Вулиця Доценка: мешканці чекають ремонту доріг. Тому жінки не ходять на підборах, а діти не катаються на скейтбордах

2020-06-04 07:45

Чернігів – обласний центр, і вулиць у нас багато, як й проблем у їхніх мешканців. Але ми обрали одну – вулицю імені Героя Радянського Союзу (посмертно) Йосифа Доценка, й запитали її мешканців: що їх турбує?

Для наших читачів з-за меж Чернігова трохи пояснимо: вулиця Доценка складається з багатоповерхових будинків, розташована поблизу Березового Гаю та межує з вулицями Космонавтів, Рокоссовського й Пухова. Поблизу – кінцева зупинка тролейбуса №8, тут же школа №12. 

Усе гаразд… та що дороги?.. 

Починаємо свій моніторинг біля будинку №28, де на лавочці біля 9-поверхівки сидить пенсіонерка пані Валентина (забігаючи наперед, скажемо, що пані Валентина була цього дня єдиною, яка не побоялася не тільки порозмовляти з нашим кореспондентом, а й сфотографуватися): 

— Я всім задоволена, усе подобається: живу сама, тож у мене усе добре, — зазначає пані Валентина. Як вона каже, претензій немає ані до стану доріг, ані до якості питної води чи прибирання сміття. 

Подібної позиції притримується й інший пенсіонер — пан Віктор, якого ми зустрічаємо у дворі будинку №17, коли той у масці — як й належить під час карантину, спираючись на палицю, йшов у справах: 

—  Я зараз живу на дачі — самоізоляція. Вдома майже не буваю, вулицею часто не ходжу, хіба у магазин — важко (показує на палицю, - прим.). Тож, у принципі, з того, що я бачу — мене все влаштовує, — каже Віктор. 

А ось родина, яка стояла біля власної автівки у дворі того ж будинку №17, дотримується іншої думки: 

— 40 років тут живу — жодного разу не ремонтували дорогу! Люди самі засипають щебенем. Місць для паркування теж не вистачає, — діліться наболілим пан Андрій. — У  нас кооперативний ЖЕК (вочевидь, мається на увазі Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Чернігова, - прим.) взагалі не працює…

—  Не знаємо за що платимо гроші! Взимку сніг не чистять у дворах… — додає пані Наталія. 

— Раз на місяць миють під’їзд. Зрозуміло, тричі на тиждень прибирає двірник, а так… Бачите — трава висока. ЖЕК-10 своє покосив — косять майже раз на місяць. У нас — раз за літо, — каже Андрій.

—  У нашому дворі смітник — у вихідні дуже заважає: в будні двірник прибирає й усе більш-менш, а за вихідні та якщо вітряна погода – все розноситься по двору. Добре, хоч запаху немає (хоча наш під’їзд від смітника далеко), — доповнює дружина. 

У дворі біля п’ятиповерхового будинку №15а молода жінка колихала на гойдалці відразу двох дітей: 

— Проблема є: тротуар. Ходити неможливо, як і дітям кататися на самокатах чи скейтбордах — самі ями. Якщо кудись вирушаємо й діти їдуть на «власному транспорті» — постійно падають, бо потрапляють у ями, при в’їзді у двір теж ями... — розповіла пані  Ірина. — А ось у плані якості води чи доступності громадського транспорту — все гаразд…

У сусідньому, але вже 9-поверховому будинку № 15б, біля під’їзду розмовляло двоє людей пенсійного віку. Запитуємо: чи є проблеми?.. 

— Дороги не в кращому стані, а в нас половина інвалідів, старих людей — хай ремонтують дороги! — вважає Антоніна Олексіївна.

—  Та ні, краще хай буде так, як є — хоч машини «літати» будуть менше! — заперечує пан Сергій із сусіднього під’їзду.

 А ходити як? — парирує сусідка.

—  Можна обійти! Коли асфальт покладуть — узагалі не пройдеш. Зараз хоч швидкість скидають! Як б узагалі дороги не ремонтував. 

— Та ні, що не кажи, а дороги треба підладнати!

— Не вистачає місць для паркування. Там, де колеса вкопали, — не ставлять, а так будь-де машини поставити!

— Рідко буває гаряча вода. По нашому стояку — взагалі. Кажуть, якось неправильно зробили трубу, чи що… Чоловік лежав у лікарні №2 — так розповідав, що там окріп тече, а в нас постійні проблеми. Бува,є тече наче гаряча, а потім ррраз — холодна. Набрати ванну проблематично, що й казати… 

Дороги: як тротуари так й дороги біля будинків — це головна, але, як бачимо, не єдина проблема, про яку довелося почути від мешканців вулиці Доценка цього дня: 

— Дороги у нас погані — всюди ями. Коли йдеш у дощ — можеш провалитися у калюжу. Крім цього скарги лише на людей — виходиш уранці та чуєш постійно тих, хто тут не живе. Наркомани чи як? Їх там багато. Дуже багато. Постійно. Десь тут у нас, напевно, є наркопритон. Люди ходять цілими компаніями, а  потім сидять під під’їздом. Старі мешканці вже, вочевидь, звикли до цього… — розповідає молода чернігівка Василіса, що сиділа на лавочці біля будинку №8 на вулиці Доценка.

Що ж, проблеми є. Але, будемо сподіватися, якщо не в найближчі місяці, то принаймні в найближчі пару років міська влада зможе їх подолати… 

Сєргєй Карась
Фото з Вікіпедії та автора

Інші новини:


У Чернігові три школи можуть працювати навіть при введенні червоної зони

Сьогодні під час наради в міській раді начальник Чернігівського управління освіти Василь Білогура повідомив, що в трьох чернігівських школах вакцинацією охоплено практично 100% колективу. А це означає, що ці заклади можуть працювати навіть при введенні в місті червоної зони.

2021-10-19 13:58