Вулиця Доценка: мешканці чекають ремонту доріг. Тому жінки не ходять на підборах, а діти не катаються на скейтбордах

2020-06-04 07:45

Чернігів – обласний центр, і вулиць у нас багато, як й проблем у їхніх мешканців. Але ми обрали одну – вулицю імені Героя Радянського Союзу (посмертно) Йосифа Доценка, й запитали її мешканців: що їх турбує?

Для наших читачів з-за меж Чернігова трохи пояснимо: вулиця Доценка складається з багатоповерхових будинків, розташована поблизу Березового Гаю та межує з вулицями Космонавтів, Рокоссовського й Пухова. Поблизу – кінцева зупинка тролейбуса №8, тут же школа №12. 

Усе гаразд… та що дороги?.. 

Починаємо свій моніторинг біля будинку №28, де на лавочці біля 9-поверхівки сидить пенсіонерка пані Валентина (забігаючи наперед, скажемо, що пані Валентина була цього дня єдиною, яка не побоялася не тільки порозмовляти з нашим кореспондентом, а й сфотографуватися): 

— Я всім задоволена, усе подобається: живу сама, тож у мене усе добре, — зазначає пані Валентина. Як вона каже, претензій немає ані до стану доріг, ані до якості питної води чи прибирання сміття. 

Подібної позиції притримується й інший пенсіонер — пан Віктор, якого ми зустрічаємо у дворі будинку №17, коли той у масці — як й належить під час карантину, спираючись на палицю, йшов у справах: 

—  Я зараз живу на дачі — самоізоляція. Вдома майже не буваю, вулицею часто не ходжу, хіба у магазин — важко (показує на палицю, - прим.). Тож, у принципі, з того, що я бачу — мене все влаштовує, — каже Віктор. 

А ось родина, яка стояла біля власної автівки у дворі того ж будинку №17, дотримується іншої думки: 

— 40 років тут живу — жодного разу не ремонтували дорогу! Люди самі засипають щебенем. Місць для паркування теж не вистачає, — діліться наболілим пан Андрій. — У  нас кооперативний ЖЕК (вочевидь, мається на увазі Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Чернігова, - прим.) взагалі не працює…

—  Не знаємо за що платимо гроші! Взимку сніг не чистять у дворах… — додає пані Наталія. 

— Раз на місяць миють під’їзд. Зрозуміло, тричі на тиждень прибирає двірник, а так… Бачите — трава висока. ЖЕК-10 своє покосив — косять майже раз на місяць. У нас — раз за літо, — каже Андрій.

—  У нашому дворі смітник — у вихідні дуже заважає: в будні двірник прибирає й усе більш-менш, а за вихідні та якщо вітряна погода – все розноситься по двору. Добре, хоч запаху немає (хоча наш під’їзд від смітника далеко), — доповнює дружина. 

У дворі біля п’ятиповерхового будинку №15а молода жінка колихала на гойдалці відразу двох дітей: 

— Проблема є: тротуар. Ходити неможливо, як і дітям кататися на самокатах чи скейтбордах — самі ями. Якщо кудись вирушаємо й діти їдуть на «власному транспорті» — постійно падають, бо потрапляють у ями, при в’їзді у двір теж ями... — розповіла пані  Ірина. — А ось у плані якості води чи доступності громадського транспорту — все гаразд…

У сусідньому, але вже 9-поверховому будинку № 15б, біля під’їзду розмовляло двоє людей пенсійного віку. Запитуємо: чи є проблеми?.. 

— Дороги не в кращому стані, а в нас половина інвалідів, старих людей — хай ремонтують дороги! — вважає Антоніна Олексіївна.

—  Та ні, краще хай буде так, як є — хоч машини «літати» будуть менше! — заперечує пан Сергій із сусіднього під’їзду.

 А ходити як? — парирує сусідка.

—  Можна обійти! Коли асфальт покладуть — узагалі не пройдеш. Зараз хоч швидкість скидають! Як б узагалі дороги не ремонтував. 

— Та ні, що не кажи, а дороги треба підладнати!

— Не вистачає місць для паркування. Там, де колеса вкопали, — не ставлять, а так будь-де машини поставити!

— Рідко буває гаряча вода. По нашому стояку — взагалі. Кажуть, якось неправильно зробили трубу, чи що… Чоловік лежав у лікарні №2 — так розповідав, що там окріп тече, а в нас постійні проблеми. Бува,є тече наче гаряча, а потім ррраз — холодна. Набрати ванну проблематично, що й казати… 

Дороги: як тротуари так й дороги біля будинків — це головна, але, як бачимо, не єдина проблема, про яку довелося почути від мешканців вулиці Доценка цього дня: 

— Дороги у нас погані — всюди ями. Коли йдеш у дощ — можеш провалитися у калюжу. Крім цього скарги лише на людей — виходиш уранці та чуєш постійно тих, хто тут не живе. Наркомани чи як? Їх там багато. Дуже багато. Постійно. Десь тут у нас, напевно, є наркопритон. Люди ходять цілими компаніями, а  потім сидять під під’їздом. Старі мешканці вже, вочевидь, звикли до цього… — розповідає молода чернігівка Василіса, що сиділа на лавочці біля будинку №8 на вулиці Доценка.

Що ж, проблеми є. Але, будемо сподіватися, якщо не в найближчі місяці, то принаймні в найближчі пару років міська влада зможе їх подолати… 

Сєргєй Карась
Фото з Вікіпедії та автора

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55