Чернігівщина без жіночого футболу?

2020-06-03 09:51

Чернігівська область залишилася без останнього представника в українському професійному жіночому футболі – 18 травня портал wfpl.com.ua повідомив, що «Єдність-ШВСМ» (Плиски) надіслала до Української асоціації футболу лист, в якому повідомляє про припинення участі в чемпіонаті України

Нагадаємо, що команда з Плисок займає друге місце у Вищий лізі жіночого футболу України. Лише під час зимової перерви команда змінила головного тренера: замість молодого чернігівського спеціаліста Олександра Бабора (відомого вболівальникам за  виступами за чернігівську «Десну») команду очолив Максим Рахаєв (котрий працював із харківським «Житлобудом-1»). 

«Єдність-ШВСМ» була однією з двох команд Вищої ліги, яка встигла провести офіційний матч у 2020-му році: 14 березня на своєму полі команда з Плисок переграла «Ятрань» (Берестівець): 3-1. Цей матч став од-ночасно дебютним для пана Рахаєва на тренерському містку «Єдності», першим та, на цей час, останнім матчем Вищої ліги після зимової перерви й, як з’ясувалося тепер, заключним у історії «Єдності-ШВСМ». 

Нагадаємо, що жіноча «Єдність» (Плиски) була створена у 2017-му році на базі чернігівського «Спартака», який у сезоні-2016 вийшов у Вищу лігу жіночого чемпіонату України (репортаж про поїздку нашого корес-пондента на матч «Єдності» та атмосферу на стадіоні в Плисках можна знайти у «Деснянській правді» № 38 (28653) від 20 вересня 2018, - прим.). У 2018-му команда залишилася єдиним представником Чернігівщини в дорослому жіночому футболі – після того, як своє існування припинила чернігівська «Легенда-ШВСМ». 

Додамо, що днями стало відомо про дострокове припинення чоловічих чемпіонатів української футбольної Прем’єр-Ліги у вікових категоріях U-21 та U-19. Таким чином, чернігівська «Десна» U-21 зайняла 9 місце з 11 команд, а ось «Десна» U-19 фінішувала на останньому 13-му місці. 

В той же час основний склад «Десни» розпочав тренування: футболісти не тільки здали тест на коронавірус (захворілих у складі чернігівців немає), а й провели перший товариський матч: у гостях чернігівці роз-громили столичний «Оболонь-Бровар»: 4-1 (у складі «сіверян» забивали Будківський, Шевцов та, двічі, Філіппов, а «Бровари» відповіли лише точним пострілом Гуті). 

У ще одному товариському матчі, вже на своєму полі, команда Олександра Рябоконя з рахунком 4-0 розгромила «Черкащину» (дублем відзначився Ілля Шевцов, по голу оформили Фаворов та Будківський).

Сєргєй КАРАСЬ
Фото «Єдності-ШВСМ» з сайту womensfootball.com.ua

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14