Ремонти — не дуже зручно, але конче потрібно

2020-06-01 11:40

Зрозуміло, що більшість чернігівців, які потихеньку почали виходити з домівок і приступати до звичної праці,  — одразу ж відчули на собі деякі незручності в пересуванні містом. На сьогодні в стадії ремонтних робіт — кілька ділянок міських доріг, якими ми зазвичай пересуваємося містом. Тому — і об’їзди, і пересадки з маршруту на маршрут, і потреба витратити набагато більше часу, аби добратися до потрібного місця.

Давайте ставитися до цього з розумінням — роботи проводяться дуже необхідні. Крім того робиться все належне, аби їх пришвидшити.

Перехрестя проспекту Миру і вулиці Котляревського

Роботи тут аварійні. І розпочалися 12-го травня. За інформацією «Чернігівводоканалу», під час проведення планового огляду каналізаційного колектору діаметром 300 мм від зупинки громадського транспорту «Готель Градецький», що перетинає проїзну частину проспекту Миру та проходить по вулиці Котляревського до перехрестя з вулицею П’ятницькою — відбувся провал асфальтобетонного покриття на перехресті. У результаті детального обстеження ділянки колектору виявлено руйнування азбестоцементного трубопроводу, спричинене газовою корозією та великим навантаженням від інтенсивного руху автотранспорту.

Для запобігання руйнуванню каналізаційного колектора, що може спричинити екологічну катастрофу та відключення водопостачання значній кількості споживачів центральної частини Чернігова — необхідно було терміново замінити аварійну ділянку трубопроводу на проїжджій частині цього перехрестя.

Нагадаємо, цей каналізаційний колектор було збудовано 1982 року. На час перекриття автомобільного руху на цьому відрізку дороги «Міськсвітло» забезпечило освітлення ділянки вулиці в нічний час. Комунальники працюють доволі швидко, й усі необхідні роботи — на завершальному етапі.

За планом відновлення руху автомобільного та громадського транспорту проспектом Миру вже 1 червня.

Вулиця Київська

Більш масштабні роботи  із заміни підземних мереж (магістральних водогону та каналізації) тривають саме тут. Доречно сказати, що при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води — «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення абонентів на водопостачання за тимчасовою схемою. Самі роботи з перепідключення виконуються за один день. І тільки тоді абоненти мають незручності через відсутність води у кранах. Але комунальниками організовується її підвіз. Мешканців будинків, яких це стосується, заздалегідь інформують про дату робіт — як через оголошення на під’їздах, так і через сайт «Чернігівводоканалу» та його публікації в соцмережах.

Перетерпівши тимчасові незручності протягом одного сезону, мешканці цієї та прилеглих вулиць отримають на багато років уперед надійне водопостачання без аварійних ситуацій. Потреба в цьому була нагальною: труби, закладені тут у 50-60-х  роках, через корозію не витримували дедалі частіше.

Зараз заміна водопроводу робиться на ділянці від вулиці П’ятницької до вулиці Гончої.

Як повідомив міський голова Владислав Атрошенко, «тут закладаються нові сучасні матеріали, які витримують агресивне середовище 50 і більше років. З міського бюджету на заміну магістралі водопроводу виділено 11 млн грн, плюс кошти з інвестпрограми   КП «Чернігівводоканал» (10 млн грн) на заміну колектора. Вважаю за потрібне виконувати ремонти вулиць комплексно. Тобто одночасно  міняти опори, робити тротуари, щоб ми охоплювали весь простір і закладали вже сучасні комунікації як для автомобілістів, так і пішоходів. Нам треба ще ретельно попрацювати для того, щоб це був у цілому закінчений об’єкт в розумінні інфраструктури міста. Окрім того, є ще процедурна частина. На жаль, сьогодні процедури закупівель і всіх тендерів влаштовані таким чином, що коли всі вимоги виконати, то нам лишається 2 місяці працювати. Й це припадає на літній період. І є деякі незручності для мешканців міста. Тому прохання до містян — поставитися з розумінням і потерпіти».

І наостанок. За словами директора «Чернігівводоканалу» Сергія Малявка, «в разі аварії на каналізаційному колекторі, перше, що ми повинні зробити, — це відключити населенню воду. І, звісно, аварійні роботи виконувалися б дуже довго. Люди ж не могли б сидіти вдома та жити без води. Тому ми йдемо на випередження і проводимо ці роботи”.

Заміну мереж на Київській планово мали закінчити до вересня, проте роботи хочуть виконати раніше. Підрядник на об’єкті має достатні ресурси і великий досвід — тож випередження графіку можливе.

Олександр ШИЛО
Фото з офіційного веб-порталу Чернігівської міської ради

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13