Чому не варто проводити знущальну медичну реформу в період пандемії?

2020-05-12 11:35

Українська держава протягом останніх шести років зіткнулася з дуже серйозними викликами, які поставили під удар ключові сфери існування нашого суспільства. Намагання провести необдумані реформи в незрозумілому вигляді цілком логічно призвели до знищення попередніх систем, які так і не змогли повноцінно замінити новими. 

Ми як країна почали хоч якось розбудовувати власну армію тільки в умовах війни, а для перегляду профанаційної, якщо не шкідливої, медичної реформи імені Супрун навіть безпрецедентної загрози у вигляді поширення коронавірусу протягом останніх декількох місяців для «слуг» народу та особисто президента було недостатньо. 

Новообрана українська влада, яка так активно критикувала медичну реформу під час виборчої кампанії, вирішила за замовчуванням продовжити знущання над власними громадянами замість того, щоби провести фаховий аудит усіх «досягнень» попередників. Поки українські лікарі стояли на передовій у боротьбі з хворобою, часто навіть без необхідного обладнання та елементарних засобів індивідуального захисту, у високих кабінетах планували шалені скорочення кваліфікованого медичного персоналу й  закриття тисяч медичних закладів, забуваючи при цьому про будь-яку совість та здоровий глузд. Замість цього вже третій міністр охорони здоров’я епохи Зеленського пан Степанов виступав із креативними ідеями про необхідність залучення українських студентів-медиків, без відповідного досвіду, до боротьби з епідемією. 

Однак через тиск із боку громадськості та опозиційних політиків все-таки вдалося оживити публічну дискусію стосовно реальних загроз, які створює для кожного українця експеримент великого канадського «фахівця» пані Супрун, яка, без сумніву, була набагато успішнішою в написанні веселих постів у соціальних мережах, ніж у процесі реформування української медицини. 

Із закликами про допомогу до мене особисто звертались медики Чернігівщини, які постали перед загрозою протиправних звільнень. Саме тому я як народний депутат подав відповідний законопроєкт під номером 3266 про внесення змін до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» щодо відтермінування введення в дію другого етапу медичної реформи. 

Сподіваюсь, що в тому числі й мої ініціативи допомогли зрушити ситуацію з мертвої точки, адже справа дійшла до того, що навіть Президент Володимир Зеленський звернувся із закликом до Міністерства охорони здоров’я про необхідність перегляду медичної реформи. Він визнав, що в результаті запуску другого етапу реформи близько 50 тисяч українських медиків утратять робочі місця.  Але не треба забувати, що в українських реаліях, на жаль, гучні слова часто йдуть урозріз із конкретними діями. Ми вже бачили, коли той таки президент обережно критикував медичну реформу й раніше, але змінювались тільки чиновники в Кабінеті Міністрів, а не результати їх роботи. 

Президент у своєму виступі також забув озвучити, що згаданий етап медичної реформи триває вже понад місяць, а на вулицю встигли відправити тисячі підготовлених кадрів, яких, у найкращому випадку, доведеться знову збирати та пропонувати роботу. Тоді виникає логічне запитання: а для чого було це все? Переконаний, що український народ зробить правильні висновки та дасть справедливу оцінку діям влади в цьому конкретному випадку. А нашим очільникам хочу нагадати, що права на помилку в питанні здоров’я мільйонів громадян вони не мають.  

Антон Поляков, народний депутат України

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14