Верховна Рада підтримала перетворення «Укрпошти» в банк

2020-05-25 10:14

19 травня у першому читанні Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт 2788-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку», який передбачає розширення фінансових послуг «Укрпошти».

За таке рішення проголосувало 232 депутати.

Документом, зокрема запроваджується система поштових рахунків. В законі «Про поштовий зв’язок» вводиться термін «поштовий рахунок», визначається перелік фінансових послуг, які зможе надавати національний оператор поштового зв’язку АТ «Укрпошта», серед яких:

  •  відкриття та ведення поштових рахунків;
  •  проведення розрахункових операцій;
  • випуск та обслуговування платіжних карток;
  • здійснення валютообмінних операцій;
  • залучення коштів фізичних та юридичних осіб;
  • інкасація коштів та перевезення валютних цінностей.

За словами гендиректора «Укрпошти» Ігоря Смілянського, завдяки прийняттю проєкту закону 100% українців зможуть відкривати рахунки.

Це означає, що мешканці віддалених населених пунктів зможуть включитися у фінансову систему та отримати доступ до безготівкових розрахунків: купувати онлайн, сплачувати комуналку в Інтернеті, поповнювати мобільний через сайт та багато іншого. Тобто 15 мільйонів українців у 27 тисячах населених пунктів, які нині позбавлені доступу до найелементарніших фінансових послуг, зможуть до них долучитися.

Відтак, якщо в другому слуханні депутати підтримаєть законопроєкт, мільйони мешканців сіл нарешті зможуть відкрити доступ до сучасної платіжної інфраструктури.

Підготувала Поліна МОГІНСЬКА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13