Чернігів. Де знайти роботу?

2020-05-28 11:37

Карантин, пов’язаний із епідемією коронавірусу, не тільки рятує життя. Водночас він став справжнім випробуванням для економіки нашої планети. Й Україна тут не виняток – багато хто побував у відпустках: або планових, або тих, у які відправляють за власний рахунок. Хтось і зовсім втратив або бізнес, або роботу…

В той же час, як повідомляє ТСН, за час карантину роботу знайшли понад 100 тисяч українців. Але, за повідомленнями Державного центру зайнятості, станом на 1 травня 2020 року кількість претендентів на 1 робоче місце у Чернігівській області становить 28 людей (для порівняння: у столиці на 1 робоче місце претендують лише 2 людини)…

Ми вирішили продивитися популярні сайти пошуку роботи, щоби дізнатися: ким можна влаштуватися у Чернігові  період карантину?

Управління освіти Чернігівської міської ради 

На сайті існує окремий відділ вакансій. Але останнє оновлення датується 12 березня 2020 року. Шукають, зокрема, старшу медсестру на ставку (а ця професія, вочевидь, якраз актуальна в сучасних умовах) та музкерівника на 1,5 ставки для дитсадка «Русалонька». Контактний телефон: 678-507. 

grc.ua (колишній HeadHunter)

Тут за останній тиждень з’явилося 9 нових вакансій. Зокрема вантажника на «Новій пошті» за 4000 гривень (пропонують як повну, так й часткову зайнятість, а ось досвіду роботи не вимагають). Контактний телефон: (067)400-13-58.

Буквально 26 травня з’явилася вакансія оператора комп’ютерного набору. Як сказано в оголошенні, працівник буде приймати заявки в телефонному режимі, формувати видаткові накладні, проводити зворотні документи  та формувати звіти. Про майбутню зарплатню не повідомляють. Контактний телефон: (067)351-03-39. 

robota.ua

Тут нас зустріла вакансія у патрульній поліції, яка супроводжується кумедною  світлиною маленької дівчини з сережками у вигляді якорів та підписом: «Коли я виросла, я стала патрульною». У поліції обіцяють зарплатню від 10 700 гривень, роботу, що допомагає зробити життя людей безпечнішим. Та вимагають міцне здоров’я, високу психологічну стійкість і незаплямоване (вочевидь, мається на увазі відсутність судимостей) минуле. Контактний телефон: (067)400-59-01. 

Також серед вакансій тут посади головного енергетика, інженера-електроніка, менеджера з продажів й навіть баристи-касира та машиніста крана.

work.ua

За останні 7 днів на сайті знайшлися 243 вакансії з Чернігова. Наприклад шукають перекладача у шлюбну агенцію з зарплатою від 10 до 25 тисяч гривень. Робота на «удальонці» (тобто працювати треба буде з дому). В обов’язки входить спілкування англійською мовою з клієнтами у чаті та електронних листах. Але графік роботи нічний… Проте готові брати студентів. Контактний телефон: (093)154-08-77. 

Чернігівський обласний центр зайнятості

Тут пропонують 149 вакансій. Серед них, наприклад, робота фахівця з інтерв’ювання в Головному управлінні статистики Чернігівської області (4723 гривні). Також потрібні слюсарі, бухгалтери, юрисконсульти, швачки, охоронці, водії (переважно зарплатню пропонують у проміжку від мінімалки до 8 тисяч). Трохи більше (9000 гривень) обіцяють у разі працевлаштування електромонтером з обслуговування електроустановок, конструктором одягу (10500 гривень) та торговельним представником (10000 гривень). Для осіб із інвалідністю  пропонується посада підсобного робітника (4908 гривень), електромонтера та вантажника (по 5000 гривень кожна), швачки (4800 гривень), заточувальника та фрезерувальника (по 8000 гривень), продавця (4890 гривень) та інженера-конструктора (7000 гривень).

Найбільше – по 20 тисяч гривень, обіцяють за роботу оператора вальцьово-каландрової лінії виробництва полівінілхлоридної плівки (контактний телефон: (0462) 668-921) та головного інженера на будівництві (контактний телефон: (063)805-96-85). 

Принагідно ми також запитували у директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, чи є наплив людей до їхньої служби під час карантину, які вакансії загалом пропонуються.  

— Чи спостерігається наразі  збільшення кількості людей, які звертаються до служби зайнятості?

— Ажіотажу чи паніки немає. Якщо минулого року за день до нас зверталося в середньому близько 80 людей. То цьогоріч — близько 70 осіб.

—  Чи звертаються по допомогу заробітчани, що повернулися з-за кордону?

— Так, до нас звертаються люди, які повернулися із заробітків із-за кордону. Перші дні карантину вони не приховували цей факт. Але потім, коли в суспільстві почалося порушуватися питання, що вони не дотримуються умов карантину, люди часом почали замовчувати своє заробітчанство. Але за записом у трудовій книжці і так усе зрозуміло. Якщо є тривала перерва в роботі, то це може свідчити про те, що людина або працювала за кордоном, або в тіні. Є особи, яких звільнили роботодавці у зв’язку з карантином. Наприклад, через те, що закінчився строк договору. Це переважно працівники торгівлі та сфери послуг. 

—  Чи з’явились у період карантину якісь нові вакансії?  

— До нас звертався Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України. Йому були потрібні медсестри. Ми провели роботу з медсестрами і фельдшерами, які перебувають у нас на обліку як зареєстровані безробітні. І серед цих людей знайшлися ті, хто виявив бажання піти працювати до лабораторного центру. Серед нових вакансій також «укладальник-пакувальник» та «формувальник тіста». Є чимало вакансій для водіїв. Загалом у період карантину вакансій поменшало. Частину з них зняли роботодавці. Частину вакансій ми зняли у зв’язку з їх укомплектуванням. 
Загалом же бажаємо нашим читачам не залишатися без роботи у цей не дуже легкий час. А якщо роботу все ж, на жаль, втратили: успіхів у пошуках! 

Підготували Сєргєй Карась та Валентина Науменко
Фото з Інтернету

 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21