В очікуванні тепла…

2020-06-04 08:22

Судячи з календаря — у нас уже настало літо! І весну ми з вами вже «перезимували»! Подивився довгостроковий (на всі три літні місяці) прогноз синоптиків для аграріїв, а там — півмісяця дощі й півмісяця спека. Те, що буде хоча би 15 спекотних і сонячних днів щомісячно — вселяє радість та деякий оптимізм. Адже докучливий коронавірус хоча й не гине, але стане не таким активним, як нині. Тому вже дуже хочеться швидше розпочати більш-менш звичний пляжний сезон. 

І він уже нібито не за горами — офіційне відкриття «Золотого берега» заплановано на 6 червня. Отже, що нам цього року пропонують комунальники?

Практично «Золотий Берег» готовий до зустрічі з чернігівцями! Міські комунальні служби активно готуються до його відкриття. Приведено до ладу під’їзну дорогу до нього — якою курсуватиме маршрутка №15. На самому пляжі працівники підфарбовують конструкції, а підприємці закінчують монтаж Фудзон (майданчиків, де можна перекусити та попити щось із освіжаючих напоїв), встановлюють столики, парасольки та завозять продукти. Цього року тут діятимуть деякі обмеження у зв’язку з карантином — на літніх майданчиках не повинно бути більше 3 осіб за одним столом, а  відстань між людьми має бути не менше 1,5 м.
Після дощів води в річці трохи додалося, але в порівнянні з минулими роками її рівень критично низький — менше, ніж зазвичай о цій порі майже на два метри. Тож ширина берега стала значно більшою. Пісок тут у хорошому стані. Завозити новий поки не будуть, і його достатньо. Поки що пісок не просіювали, тому що постійно йде дощ. А  просіювати треба тільки сухим. Тільки-но буде погода — його просіють. Але він прочищений і до пляжного сезону  майже готовий.

Дерева вздовж піщаного кордону пляжу цьогоріч кронували. За словами працівника пляжу, верби старі, й стали небезпечні при сильному вітрі. Вже був випадок, коли на одній із них відламалася гілка й пошкодила кабінку для переодягання. А також розбило лаву. Взагалі, дві роздягальні були серйозно пошкоджені — їх відремонтували. Щоб не ризикувати життям відпочивальників — дерева підрізали. Крім того, є розрахунок на те, що верби обростуть новими гілками, будуть принаджувати око й давати тінь ще багато років.

З новинок цього сезону —  більш зручне огородження місця для купання малечі. Так званий «жабник» вирішили зробити з яскраво-жовтих надувних буїв. На них можна гратися й не поранитись. Буй надувний, лагодиться легко та швидко — будемо сподіватися, що наші люди не займатимуться вандалізмом. Адже стару конструкцію постійно ламали. Малі діти — ні. А от чималі дітлахи та й дорослі люди залазили на сітку й… Наші хлопці її постійно ремонтували. Потім, коли вода відходила, — переносили труби, переставляли цю сітку. А зараз буде трошки легше —  підняли вантаж, пересунули, як потрібно, і все. Знизу буде натягнута сітка. Зона для купання малечі, як і минулого року, розміститься навпроти рятувальної вишки. Її довжина – 30 м, ширина близько 15 м — в залежності від глибини річки. Як і минулого року, при в’їзді на пляж чергуватиме електрокар для перевезення людей із особливими потребами.

І наостанок. Вже нині багато мешканців міста прогулюються доріжками пляжу —  хоча погода поки що доволі прохолодна. І купаються тільки качки, а білки граються на деревах.

У червні середньомісячна температура очікується в межах 18-22 градусів тепла. Це на 1,0-1,5 градуса вище за середні багаторічні показники. Щоправда, в червні збільшується, в порівнянні з травнем, грозова діяльність, прогнозуються град, шквали, сильні дощі та зливи. 

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57