Нарешті сталося: у Чернігові відкриваються салони та ресторани

2020-06-01 13:17

Чернігівці майже за 3 місяці карантину скучили за посиденьками у кафе, жінки мріяли про косметичні процедури та фітнес-зали, щоби скинути зайву вагу до початку пляжного сезону, діти сумували вдома за улюбленими гуртками.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 25 травня підписав розпорядження, згідно з яким у Чернігові:

– з 1 червня відкриються дитячі садочки, спортивні клуби та фітнес-центри;
– музичні школи, школа мистецтв та художня школа;
– з 10 червня запрацюють ресторани та відновляться культурні заходи на свіжому повітрі й у приміщеннях (з розрахунку 1 особа на 5 кв. метрів).

Отже, карантинні заходи послаблено, але ж куди можна ходити та за яких умов?

Ганна Пушкар, керівниця студії дитячого розвитку та англійської мови «РозУмка»:

– З 1 червня наша студія «РозУмка» вже відкривається. Зауважу, що ми дотримуємося всіх необхідних протиепідемічних заходів, а саме:
– обмежений доступ до приміщення;
– масковий режим для дорослих;
– застосування дезінфектора для рук;
– вологе прибирання приміщення та іграшок, дезінфекція між заняттями;
– використання паперових рушників та рідкого мила;
– застосування бактерицидної лампи;
– температурний скринінг на вході;
– обмежений доступ до м’яких іграшок.

Тож ласкаво просимо до “РозУмки” на заняття.

Ольга Макарова, управляюча кафе “Цапа”:

–  Наразі  ми можемо працювати тільки на літньому майдайнчику, а вже з 11 червня відвідати заклад буде можливо  і в приміщенні. Нині можна сидіти за столиком від трьох до шести осіб. Спочатку дозволялося — тільки до двох осіб, але потім кількість збільшили. Зранку працівникам вимірюємо температуру, а також весь персонал обов’язково носить маски. Ми проводимо дезинфекцію поверхонь щодві години, наприклад, протираємо ручки всіх дверей, вимикачі тощо. Отож сподіваємося на краще та чекаємо всіх гостей скуштувати улюблені страви.

Олена, директорка салону краси “Baccara”:

– В першу чергу хочу зазначити, що пом’якшення карантину – це оптимістичний знак. Заклади зможуть знову працювати, сплачувати податки – рухати економіку. Також ми забезпечуємо вже сьогодні майстрів робочими місцями, заробітною платою. Звісно, наш салон працює з дотриманням усіх правил та вимог, які прописані Міністерством охорони здоров’я. Ми врахували  всі зазначені вимоги й донесли їх до кожного працівника. Так, перелік вимог досить жорсткий, він додає головного болю керівникам, ускладнюючи робочий процес. Відверто кажучи, салон працює «у пів ноги». І, як наслідок, постраждають працівники та їхні доходи. Але це все ж краще, ніж узагалі не працювати. Та й, власне, ці впровадження — заради безпеки як персоналу, так і клієнтів, збереження життя нації. Звісно, адміністрація пояснює клієнтам нові умови. Так, можливо, комусь просидіти в масці весь час буде складно, але ми обслуговуємо лише тих, хто розуміє необхідність дотримуватися вимог і готовий до цього. Ще одна проблема – відсутність стабільності у закупівельних цінах на імпортні засоби, які ми використовуємо. Ціни занадто та штучно завищені. Але ми не збираємось економити на якості обслуговування, навпаки, зберігаємо рівень надання послуг належним чином. Також ми розробили певні програми лояльності для клієнтів та запровадили знижки для медиків.

Готельно-розважальний комплекс “Бреч” іще закритий. Нам повідомили, про те, що в готелі була проведена повна дезинфекція всіх номерів, і зустрічати гостей планують уже після 15 червня.

Ресторан “Сенатор” також готується до відкриття. Днями вже можна буде посидіти на затишному літньому майданчику. Всі санітарні умови будуть чітко виконуватися. Дезинфекція столиків  проводитиметься після кожного клієнта, а персонал носитиме маски та рукавички. То ж час зателефонувати своїм друзям і нарешті зустрітися не тільки у вайбері, а за горнятком  ароматної кави.

Підготувала Поліна МОГІНСЬКА
Фото надані респондентами та з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42