Учень чернігівської спортивної школи потонув під час тренування

2020-05-21 09:40

8 травня об 11:40 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України в Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що в Чернігові в озері на Лісковиці поблизу вул. Варзара на очах у свідків потонув 17-річний юнак. О 12:55 працівники обласної рятувальної станції №1 за допомогою спецзасобів, на відстані близько 5 метрів від берега, дістали тіло хлопця із дна водойми.

Подробиці трагедії розповів Олег Леонідович Єкімов, голова громадської організації «Чернігівська обласна федерація веслування на байдарках і каное»:

На одному із засідань федерації спорту було вирішено, що спортсмени, які претендують потрапити до збірної команди України, потребують постійної підтримки фізичної форми. І якщо вони та їхні батьки згодні, ми можемо розробити учням індивідуальні плани тренувань. Батьки подали заяви про те, що на період карантину просять написати індивідуальні плани тренувань для їхніх дітей-учнів ДЮСШ та видати їм човни, весла та спорядження. За зберігання знаряддя й за безпеку своєї дитини батьки несли відповідальність самостійно. Тренери, загалом, могли й не бувати на заняттях, але вони самостійно вирішили приходити й контролювати учнів.

8 травня близько 11:20 мені подзвонив тренер і повідомив, що Микола Наконечний, учень ДЮСШ №1, загинув у нього на очах. На озері тривало тренування з учнями ДЮСШ. Досвідчені тренери Максим Саченко та Віктор Шевцов були на березі й спостерігали за веслувальниками. Один із тренерів дав команду хлопцю виходити з води. Микола став розвертатися, втратив рівновагу і впав у воду...

Микола Наконечний, котрий був родом із Авдіївки Сосницького району, хоч і навчався у спортивній школі лише 4 місяці, але подавав великі надії у веслувальному спорті. Навчався у школі також гарно, добре знав багато предметів. У свої 17 років юнак захоплювався програмуванням і навіть розробляв програмне забезпечення – в обдарованого хлопця була невпинна жага до знань та життя. Учень, за словами багатьох, був справжнім самородком.

Навесні, як тільки Микола став тренуватися, він одразу почав виконувати нормативи кандидата у майстри спорту. Останній раз таке було тільки зі мною 30 років тому. Як президент федерації я впевнений, що якби не трагічні обставини і загибель, то цьогоріч, а наступного року — точно, Микола би став чемпіоном України.

— Після дзвінка тренера ви одразу поїхали на озеро?

— На місце трагедії я через 15 хвилин приїхав на таксі. Там уже були два поліцейські екіпажі. Микола Наконечний загинув через трагічний збіг обставин. По-перше, було жарко, і, по-друге, на ньому не було рятівного жилета. Зазвичай, згідно з технікою греблі, каноїсти вдягають жилет на ногу, щоби він не заважав гребти. Тому тренер не бачив, що учень без жилета, бо борт човна закриває ноги. Коли хлопець упав у воду, він ногою відштовхнув човна, який через бриз віднесло до середини озера. У той момент, коли Микола випірнув, виявилося, що як до лодки, так і до берега йому доведеться пливти однакову відстань. І він вирішив прямувати до берега. А вже через 3 метри один із найталановитіших учнів спортшколи пішов на дно...
 Віктор Шевцов, тренер, незважаючи на те, що сам пережив інсульт і йому більше 60 років, скинув взуття та пірнув у озеро рятувати хлопця. На глибині близько 5 метрів тренер побачив Миколу, але зрозумів, що, на жаль, обом їм виплисти на поверхню вже не вдасться. Тренери – фанати своєї справи і справжні професіонали – зробили все, що могли, але, на жаль, хлопця врятувати не вдалося.

Наразі цей випадок розглядається правоохоронними органами, ведеться слідство.

А світлий спомин про Миколу, юнака, що залишив по собі добрі справи та чесно прожив своє коротке життя, назавжди залишиться у серцях рідних, друзів, односельців, усіх, хто його знав, любив та шанував. Поділяємо біль та горе рідних. Вічна і світла пам’ять!

Записала Поліна МОГІНСЬКА
Фото Управління ДСНС в Чернігівській області та від респондента

Інші новини:


Найдорожчий стартап України коштує $13 млрд. Як тепер оцінюються статки засновників Grammarly

Перший український єдинорог Grammarly отримав $200 млн від британських та американських інвесторів на розробку сервісу, який допомагає писати без помилок.

2021-12-02 09:03