Чернігівська обласна рада виділить кошти на придбання обладнання для лікування онкохворих дітей

2020-05-15 08:34

Саме таке рішення одним з перших було прийнято депутатами 12 травня під час проведення першого пленарного засідання 23-ї сесії обласної ради сьомого скликання.

Відкриваючи його, очільник представницької влади Чернігівщини Ігор Вдовенко надав вступне слово учасникам бойових дій на сході України Антонові Ковальдіну та Юрію Радченку – батькам, діти яких тяжко захворіли й потребують невідкладного лікування в столичному ОХМАДИТі, де надають допомогу онкохворим малюкам. Окрім того, що на  звернення народні обранці зголосилися допомогти матеріально, було враховано й те, що в області профільного лікування потребують ще десятки дітей. Тож депутати прийняли відповідне: про виділення 5 мільйонів гривень на придбання обладнання для облаштування сучасного блоку хіміотерапії онкогематологічних захворювань при обласній дитячій лікарні.

Депутатський корпус разом із керівництвом області – головою облради Ігорем Вдовенком та головою обласної держадміністрації Андрієм Прокопенком – доручили начальнику управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Петрові Гармашу взяти ці питання під пильний виконавчий контроль. Петро Гармаш був присутній на сесії облради, він інформував народних обранців і громадськість про хід реалізації другого етапу медичної реформи на Придесенні.

Цього ж дня в сесійній залі заслухали прокурора Чернігівської області Андрія Парусова про результати діяльності упродовж 2019 року. Він доповідав про роботу підпорядкованих структурних підрозділів у боротьбі з криміналітетом та іншими порушеннями чинного законодавства на теренах регіону й відповідав на запитання присутніх.

Заразом під час цього пленарного засідання депутати прийняли рішення „Про звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2019 рік”. Затвердили й звіти про результати моніторингу та з оцінки результативності виконання Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та Плану заходів з її реалізації у 2018-2020 роках за 2019 рік.

Також було затверджено цілу низку обласних галузевих програмних документів. Серед перших із них народні обранці прийняли Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області на 2020-2022 роки. Мета прийняття такого важливого рішення – сприяння вирішенню житлових проблем учасників АТО/ООС та переселенців, з урахуванням обґрунтованих потреб і можливостей зазначених категорій громадян. У рішенні також рекомендовано міським, селищним, сільським радам прийняти місцеві програми для придбання житла учасникам АТО/ООС, які перебувають на квартирному обліку, в межах фінансових ресурсів, у т.ч. на умовах співфінансування.

Цього ж пленарного дня депутати облради прийняли ще один важливий програмний документ – обласну Програму реставрації пам’яток архітектури національного значення на території Чернігівської області на 2020-2022 роки. Вона розроблена на виконання вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини». Її головним завданням є розробка науково-проєктної документації заради збереження в автентичному вигляді та недопущення подальшої руйнації на пам’ятках архітектури національного значення – Тріумфальній арці (м. Новгород-Сіверський), Георгіївській церкві (смт  Седнів, Чернігівський р-н), садиби «Покорщина» в смт Козельці, Палаці з двома флігелями (с. Качанівка, Ічнянський р-н), церкві Іоанна Богослова (Іванівській церкві) (м. Ніжин). Виконання робіт, передбачених Програмою, сприятиме підвищенню рівня туристичної привабливості Сіверського краю.

Було прийнято й не менш важливу для збереження природи та економічно-екологічного потенціалу Придесення Програму протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки. Адже, як було наголошено, сьогодні ситуація стосовно незаконних рубок на територіях лісового фонду, полезахисних лісосмуг, інших лісонасаджень, що склалася в області, потребує більш дієвого контролю з боку всіх органів виконавчої влади, зокрема контролюючих та правоохоронних. На жаль, наявність новітньої техніки та електронно-цифрових пристроїв дозволяють порушникам природоохоронного законодавства непомітно та безкарно проводити незаконні рубки навіть у темну пору доби. Для вивезення деревини застосовують потужну техніку, оснащену спеціальними пристроями та засобами, які дозволяють злочинцям бути мобільними й залишатися непоміченими. Як наслідок, область отримує збитки, а правопорушники уникають відповідальності. Тільки за 2017-2019 роки сума розрахованих збитків, завдана лісовому господарству області в результаті незаконних рубок лісових насаджень, становить майже 59 мільйонів гривень. І це мова лише про виявлені порушення природоохоронного законодавства.

Таким чином, у нашій області існує потреба в удосконаленні методів та інструментів боротьби з незаконними рубками лісів і протидії незаконному обігу деревини. Спеціальні засоби та обладнання, котрі використовуватимуться в рамках реалізації заходів Програми, сприятимуть підвищенню ефективності діяльності державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища області, представників лісової охорони постійних лісокористувачів Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За сприяння зазначеної Програми буде задіяна сучасна техніка для спостереження. Серед неї: безпілотники (квадрокоптери), фотопастки, GPS навігатори, прилади нічного бачення. А також інше обладнання, за допомогою котрого можна оперативно виявляти випадки незаконних рубок лісових насаджень з точним визначенням координат відповідних ділянок і фотофіксацією правопорушень, ефективно координувати гасіння пожеж тощо. 

Цього ж дня депутати затвердили ще кілька десятків проектів рішень з різноманітних питань. Зокрема,  про внесення змін до Положення про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України, затвердженого рішенням обласної ради від 7 грудня 2017 року №19-11/VII, та до рішення обласної ради від 25 вересня 2019 року №15-19/VII «Про заснування обласної Премії імені Григорія Верьовки». Щодо останнього документа, то з метою популяризації народного мистецтва та імені Г.Г.Верьовки даним рішенням пропонується визначити умовою отримання премії участь лауреата в обласному фестивалі пісні і танцю імені Григорія Верьовки у смт Березні Менського району. Фінансові видатки, пов’язані з виплатою премії, становлять 10 тисяч гривень у кожній із трьох номінацій.

Не обійшлося під час засідання й без різного роду випадів у бік депутатів з боку так званих «активістів». Народні обранці поставилися до цього з розумінням – незабаром місцеві вибори, тож певні елементи починають нарощувати політичний вплив за рахунок таких інсинуацій. Оскільки через довгі дискусії з кількох питань сесія затяглася й час від часу виникали певні технічні обставини (як от розрядження планшетів для голосування), низку питань депутати розглянути не встигали. Тож із цих та інших причин іще декілька десятків проектів рішень, внесених на розгляд 23-ї сесії обласної ради сьомого скликання, будуть розглянуті на її другому пленарному засіданні, про яке буде оголошено додатково. Вірогідно, воно відбудеться вже наступного тижня – таку думку, спілкуючись із журналістами, висловив депутат обласної ради Валерій Куліч. Адже лишилися ще питання, котрі потребують вирішення найближчим часом.

За матеріалами Відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради підготував Степан Руденко

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13