Чому держава забуває про пенсіонерів?

2020-05-18 07:25

На державному рівні відбувається багато дискусій про розміри та терміни індексації пенсій для мільйонів українських громадян, які все своє життя важко, а, головне, чесно працювали заради майбутнього наступних поколінь. На жаль, абсолютна більшість людей старшого віку — на межі  виживання, зважаючи на критичний рівень виплат, який є одним із найнижчих у порівнянні з більшістю європейських держав.

Під час виборчої кампанії «Слуги народу» багато критикували на той момент чинну владу за низькі пенсії. Зараз влада вже нова, але проблеми залишаються тими ж, що й рік тому. Постійні перетасовування в Кабінеті Міністрів довели країну до ще важчої економічної кризи, яка була підсилена світовою пандемією коронавірусу. А Україна в цей час має вже другий склад Уряду, який, із исокою ймовірністю, не впорається з поставленими завданнями з виходу країни зі складної економічної ситуації, що збільшує ймовірність формування вже третього складу Кабінету Міністрів імені Володимира Зеленського. Свідченням цього можна вважати  черговий експеримент із призначенням на високі державні посади «успішних» європейських менеджерів на зразок Міхеіла Саакашвілі, які, на думку наших «управлінців», зможуть навести лад у країні. У зв’язку з цим у мене, як і, переконаний, у більшості громадян, виникає запитання: а навіщо тоді нам потрібна влада, яка не здатна самостійно керувати державою? Відповідь риторична.

Ми як країна стаємо заручниками ситуації, коли ті, хто розпочинає  проводити якісь «реформи», не будуть відповідати за їх кінцевий результат, що, безумовно, вимірюється лише одним показником – збільшенням рівня добробуту українських громадян. Подібне відбувається й навколо пенсійної реформи та довгоочікуваної індексації пенсій.

З 1 травня поточного року Кабінет Міністрів оголосив про початок проведення індексації пенсій, яку мали би зробити ще в березні. Уряд провів індексацію для 8,3 мільйона громадян, замість обіцяних 9,9 мільйона. Вже нова міністерка соціальної політики Марина Лазебна підтвердила, що близько 1,5 мільйона пенсіонерів залишаться без підвищення. Але безліч питань залишається щодо того, наскільки гучні обіцянки чиновників відповідають очікуванням мільйонів пенсіонерів та яким буде рівень нових виплат для більшості громадян.

Найбільша частка пенсіонерів, яка становить 45%, отримає збільшення пенсій лише на 100 гривень. Ще 37% — від 100 до 400 гривень, а 6,1% – від 400 до 500 гривень. Тільки 5,4% пенсіонерів, згідно з офіційними показниками, зможуть розраховувати на більш-менш суттєве збільшення виплат, яке перевищуватиме 700 гривень на місяць.

Як бачимо, ситуація для мільйонів українських пенсіонерів залишатиметься складною, оскільки 82% з них не отримають суттєвого підвищення, а надбавки не зможуть повною мірою компенсувати збільшення витрат, пов’язаних зі споживчою інфляцією.

Сподіваємося на те, що влада все-таки дослухається до своїх громадян та почне вирішувати болючі соціальні проблеми, від яких щодня страждають українці.

Антон ПОЛЯКОВ, народний депутат України 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21