«Дитячі карантинні» для ФОПів

2020-05-13 07:25

22 квітня  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив рішення про забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для ФОПів, котрі мають малолітніх дітей, та людей, які втратили роботу й зареєструвались у центрі зайнятості як безробітні.

У повідомлені від Кабміну зазначалося, що допомога буде виплачуватися протягом карантину та впродовж одного місяця після його скасування. Тобто щонайменше — у травні та червні.

Хто саме з підприємців може отримати і які суми? Зазначається, що соціальну допомогу дітям ФОПів можуть оформити підприємці першої та другої групи, що сплачували ЄСВ та мають дітей віком до 10 років. На дитину віком до 6 років державою виділяється 1799 гривень, а на дитину віком від 6 до 10 років – 2218 гривень. Виплати мають фінансуватися з Фонду боротьби з коронавірусом – такі данні надає Мінсоцполітики. 

Послуга з оформлення допомоги мала стати доступною з 6 травня на порталі «Дія» в розділі «Пенсії, пільги та допомога». Загалом же процедура така: потрібно заповнити відповідну форму й додати певні документи. За кілька днів (від трьох) інформація має бути обробленою управлінням соціального захисту, після чого кошти надходитимуть на картки підприємців, що звернулися по допомогу, надавши всі необхідні папери. Також до заяви необхідно додати копії паспорта, ІПН та свідоцтво про народження дитини. 

Аби дізнатися, що про це думають чернігівські підприємці, ми попросили дати короткі коментарі на цю тему голову громадської організації «Сяйво Чернігівщини», підприємицю Ірину Березинець:

«Перше, що можу сказати, це питання, яке виникає у всіх, хто ознайомлюється з цим рішенням Кабміну: чому допомога тільки тим, у кого діти до 10 років? А що, в 11 років дитина їсти не хоче чи їй нічого не потрібно? Друге гостре питання: чому соціальна допомога дітям ФОПів розрахована тільки на дітей платників лише I та II груп? А як же третя група? Чим відрізняється дитина підприємця-платника третьої групи від дітей платників першої чи другої груп? Якщо ви хотіли допомогти непрацюючим підприємцям, то слід враховувати, що на третій групі також багато-хто не може зараз працювати через карантинні заходи.  Стосовно того, як отримати ці виплати, – думаю, що не важко, проте є певні моменти. Наприклад, для цього потрібно взяти довідку по формі ОК-7 (що, на мою думку, трохи дивно).  Її можна «витягти» з єдиного кабінету платника, коли маєш певні ключі. Якщо таких немає, то потрібно піти до Пенсійного фонду за цією довідкою. В якому режимі працює ця установа під час  карантину, поки не знаю».

На запитання, чи надаються місцевими органами влади та відповідними службами роз’яснення про отримання допомоги, пані Ірина відповіла так:

«Звісно! Про наше Новозаводське Управління праці та соціального захисту населення можу сказати, що вони молодці. Намагаються зробити все, що в їхніх силах. Вони телефонують, розказують, які є можливості і що потрібно зробити, які документи і куди подати, аби скористатися допомогою. Єдине, що просять, – аби на зазначеній довідці стояла печатка Пенсійного фонду. Також телефонують і працівники Центру зайнятості – інформують. Їм ми вдячні за терплячість! Адже буває, що по 10 разів із ними зідзвонюємося, оскільки є, скажімо так, технічні питання, котрі не одразу можна зрозуміти. І вони при цьому не нервують, а спокійно щоразу все пояснюють, намагаються підказати». 

Підготував Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21