Туризм після карантину: що зміниться?

2020-06-10 08:42

15 червня мають відкритися повітряні кордони, й українці зможуть полетіти в інші країни. А з 1 липня — вже вирушити на відпочинок на більшість курортів. Але пандемія COVID-19 внесла свої корективи в туристичний сезон цього року, тож відпочивати доведеться за новими правилами. Основні з них — більше особистого простору, менше контактів із людьми. І є ймовірність, що тест на COVID-19 стане однією з обов’язкових процедур для мандрівників. А після подорожей за кордон на українців чекатиме ще один «сюрприз» — 2 тижні самоізоляції вдома. Але наразі в цій темі питань більше, ніж відповідей. Розібратися в тому, що ж чекає на мандрівників-українців, допомагали представники туристичної галузі.      

Чи буде 2-тижнева самоізоляція? 

Директорка туристичної компанії «Гарантія Тревел» Наталія НОГАЧ, як і більшість керівників туристичних фірм, уважно слідкує за постійними змінами в туристичній галузі. Посилаючись на виступ міністра інфраструктури Владислава Криклія, пані Наталія зазначила, що в першу чергу польоти можуть відновити в такі країни, як Туреччина, Єгипет, Греція, Кіпр, Грузія, а також Чорногорія та Хорватія. І поки що точно не буде відновлюватися авіасполучення з Італією та Іспанією. Зокрема популярні серед українців Туреччина та Єгипет, за попередніми даними, прийматимуть туристів з 1 липня. Але більш точні дані про відкриття авіасполучення обіцяють озвучити протягом тижня. Зокрема одним із болючих питань залишається двотижнева самоізоляція для туристів, які повертатимуться з-за кордону. Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що нині вирішується питання, аби туристи проходили експрес-тести на коронавірус в аеропорту. Це зручніше, ніж 14-денний карантин. Розібратися в цьому допомагала Наталія Ногач. 

— Повертаючись із-за кордону, мандрівники, згідно з нормами на даний момент, повинні пройти двотижневу самоізоляцію, встановивши мобільний додаток «Дій вдома». Цей мобільний додаток передбачає реєстрацію в місці проходження самоізоляції чи обсервації за допомогою геолокації, а також можливість фотопідтвердження свого перебування в цьому місці. Контроль самоізоляції здійснюється за допомогою регулярних повідомлень у додатку в випадкові проміжки часу протягом дня, а також за допомогою перевірки відповідності фотографії особи контрольному фото, зробленому під час установки мобільного додатка. В нічний час повідомлення не надходитимуть. Перевіряється і геолокація мобільного телефону в момент фотографування. Якщо ви отримали повідомлення, треба протягом 15 хвилин зробити фото свого обличчя на тлі навколишнього інтер’єру. Якщо «фейс-контроль» не підтверджений після отримання 5-го повідомлення, додаток повідомляє про неуспішну верифікацію Нацполіцію. Згідно зі статтею 44-3 Адміністративного Кодексу України, в разі порушення режиму самоізоляції буде виписаний штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, а для посадових осіб — від 34 до 170-ти. На мою думку, при такому розкладі бажаючих полетіти куди-небудь буде дуже мало. Адже в цьому нема логіки і здорового глузду: нікого не влаштує перспектива провести два тижні після відпочинку в чотирьох стінах. Будемо сподіватися, що з відновленням польотів це правило скасують. З іншого боку, якщо уважніше почитати нормативні акти, то з них випливає, що вимога обов’язкової самоізоляції на два тижні діє до 22 червня. А з урахуванням того, що перші рейси, за останніми даними, полетять із 15 числа, на основну масу туристів ця вимога не поширюється. Якщо, звісно ж, не продовжать карантин, — каже Наталія Ногач.

Про відпочинок за новими правилами 

На тих, хто збирається за кордон, очікуватиме багато нових протиепідеміологічних правил. Директорка туристичного агентства «ОКМИ ТУР» Оксана СОКОЦЬКА в курсі всіх нововведень. Про основні з них розповіла і нам.

— Багато змін запровадили в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Відтепер туди не пускатимуть проводжаючих, усюди буде лише онлайн реєстрація, закритими будуть дьюті-фрі та лаунж-зали. В аеропорту перевірятимуть стан здоров’я пасажирів, робитимуть температурний скринінг. Слідкуватимуть, щоби пасажири дотримувалися «соціальної дистанції». На борту літаків люди сидітимуть, як і звичайно, бо вважається, що в літаках гарна вентиляція. Але пасажирам пропонуватимуть лише запаковані страви та напої. Протиепідеміологічні заходи запроваджуватимуться в готелях. Персонал обов’язково проходитиме тести на COVID-19, дотримуватиметься суворого протоколу дезінфекції робочого одягу, й щодня робитиметься температурний скринінг. Важливою залишається «соціальна дистанція» та використання дезінфікуючих засобів. У кафе та ресторанах збільшать відстань між столиками, на пляжі та біля басейнів — між лежаками. Регулюватиметься доступ туристів до басейнів, спортивних закладів, СПА, гральних майданчиків, щоби там не було скупчення людей. Система ALL INCLUSIVE залишилася, але замовлення можна буде зробити по меню. Люди розуміють необхідність таких нововведень, охоче бронюють путівки. Адже ціни на відпочинок за кордоном і сервіс залишаються такими ж, як до карантину. Разом із тим ми продаємо путівки на море і в Україні, — говорить пані Оксана.      

А що ж у Туреччині? 

Однією з перших відкриє для нас свої кордони Туреччина. Відпочинок у ній полюбився українцям так сильно, що Україна серед лідерів країн, туристи яких там часто відпочивають. Про основні особливості туристичного сезону в Туреччині розповіла директорка туристичної компанії «Гарантія Тревел» Наталія Ногач. За її словами, в туристичному сезоні-2020 багато країн ввели обов’язкову сертифікацію безпеки готелів. І Туреччина — не виняток. Згідно з нещодавно оголошеним планом дій, введена система сертифікації як для готелів, так і для транспортних засобів. Для програми сертифікації були взяті до уваги всі деталі — від навчання співробітників готелю до реорганізації ресторанів, конференц-залів, басейнів.

— Важливою залишається дезінфекція. Дезінфікуючі засоби будуть доступні в кожному трансферному транспортному засобі, а місця з кожного боку пасажира залишаться порожніми. Для готелів буде видано дозвіл на проживання не більше 60%, і, можливо, що власники готелів безкоштовно даватимуть туристам маски. При вході в готелі робитиметься температурний скринінг. По всьому готелю, на пляжі, біля басейну будуть зроблені позначки соціальної відстані. Зони відпочинку та очікування  переплануються  так, щоби люди не могли ходити навколо людних місць. Кількість стільців тут буде скорочено до мінімуму. В різних точках установи поставлять попереджувальні знаки про вірус та інформаційні замітки різними мовами. У вестибюлях, ліфтах, коридорах, на поверхах — доступні дезінфікуючі засоби. Усіма улюблену систему ALL INCLUSIVE залишили, але внесли деякі зміни. Їжа буде представлена через скляні панелі, персонал готелю подаватиме її на замовлення. Цукор, сіль, спеції, зубочистки пропонуватимуться в одноразових упаковках. У басейнах буде підвищено рівень хлору. Більшість фітнес- і спа-центрів будуть закриті. Персонал готелю, який відповідає за прибирання номера,  використовуватиме засоби індивідуального захисту під час роботи. Гості з симптомами COVID-19 будуть доставлені в спеціальну зону карантину. Після від’їзду клієнтів із готелів кімнати дезінфікуватимуться й залишатимуться порожніми на 12 годин, — каже пані Наталія.

Павло ВЕСЕЛОВ, заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, начальник управління туризму та охорони культурної спадщини, робить припущення, що цьогоріч збільшиться попит на внутрішній туризм. Враховуючи ситуацію з коронавірусом, чимало туристів вже почали переорієнтовуватися на відпочинок в Україні.

— Імовірно, що люди віддаватимуть перевагу саме зеленому туризму. Щоби більше часу проводити на свіжому повітрі, а не в закритих приміщеннях. Ми провели онлайн конференцію та ознайомили представників туризму на Чернігівщині з новими вимогами задля безпечного відпочинку. Наші готелі й бази відпочинку вже готові належно приймати гостей. Вони врахували вимоги МОЗ, відповідні нормативно-правові акти Кабміну та практики країн, які вважають туристичну галузь пріоритетом розвитку. Серед оcновних вимог — постійна дезінфекція, безпечна відстань, особистий захист і дотримування правил безпеки. Весна була холодною, ми сиділи вдома, тому наші екскурсоводи сподіваються, що попит на екскурсії зросте влітку. Нові цікаві туристичні маршрути невдовзі розмістимо на нашому порталі. Чекатимемо на туристів з усієї України. Сподіваємося, що цьогоріч їх буде більше, ніж торік, — говорить Павло Веселов.

Зрозуміло, що такими, як раніше, мандрівки не будуть. Збільшилися вимоги безпеки, умови відпочинку. Але, вирушаючи в подорож, подбайте про наявність страхового поліса, який включатиме в себе страхування від коронавірусу. Для того, щоб у разі необхідності можна було отримати необхідну допомогу в будь-який час доби в будь-якій країні.

Підготувала Валентина НАУМЕНКО
Фото надані респондентами та з Інтернету

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14