Креатив як засіб соціалізації інклюзивної молоді

2019-07-11 11:38

У Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулася пресконференція, на якій було презентовано сучасну інклюзивну креативну студію для молоді «MICS 4U». Тут зможуть займатися сучасними видами творчості учасники віком від 14 до 35 років.

Журналістам студію презентували директорка КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради Ірина Симонова та тьютори проєкту, що відповідатимуть за різні напрями в ньому. Головний спеціаліст відділу культурно-масової роботи молодіжного центру Марина Забара навчатиме учасників проєкту працювати з соціальними мережами, а також блогінгу. Також вона є тьютором з графічного дизайну. За навчання відеоблогінгу, що нині є доволі популярним явищем у мережі, відповідатиме начальник відділу молодіжної роботи центру Олег Котеленець. Третій тьютор проєкту – Лілія Ібрагімова. Вона навчатиме учасників «MICS 4U» живопису та проводитиме арттерапію.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Інклюзивне мистецтво». В конкурсі за цією програмою брало участь майже 150 осіб. І серед них проєкт інклюзивної креативної студії від Чернігівського обласного молодіжного фонду посів третє місце, здобувши таким чином підтримку фонду. За мету студія ставить надати можливість реалізації соціальної творчості молоді з інвалідністю, сприяти створенню нею якісних інноваційних культурних продуктів. Діяльність учасників «MICS 4U» базуватиметься на соціалізації, саморозвитку та самореалізації у певних умовах соціального середовища. 

Ірина Симонова зазначила: «Ми продумали все до деталей, яким чином формуватиметься група, важливо, щоби вона була міксованою (змішаною). Частина учасників – з інвалідністю, частина – ні. Це потрібно для того, щоби вони на рівних засадах навчалися, спілкувалися між собою, розуміли одне одного та соціальні потреби, бачення різних людей. І враховували це у своїй діяльності, в житті. Щоби в подальшому, при прийнятті важливих рішень, не робити якихось хибних кроків, а враховувати думку абсолютно всіх учасників нашої громади».

До участі у проєкті запрошується молодь Чернігівської області віком від 14 до 35 років, яка має інвалідність, за винятком представників цільової аудиторії з важкими ментальними порушеннями й тяжкими захворюваннями опорно-рухової системи. Щоби потрапити до проєкту сучасної інклюзивної студії для молоді «MICS 4U», потенційні учасники проходять нескладний конкурсний відбір. Він полягає в тому, що потрібно було до 11 липня подати заявку на участь. Це можна зробити, заповнивши онлайн-анкету, розміщену на офіційній сторінці Чернігівського обласного молодіжного центру в мережі Facebook. Далі протягом чотирьох днів працівники центру зв’яжуться та поспілкуються з потенційними учасниками, їхніми батьками. Важливим критерієм відбору буде вмотивованість, адже проєкт довготривалий, розрахований на чотири місяці. Самі заняття мають початися вже 15 липня, а загальна кількість учасників, на яку вони розраховані, – двадцять осіб.

Для додаткового заохочення учасників студії «MICS 4U» в ході проєкту передбачено два візити до Мистецького Арсеналу в Києві. А щоби ще більше мотивувати молодь, під час цих візитів відбудуться зустрічі із запрошеними спікерами – людьми з інвалідністю, котрі досягли звершень у своїй діяльності, в тому числі у громадській активності. 

Наприкінці проєкту його учасники продемонструють глядачам та представникам ЗМІ свої творчі доробки, створені в результаті роботи під керівництвом тьюторів студії «MICS 4U». Для тих, чиї проєкти визнають найкращими, буде розроблено й надруковано брошуру-портфоліо, котру вони зможуть використовувати в подальшому як резюме своїх творчих надбань та засвоєних навичок. І на цьому робота сучасної інклюзивної креативної студії для молоді не закінчується – «MICS 4U» працюватиме й по завершенні проєкту, аби забезпечити стійкість і довготривалість результатів. Більше того, взимку наступного року планується продовження – другий набір учасників.

Дмитро ПАВЛЕНКО

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21