Де б це сісти, що б це з'їсти?

2020-05-27 11:20

Добрий день, мене звуть Ірина Орешко. Я тренер в мережі фітнес-клубів „Х-line” і сертифікований фитнес-дієтолог.

Хочеться чогось — не знаєте, чого! Часто у вас виникають такі відчуття?

Чогось солодкого чи соленого, какао або оселедця, ви бігаєте кухнею чи магазином, не знаючи, що саме шукаєте.

Даваєте зрозуміємо причину цього стану.

Найчастіше таке трапляється, коли організм відчуває нестачу якихось вітамінів, мінералів, макро й мікронутрієнтів. Організм їх потребує, але він не може повідомити, що саме треба з’їсти. 

Який план дій?

  • Проаналізуйте, чи досить різноманітний у вас раціон. Чи їсте ви щоразу різний гарнір, м’ясо, овочі, чи одноманітно харчуєтеся самими макаронами або картоплею. 
  • Мало спите і перебуваєте у стресі.
  • Гормональні збої в період ПМС або через недосипання та хронічні стреси. 
  • Вам не  вистачає в раціоні калорій, тому часто хочеться з’їсти таке, що максимально вас наситить.
  • Ваш раціон не відповідає вашим смаковим потребам, тому ви не отримуєте морального задоволення і хочете чогось іще.
  • Якщо їсти багато, але неякісної їжі, то організм не отримує потрібних  макро та  мікронутрієнтів і вимагає додаткової їжі. Тому золоте правило: краще  менше, але краще! Наприклад, від шматочка якісного твердого сиру ви отримаєте вітаміни А, Е, С, D, групи В, кальцій, натрій та фосфор. А з дешевого плавленого сирку тольки порцію трансжирів.
  • Намагайтеся в харчуванні надавати перевагу цільним натуральним продуктам.

Проаналізуйте, коли саме й чого вам хочеться. 

Наприклад, коли надвечір прагнеться чогось максимально калорійного, проанализуйте, чи достатньо ви їли протягом дня, чи досить було вуглеводів, чи мали повноцінний обід або тільки перекус.  Якщо їли неповноцінно, то треба в майбутньому виправити ситуацію. Тоді ви зрозумієте, що відтак можна обійтися легкою вечерею, а це в свою чергу покращить якість сну.

Харчування — один із найважливіших аспектів нашого життя, отож приділяйте належну увагу тому, що ви їсте щодня, якості продуктів, повноцінності раціону, прислуховуйтеся до свого організму.

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13