Непродовольчі ринки відкрито

2020-05-15 08:04

У Чернігові 13 травня відкрилися непродовольчі ринки. Відповідне рішення було прийняте за день до цього на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Документ враховує рішення відповідної обласної комісії (від 12.05.2020, протокол №18), де говорилося, що нині органи місцевого самоврядування залежно від епідемічної ситуації на території адміністративної одиниці зможуть приймати рішення про можливе відновлення роботи суб’єктів господарювання (у тому числі торгівлі непродовольчою групою товарів). Звісно, були враховані численні звернення підприємців.

Роботу об’єктів торгівлі непродовольчими товарами на ринках Чернігова дозволили за умови виконання їх власниками Тимчасових рекомендацій з організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину, у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 №17, актів Кабінету Міністрів України щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідно до прийнятого рішення керівникам ринків Чернігова доручено надавати дозвіл на роботу об’єктів торгівлі непродовольчими товарами диференційовано, по кожному об’єкту окремо, після перевірки результатів виконання їх власниками Тимчасових рекомендацій. Також забезпечити на території ринків безумовне виконання заходів з протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, що визначені актами КМУ та постановами Головного санітарного лікаря України. Тобто підприємці зобов’язані дотримуватися усіх заходів безпеки: мати рукавички, захисні маски, щитки для обличчя, дезинфектори (також і для відвідувачів), кожні три години робити вологе прибирання, слідкувати за дотриманням дистанції між покупцями.

Ще на розширеній нараді Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав доручення юридичному відділу міськради ретельно вивчити нормативні документи Уряду щодо пом’якшення карантину, оскільки залишалося без відповіді саме питання роботи непродовольчих ринків.

— Ми дуже толерантно та з повагою ставимося до рішень Уряду, але, разом із тим, я прошу юридично ще раз проаналізувати цю постанову. Якщо є послаблення карантинних заходів для продовольчих ринків, перукарень, салонів краси, решти напрямків бізнес-діяльності, то непродовольчі ринки точно не несуть більшої загрози аж ніяк, ніж решта бізнесів, де є контакт між покупцем та продавцем, — підкреслив міський голова та додав, що такий крок дозволить зменшити скупчення людей у магазинах. — Замість гіпермаркетів  люди підуть туди, де скупченість на один квадратний метр буде значно меншою, відповідно, й ризики будуть значно меншими. І «плюс» у цьому — це зайнятість людей, можливість тисячам підприємців щось заробити, можливість мешканцям на якусь «копійку» дешевше купити.

Ось що говорить про відкриття непродовольчих ринків голова  організації Чернігівської профспілки підприємців «Єдність» Світлана Жимолостнова: „Підприємці прийшли під міську раду та облдержадміністрацію незаплановано. Просто людям нічого іншого не залишалося. Як жити без роботи, як платити зарплату найманим  працівникам? Раді, що нас вислухали в облдержадміністрації,  була скликана комісія, ми дискутували трохи й  дійшли згоди. А відтак була оперативно зібрана й міська комісія. І ми дуже дякуємо Чернігівському міському голові Владиславові Атрошенку, що було прийняте оперативне рішення — відкрити непродовольчі ринки 13 травня. Маю сказати, такі акції відбувалися майже в усій Україні, але далеко не в усіх містах підприємці непродовольчої групи товарів отримали дозвіл торгувати. Вважаю, що наша влада вчинила дуже оперативно,  по-людськи, по-господарському по відношенню до своїх платників податків. Думаю, на ринках людям буде зручніше, просторіше, дистанцію між покупцями також тут легше утримувати. Приклад тому — відкриті продовольчі ринки. Підприємці „озброєні” всіма засобами — масками, рукавичками, щиками, окулярами, дезінфікуючими засобами... Люди завели зошити, де щодві години записується, як робиться дезінфекція робочого місця. Підприємці готові виконувати всі карантинні умови торгівлі,  дотримуючись усіх санітарних та протиепідемічних заходів, які стосуються й продавців, і покупців”. 

За матеріалами сайту Чернігівської міськради підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42