Чи можна прожити на 65 гривень в день? Власний досвід

2020-05-12 07:37

Прожитковий мінімум в Україні становить 2027 гривень – саме цю суму уряд заклав до державного бюджету на 2020 рік як достатню для задоволення базових потреб. Але Кабінет Міністрів, на жаль, не визначив, на які саме товари та послуги має вистачити цих грошей. Як розраховується прожитковий мінімум — досі невідомо, а деякі юристи вважають ухвалення бюджету на 2020 рік навіть протиправним, бо переліку основних потреб та послуг, на якому він базується, немає. 

Розпочинаю власний експеримент – прожити на 65 гривень у день.

Одразу скажу, що я маю таку розкіш, як екологічно чисті овочі з городу від родичів. Але, припустимо, що в мене їх немає і потрібно купувати городину на базарі чи в супермаркеті...

Додам, що я дотримуюся здорового способу життя та харчування. І це дуже часто також значно економить кошти. 

Отож — поїхали. Маю в гаманці 65 гривень і планую свої витрати на наступний день. Зранку мені треба поснідати, обов'язково. Бо буду роздратована і без сил. На весь тиждень я роблю запас сухого сніданку й  замість недешевих мюслі, готую власну гранолу. 

Купую в магазині найдешевшу вівсянку 400 грамів за 8 гривень і родзинок 200 грамів за 18 гривень. Потрібно ще трішки меду та ложка олії, додаю 200 мл молока за 6 гривень в тарілку. Вартість граноли з молоком на робочий тиждень буде близько 35 грн, а на день вартість сніданку виходить 7 грн. Таким чином, забезпечую себе сніданками на тиждень. 

Неймовірно, але факт: якщо пити каву вдома, то вартість горнятка смачної арабіки коштуватиме близько 3 гривень. Проїзд у Чернігові на маршрутці —  6 гривень, тобто витрачаю ще свої заощадження на квиток. На роботі в обідню перерву багато співробітників приносять їжу з дому. Як наїстися смачно та ситно за безцінь? 

Купуємо додому заздалегідь буряк по 5 гривень за кг, запікаємо та робимо салат чи нарізаємо шматочками. Вартість такого салату буде близько 2 грн. Перлова крупа поживна й корисна. Купую кілограм за 17 гривень, тож на обід нам вистачить близько 100 грамів, а це 1,7 грн. Тобто ціна обіду — 3,7 грн

Питну воду можна брати вдома фільтровану, тож купувати непотрібно. А якщо в офісі стоїть кулер та апарат для приготування кави, тоді можете вважати себе щасливчиком. 

Чернігів - не мегаполіс, тому після роботи можна прогулятится пішки, якщо гарна погода, але, зазвичай, їду на маршрутці. Це ще 6 гривень. У мене залишилось 39 грн 30 коп. Можна і порозкошувати на вечерю. Знаю, на ніч багато їсти не можна, але щось я зголодніла. Потрібно було поміняти місцями вечерю та обід, але вже нічого не зробиш. 

Отже,  замість недешевих сосисок із сумнівним складом купую курячі гомілки за ціною 67 гривень за кілограм. Беру 3 гомілки вагою 340 грамів (22,78 грн) та капусту по 7 грн за кг. Хочеться вже відварити молодої картопельки, а чом би й ні? На Привокзальному ринку українська картопля — 18 гривень, тож купую півкіло на останні 9 гривень. І в залишку маю 50 копійок. Отаке вийшло скромне заощадження. 

Звісно, ВИЖИТИ на 65 гривень у день так-сяк можна. Але не дуже довго, бо хоч фігура й колір обличчя будуть, напевно,  просто ідеальни, але депресія через обмежені можливості час від часу чимось тішити себе, ходити на каву з подругами, до театру чи в кінозалу — швидко наздожене. А ще ж людям потрібно сплачувати комунальні послуги, купувати ліки, книжки, побутову техніку, одяг, взуття, відвідувати спортзали, та ходити по ресторанах чи на шопінг.

Хоча тут можу дати кілька слушних порад. Книжки можна безкоштовно брати в бібліотеці. У Чернігові є обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка,  міська бібліотека ім. М. Коцюбинського та Чернігівська обласна бібліотека для дітей ім. Н. Островського, куди я нещодавно записалася, бо там є зала з книжками для дорослих. Тепер можу читати новинки літератури, не сплачуючи жодної копійчини.

Також я вже давно не купую одяг у магазинах, бо майже все замовляю  онлайн. Вважаю це значним заощадженням. Не секрет, що за кордоном постійно відбуваються розпродажі. Й навіть за умови сплати за доставку з  невеликим відсотком посереднику – все одно одяг і взуття відтак дешевші, ніж у магазинах Чернігова. Шкіряні трендові черевикі за 700 гривень? Легко! А найулюбленіша акція на одному з відомих іспанських сайтів «сьогодні весь одяг по 5 евро» – чи можна таке побачити у наших торгівельних центрах?

Повернемося до славнозвісних (чи сумнозвісних?) 65 гривень.

Питаюся у дядька Василя, сусіда по дачі, що в селі Грабівка Куликівського району: «Чи можете ви прожити на 65 гривень у день?» Каже: «Я людина невибаглива, дитино, купую шмат сала по 30 гривень за кіло, хліба за 12 гривень і цибулину. А більше мені нічого не треба. Проживу»...

Отож респект нашому неймовірному менталітетові. Не пропадемо. Насамкінець, аби висловити всі парадоксальні відчуття, треба було би  поставити й кілька парадоксальних смайликів... 

З повагою Поліна Могінська

Інші новини:


«МарЛені» – прем’єра в облмуздрамтеатрі

3-го та 4 грудня Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т. Шевченка запрошує на прем’єру – «МарЛені» – кабаре-бенефіс для двох актрис в одну дію.

2021-12-03 06:37