«Десна» не здолала «Шахтар»

2020-06-11 11:48

Спорт повертається в життя українців. Одним з перших повертається футбол. Шостого червня в Києві на НСК «Олімпійський» донецький «Шахтар» у рамках української футбольної Прем’єр-ліги приймав чернігівську «Десну»

Донеччани вже де-факто гарантували собі черговий чемпіонський титул, створивши 16-очковий відрив від найближчих переслідувачів, а ось «Десна» ділила 2-4 місця у таблиці з «Динамо» та «Зорею», а тому в матчі з «Шахтарем» мала перемагати, щоб не відпустити суперників.

Проте матч пішов не по чернігівському сценарію: на 4-й хвилині Додо виконав передачу із правого флангу у центр штрафного, звідки Фернандо «розстріляв» Паста: 0-1. Після голу «Десна» активізувалася: Кузик прострілював на Калітвінцева, але Владислав не дотягнувся до м’яча та не зміг переправити снаряд у ворота…

А на 23-й хвилині здалося, що гра закінчена: суддя призначив у ворота «Десни» пенальті за те, що м’яч потрапив у руку Мостового, який уже лежав на газоні. До 11-метрової позначки підійшов гравець збірної України Марлос. Удар! Але Паст відбиває!

Проте через хвилину той же Марлос все ж забив. Уже з гри… 0-2…

На 31-й хвилині «Десна», як-то кажуть, повернулася у гру: удар Філіппова Матвієнко заблокував лише рукою. Ще одне пенальті! Однак капітан чернігівців Денис Фаворов виявився холоднокровнішим за Марлоса Й розвів Трубіна та м’яч по різних кутах. 1-2 до перерви.

У першому таймі кидалося в очі, що захист деснянців діє незвично незлагоджено: Тамм та Імереков, які до цього грали в центрі захисту в парі з Гітченком (в осінній частині чемпіонату пара центральних оборонців була Гітченко-Імереков, а навесні – Гітченко-Тамм), схоже, не могли знайти взаєморозуміння один із одним та припускалися помилок. Тому заміна Тотовицького на Гітченка у перерві виглядала логічною.

Але вона не «зіграла»: «Десна» активніше пішла вперед, і після одного зі стандартів біля воріт «Шахтаря» Домбровський, який мав зіграти на підборі, припустився помилки та «організував» вихід 2 в 1 на ворота чернігівців. Фернандо вирішив бити сам, а Марлос добив м’яч вже у порожній створ: 51-а хвилина та 1-3.

Й після цього чернігівська оборона, на жаль, не стала грати краще, а тому Олександр Рябоконь продовжував тасувати гравців групи захисту: на 66-й хвилині замість Тамма вийшов Картушов, а  на 74-й Домбровського замінив Єрмаков.

Проте результат ці перестановки стали давати лише в останні 10 хвилин: на 81-й хвилині, після розіграшу кутового, Гітченко відправив м’яч у хрестовину. А на 88-й Будківський обікрав Піхальонка та пробив Трубіна: 2-3.

У чернігівців було 5 хвилин щоб відігратися, але, схоже, команду підвели… шипи на бутсах Дмитра Хльобаса: вже у доданий час нападник отримував м’яч у вигідній позиції у штрафному «Шахтаря»: здавалося що ось він – гольовий шанс… Але у Дмитра поїхала нога, він упав, і хоча м’яч відскочив до Фаворова, бити Денису було вже незручно: снаряд пролетів вище за поперечину… 2-3 – поразка деснянців, яка відкидає чернігівців на 4 місце. А вже цього тижня, 14 червня, у Олександрії сіверяни зіграють проти однойменного клубу. Й тут чернігівцям потрібна лише перемога…

А ось ветерани «Десни» минулого тижня відзначилися перемогою: чернігівці виграли «золото» першості України з міні-футболу серед ветеранів у категорії 65+, яке відбувалося в Житомирі. У фінальному матчі сіверяни розгромили господарів із рахунком 3-0 (дубль на рахунку Петра Шевченка, ще один гол відправив у ворота Володимир Стоян).