Адаптивний карантин: що це значить

2020-05-29 08:11

Із 22 травня в Україні почав діяти адаптивний карантин. Він триватиме до 22 червня. Пом’якшення карантину в країні через коронавірусну хворобу COVID-19 відбуватиметься у 5 етапів. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 20 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров’я, яке очолює Максим Степанов.Послаблювати карантинні обмеження дозволили лише в деяких регіонах. А саме там, де епідеміологічна ситуація стабільна. Чернігівська область у цей список потрапила.

Що і коли буде дозволено

Згідно із затвердженим Урядом планом, послаблення відбудуться у сфері інфраструктури, спорту та туризму.

Отож із 22 травня спортсмени вже повернулися на тренування і тепер можуть брати участь у змаганнях. Спортивні заходи мають проходити за участю до 50 осіб, але без глядачів. Заходи, де може бути понад  50 осіб, погоджуються з Міністерством охорони здоров’я. Дозволяється також проведення релігійних заходів, щоправда, у храмах має бути не більше 1 особи на 10 кв. м. Відновилися регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автотранспортом і діяльність готелів, але без ресторанів та басейнів.

Із 25 травня в Україні розпочалася робота метрополітену та закладів дошкільної освіти. Але чернігівські малюки підуть до дитячих садочків 1 червня. Це рішення виконкому міської ради.

Із 1 червня відкриють свої двері спортивні зали та фітнес-центри, де проводитимуться групові заняття до 10 осіб. Відновляться заняття і в закладах освіти. У групах має бути теж не більше як 10 осіб. А ще дозволять міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом та залізничні пасажирські перевезення в усіх видах внутрішнього сполучення.

З 10 червня в регіонах із послабленням карантину буде дозволено повноцінну роботу кафе та ресторанів у приміщеннях. Разом із тим — і закладів культури, а також готелів і хостелів. Із 15 червня заплановано відкрити аеропорти і відновити авіаперевезення.

Більші послаблення — жорсткіші вимоги

Але при всіх цих послабленнях обов’язковим залишається носіння захисної маски, регулярна дезінфекція, температурний скринінг працівників, дотримання соціальної дистанції 1,5 метра та наявність документів, що посвідчують особу. Зокрема у транспорті кількість людей має відповідати кількості сидячих місць. Повинна проводитися постійна дезінфекція транспортного засобу. За новими умовами працюватимуть й офісні працівники. Міністр охорони здоров’я  Максим Степанов зазначив, що співробітники в офісі повинні буди в масках і дотримуватися соціальної дистанції. Якщо у людини температура перевищує 37,2, вона не допускається до офісу. При цьому треба періодично дезінфікувати своє робоче місце та обробляти руки антисептиком.

У захисних масках працюватимуть вихователі та нянечки дошкільних навчальних закладів. А малеча хоч і без масок, але, як і дорослі, змушена буде дотримуватися соціальної дистанції. Обійми та контактні ігри під табу. І більшість часу діти перебуватимуть на свіжому повітрі. Про роботу дитсадків в умовах карантину повідомив на своїй сторінці у Facebook начальник Управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура. Так, на час карантину вихователь зустрічатиме дітей і батьків на вулиці. На вході в садочок буде розміщено антисептик. В садок стороннім особам заходити не можна. При цьому батьки або особи, які супроводжують дітей, мають бути у масках.  При вході на територію садка дітям будуть вимірювати температуру. Не допускатимуться дітлахи і працівники з ознаками ГРЗ та температурою вище 37.

Протягом дня температуру дітям мірятимуть кожні 4 години. І якщо вона підніметься чи з’являться симптоми застуди, батьки негайно змушені будуть забрати малечу додому. Кілька разів на день у групі дезінфікуватимуть приміщення, робитимуть провітрювання та вологе прибирання. Садки будуть без м’яких іграшок, килимів та рушників. На період карантину в дитсадках замість тканинних рушників діти користуватимуться паперовими. Не можна буде приносити в садок і власні іграшки.

Забороняється перебування у вуличному взутті в середині приміщень. У дитини обов’язково має бути змінний одяг та взуття. І, звісно, жодних масових заходів за участю глядачів. Зазначений перелік нових вимог не остаточний. Тож треба дослухатися до порад та рекомендацій педагогів.

Послаблення карантину — не для всіх

Треба зазначити, що послаблення карантину відбудеться не в усіх областях. Станом на 25 травня 8 регіонів України не відповідали усім необхідним критеріям для послаблення протиепідемічних заходів. Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, не готові були до послаблення карантину Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Львівська, Рівненська та Чернівецька області. При цьому Уряд передав регіонам відповідальність за послаблення чи посилення карантину. Рішення про ослаблення протиепідемічних заходів переглядається не рідше одного разу на сім днів з урахуванням результатів запроваджених ознак епідемічної ситуації в регіонах. Це — інцидентність, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, а також кількість ПЛР та ІФА тестів. На важливості цих трьох показників наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Показники мають бути наступними. Інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч населення) — менше ніж 12 осіб на 100 тисяч населення; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19, —  менше ніж 50%; середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу — більше ніж 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Епідемічна ситуація на Чернігівщині дозволяє послаблення загальнонаціональних обмежувальних заходів. Тож ми поступово, покроково, повертатимемося до звичного життя.

А що залишається забороненим?

Водночас в Уряді оприлюднили список забороненого. І от що категорично заборонено, так це самовільно залишати місця самоізоляції та обсервації. Проводити масові заходи із кількістю учасників більше 10 осіб. Закритими для нас залишаються театри, кінотеатри, інші культурні місця та торгово-розважальні центри. Виняток — лише розміщені в ТРЦ магазини, музеї просто неба та історико-культурні заповідники. Пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, перебування у громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту — масок та рукавичок. На відкритих майданчиках кафе та ресторанів за столиком має сидіти не більше 4 людей (без урахування дітей віком до 14 років). Відвідування установ і закладів, які надають паліативну допомогу, соціального захисту, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

Враховуючи умови послаблення карантинних заходів та існуючий список забороненого, розслаблятися поки що зарано. Епідемія Covid-19 в Україні триває, а відтак триває і карантин. Але відчути певне полегшення після тривалих заборон все ж таки можна.

Підготувала Валентина НАУМЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13