить зекономити бюджетні кошти — майже 11 мільйонів гривень. Бо фінансування роботи комісій здійснюватиметься за одним рядком», — сказав Олег Діденко.

У ЦВК наголошують, що при організації виборчого процесу потрібно буде вживати заходів для запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19 — адже карантин потребує додаткових заходів захисту, що тягне за собою окремі витрати. ЦВК також звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів про необхідність внесення змін до закону «Про державний бюджет на 2020 рік» в частині збільшення видатків за трьома бюджетними програмами.

Нагадаємо, загалом до складу виборчого округу входять Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський і Талалаївський райони та частина Ічнянського (місто Ічня і територія на північний схід від нього). Зрозуміло, що бажаючих восени стати парламентарем буде донесхочу! На будь-який смак і колір!

Рада без Ляшка — як село без церкви!

Про це він гучно заявив в ефірі одного із всеукраїнських телеканалів. Також невгамовний політик нагадав,  2012-го року переміг на цьому окрузі із «феноменальним успіхом». «Це був один із кращих результатів в Україні. У нас там дуже потужна підтримка, і за мене голосували на президентських і на парламентських виборах, тому ми цей округ нікому не віддамо. Я піду на цей округ і виграю вибори.  Після цього на даному окрузі мої виборці двічі обирали Валерія Давиденка. Так, він був могутнім депутатом і доволі багато зробив для Чернігівщини. У мене з ним були непрості відносини», — впевнено сказав політик. 

Отже, 47-річний політик, лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який не пройшов до нинішнього складу Верховної Ради, знову дав про себе знати. І традиційно заявив про себе так, щоби всі обговорювали. Політик упевнений, що люди прагнуть бачити його в українському парламенті. 

Чи здобуде перемогу Олег Ляшко у своєму рідному окрузі — дізнаємося вже восени. Хоча, можливо, це просто слова й нікуди він не буде більше йти. Принаймні без нього в українському парламенті навіть стало нудно. То земельки на трибуні поїсть, то — корову зацілує! Або в парламентських «боях без правил» візьме активну участь! 

Як на мене — набагато краще було би працювати продуктивніше, адже робота в Раді — це не гра.

Доведеться перекваліфіковуватися в нардепи?

Потенціальним конкурентом, імовірно, стане екс-глава Офісу президента Андрій Богдан — про це ще задовго до офіційного призначення дати виборів повідомив один із чернігівських інформаційних сайтів. Доречно сказати, що коли Андрія Богдана звільняли із впливової посади — він пообіцяв своє швидке й тріумфальне повернення у велику політику. Тим більше, що має і відповідні зв’язки, й кошти для участі у виборчих перегонах. Зосталося ще виметикувати якусь цікаву «фішку» для виборця — і можна буде конкурувати з паном Ляшко. 

І наостанок. До закінчення реєстрації в ЦВК — майже все літо. Тому любителям ворожіння на кавовій гущі — часу розгулятись буде досить. Уже нині деякі засоби масової інформації (ЗМІ) розповсюджують свої версії про майбутні виборчі перегони. 
Про те, що цього разу Банкова може зробити ставку на Олега Ляшка, зважаючи на лояльність влади до олігарха Ріната Ахметова. Зауважимо: якщо радикал піде на вибори, команда Зеленського навряд чи виставлятиме проти нього сильного опонента зі «слуг народу».

Також на цей округ ЗМІ «сватають» колишнього нардепа-радикала Ігоря Мосійчука. Ймовірно, своїх кандидатів також представлять «Європейська солідарність», «Батьківщина» та ОПЗЖ. Крім того пишуть про те, що інтерес до округу виявляє Володимир Гройсман. 

Швидше за все, осінь буде у нас доволі «спекотною»!

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Засідання сесії обласної ради перенесли на п’ятницю – відмовилася працювати техніка

Понад 100 питань порядку денного мали розглянути на 4 сесії Чернігівської обласної ради, що відбулася 20 квітня. Але через збій техніки засідання перенесли на п’ятницю, 23 квітня.

2021-04-21 09:53