Що не так з новим кредитом від МВФ?

2020-05-22 10:07

Ситуація з неефективним державним управлінням протягом останніх майже тридцяти років призвела до того, що Україна стала залежною від зовнішнього кредитування

В першу чергу через те, що кожна нова влада, забуваючи про гучні передвиборчі обіцянки, намагається дуже оперативно освоїти та поглибити наявні корупційні схеми замість того, щоби розвивати власну економіку. А залучення чергових кредитів визначається чи не єдиним способом закрити величезні бюджетні діри та забезпечити «стабільне» існування країни. 

В результаті подібного роду «стабільності» ми щороку ще більше відстаємо у своєму розвитку від усього цивілізованого світу, а мільйони наших співвітчизників змушені знаходити хоч якісь можливості заробітку за кордоном. І навіть ті українці, які повернулись на Батьківщину в умовах світової пандемії коронавірусу, замість очікуваної підтримки з боку держави отримали лише популістичні обіцянки. А ілюзорні 500 тисяч робочих місць, про які так багато говорили урядовці на чолі з Прем’єр-міністром  Шмигалем і задля створення яких збільшили й без того критичний дефіцит бюджету, так і не були створені. У такому разі  виникає цілком логічне запитання: чим керується Кабінет Міністрів, розробляючи відповідні «стратегії»? 

Напевно, тими  ж розрахунками, як і у випадку співпраці з іноземними кредиторами. В державі продовжує існувати безліч корупційних схем, які дозволяють щомісяця викачувати з нашої економіки десятки мільярдів гривень, але, замість обіцяних весняних посадок, влада намагається отримати черговий кредит, сліпо виконуючи всі поставлені вимоги. Але що ми отримуємо натомість? Ще декілька місяців тому найвищі посадові особи нашої держави заявляли про те, що Україна може розраховувати на кредитний пакет у розмірі 10-12 мільярдів доларів, але за умови виконання ряду вимог, серед яких: відкриття ринку землі та проведення так званої банківської реформи. 

Верховна Рада, в тому числі й завдяки особистим «проханням» Володимира Зеленського, ці законопроекти підтримала, порушивши власну Конституцію та забувши про інтереси всього народу. Проте обіцяних мільярдів ми так і не побачили, зате отримали нові вимоги, які чомусь жодна зі сторін переговорів не хоче озвучувати офіційно. Про що там ідеться? Питання дискусійне. Зрозумілим залишається тільки те, що МВФ готовий нам виділити в короткостроковій перспективі 1,75 млрд доларів з урахуванням того, що ми повинні виплатити 1,3 млрд доларів за попередніми зобов’язаннями. За великим рахунком, нам планують виділити рівно таку суму, якої буде достатньо для виплати попередніх боргів та збільшення нових. 

Мабуть, на думку нашого Уряду, у нас настільки заможна країна, що ми можемо брати тільки кредити, збагачуючи міжнародні фонди, оскільки чомусь Україна навіть не подавалась на безвідсоткову програму кредитування у зв’язку з пандемією коронавірусу, про що під стенограму заявив уже третій очільник Мінфіну періоду Зеленського пан Марченко. У зв’язку з цим у мене, як і, переконаний, у більшості українців, виникає безліч питань щодо роботи Уряду Шмигаля та персонально Президента Зеленського. Сподіваюся, що вони все-таки згадають про те, що приносили присягу народу України, а не міжнародним кредиторам. 

Антон ПОЛЯКОВ, народний депутат України 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21