Допомога на дітей для ФОПів: як оформити

2020-06-10 07:37

ФОПам, у яких є маленькі діти, Кабінет Міністрів вирішив надати додаткову грошову допомогу на період карантину та на один місяць після дати його скасування. На дитину до 6 років держава виплачува-тиме 1 779 гривень. На дитину від 6 до 10 років — 2 218. Таким чином Кабміном прийнято рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб — підприємців із дітьми. Виплата допомоги на дітей надаватиметься ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку. За умови, що у них нема заборговано-сті по сплаті ЄСВ протягом року. І сім’я не отримує виплати за програмою «Муніципальна няня».

 

Відповідну постанову, розроблену Міністерством соціальної політики, прийнято на засіданні Уряду 22 квітня. Міністр соціальної політики Марина ЛАЗЕБНА зазначила, що люди втрачають засоби для існування, тому й запропоновано додаткові програми соціальної підтримки для сімей із дітьми в період карантину.

Як же оформити допомогу? 

Це можна зробити в паперовій або електронній формі. Для призначення допомоги на дітей заявник подає або надсилає органу соціального захисту населення заяву за формою згідно з додатком до Порядку в паперовій або електронній формі із зазначенням рахунку в установі уповноваженого банку та необхідні документи/відомості в паперовій або електронній формі. 

У паперовій формі заявник повинен подати копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років; довідку з Пенсійного фонду про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціа-льне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7); копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянст-ва); копію рішення районної, районної у Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною). Якщо при подачі заяви бракуватиме якихось документів, орган соціального захисту населення повідомить заявнику, які документи повинні бути подані додатково.

В електронній формі заявник має подати фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, П. І. Б. дитини, П. І. Б. батьків); фотокопію довідки з Пенсійного фонду про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7); фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства); фотокопію рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною). При цьому на заяву та документи, які подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про П. І. Б. заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

Після того, як ви подали заяву з усіма необхідними документами, орган соціального захисту населення розглядатиме їх протягом трьох робочих днів із дня їх отримання. Рішення про призначення допомоги на дітей або відмову в допомозі із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає або надсилає заявникові письмово. Як уточнили ЕП у Мінцифрі, послуга буде доступна з 6 травня на порталі «Дія» у розділі «Пенсії, пільги та допомога».

Однак виплата допомоги на дітей може припинитися в разі: позбавлення отримувача батьківських прав; відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав; тимчасового влашту-вання дитини на повне державне утримання; перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції; смерті дитини або отримувача.     

Підготувала Валентина НАУМЕНКО 
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42