Авторитетна думка аграріїв

2020-06-02 08:26

Ігор ШКУРКО, директор науково-виробничого об’єднання «Чернігівеліткартопля»:

— В умовах карантину наші офісні працівники працювали дистанційно, зрідка приходячи на роботу. Ми не приймали відвідувачів. Але жодним чином карантин не завадив нам посадити картоплю в певні відповідні строки. Посівна у нас відбулася вчасно. Допомогли дощі. Взагалі, вони допомогли всій Україні. Бо не лише загасили пожежі в лісах, на торф’яниках, луках (де всюди горіла трава), але й допомогли в посівній. Через брак снігу взимку цьогоріч було дуже мало запасів ґрунтової вологи. Та завдяки дощам тепер у землі її достатньо. Це врятувало багатьох аграріїв від знищення озимих, ярих культур. Зараз потрібно лише тепло, якого, на жаль, нема.

Коли б не було цих дощів, прогнози могли б бути невтішними. А так, на цей рік ми не прогнозуємо спаду врожайності на картоплю. На мою думку, в Чернігівській області і, зокрема, в нашому господарстві все буде на рівні минулого та позаминулого років. Гадаю, що торік суттєвий спад у сільськогосподарському виробництві відбувся через те, що майже вся аграрна продукція, крім картоплі, залежала від курсу долара. В Україні експортно-орієнтовані культури — це пшениця, кукурудза, соняшник, соя. А картоплею в основному займається населення. І коли курс долара росте, це не означає, що картопля виросте в ціні. Ціна на картоплю залежить від інших факторів — врожайності, імпорту та експорту картоплі. Цьогоріч люди боялися, що у ґрунті не залишиться запасів вологи, а травень буде жарким і посушливим. Тому багато хто посадив картоплю дуже рано, в холодну землю. І тепер бідкаються на погані сходи. Та, гадаю, що в цілому ситуація з врожайністю буде в нормі. 

Сергій САМОНЕНКО, директор ПБП “ВИМАЛ”:

– Як відомо, наше підприємство займається вирощуванням висококрохмальних сортів картоплі для її подальшої переробки на крохмаль. На початку року в землі була критично низька кількість вологи, тому, згідно з рекомендаціями, ми вирішили раніше посадити картоплю, а саме: в першій декаді квітня. Це було зроблено для того, щоби скористатися залишками вологи, яка була на той момент у ґрунті.

Сівба вівса наразі ще триває, але вона ускладнена дощовими погодними умовами. Важливо, щоби зерно падало у невологий ґрунт, тому що в іншому разі в посівної машини забиваються форсунки. Овес ми планували посадити ще на початку травня. Згідно з розрахунками, остання дата посіву вівса – 15 травня. Тому, по суті, агрономічні терміни вже пропущені, але клімат у нас певною мірою змінився, до того ж ми робимо все можливе, щоби бути із  врожаєм.

У підприємстві ТОВ “Астра” (Сновськ) розповіли, що в них на посівну карантин не вплинув, але погодні умови були вкрай несприятливі для проведення кампанії. Через холод кукурудза погано сходить і,за прогнозами, врожайність буде меншою, ніж торік. 

Підготували Валентина НАУМЕНКО та Поліна МОГІНСЬКА
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13