«Карантинна» сесія: реорганізація шкіл, хмарочоса замість зони відпочинку не буде...

2020-05-12 07:44

Карантин є карантин. Начебто однаковий для всіх мешканців країни. І, зрозуміло, що саме він нині править бал і диктує свої власні умови. На жаль, від цього найбільше втрачає саме активна громадськість, яка вимушена сидіти вдома. 

Міські депутати (38 осіб) та міський голова зі своїми заступниками й деякими запрошеними чиновниками на чергову сесію як один прийшли в масках. До сесійної зали  пропускали тільки запрошених, а представники громадськості зібралися під стінами міськради. Та й тих було не дуже багато. Все-таки чернігівці доволі законослухняні. 

У залі засідань депутати зайняли свої звичайні місця, без дотримання санітарної дистанції, рекомендованої карантином. Це було зроблено з чисто технічних причин — аби всі могли голосувати в звичному режимі. Тому підтримали пропозицію робити в роботі сесії щогодини перерву на п’ять хвилин для провітрювання приміщення.

На порядку денному було 27 питань. Додатково включили питання про звернення до Кабінету Міністрів про забезпечення диференційованого підходу до визначення обмежувальних заходів.

З огляду на важкий час для міста і обмежений доступ до сесійної зали представників громадськості пропонувалося зняти з розгляду питання про реорганізацію шкіл №10 і №23 — однак це не знайшло підтримки в депутатському корпусі.

Будівництво на Стрижні поки що не планується

Перед початком сесії біля стін будівлі міськради організували пікет. Зібралися жителі будинку по вулиці Коцюбинського, 84 — які протестують проти запланованої забудови на їхньому дитячому майданчику. Протестували жителі двох сусідніх будинків (другий — проспект Перемоги,107), які напередодні встигли зібрати 208 підписів проти забудови цієї земельної ділянки. 

Як розповідають мешканці цих будинків: «Це єдина ділянка для відпочинку, заняття спортом, просто проведення вільного часу жителів не тільки цих будинків. Ми впевнені:  якщо ми підемо й до сусідів збирати підписи — вони теж підпишуться. У нас тут і діти граються, і старші люди виходять постояти хоча би 5 хвилин на свіжому повітрі, і фізкультурники. І Стрижень тут більш-менш у нормальному стані. Ще кілька років тому в  нас тут жаби кумкали! Щоправда, через будівництво багатоповерхівок уже їх не чути. Навіщо знищувати рештки природи і перетворювати все в бетон? У нас немає місця навіть для того, де сміттєві баки поставити за міською програмою. Дітям ще майданчик потрібен окрім існуючого спортивного. Де тут іще будувати?»

Доречно згадати, що в генеральному плані 2002 року на цій земельній ділянці не передбачалось будівництва багатоповерхівок. А от у 2005 році міськрадою було розроблено детальний план забудови центральної частини міста, і на цю ділянку вже знайшовся (і не один) бажаючий побудувати тут черговий чернігівський «хмарочос». Зауважу, що в 2008 році вже відбувалася доволі потужна «війна» мешканців цих будинків (яких тоді підтримали активні громадські організації) із владою міста. Тоді представники громади перемогли, й на багато років тут запанували тиша та спокій. Але ж «святе» місце порожнім довго не буває. Тим більше, що навкруги майже все забудовано. 

Як зауважив начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко, тут поки що встановлено прибережну захисну зону, в рамках якої жодне будівництво не може вестися. Сьогодні замовник (СБУ) просить надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення даної земельної ділянки під будівництво багатоповерхівки. Якщо висновки будуть негативні — то й питання будівництва відпаде саме собою. 

Але навіть і такого дозволу депутати не дали — голосів «за» було обмаль. Що далі? Поживемо — побачимо.

Три школи «ліквідували»

Юридично — об’єднали низку навчальних закладів. Зокрема, школи №10 та №23 реорганізували шляхом приєднання до школи №6 та ліцею №16 відповідно. Також  реорганізували вечірню (змінну) загальноосвітню школу №1 шляхом приєднання до ЗОШ №13. Хоча петиція чернігівців проти такого рішення набрала потрібну кількість голосів. Але через карантин голосу батьків почути не довелося. 

Юридична реорганізація в цих випадках не дає дублювання тільки адміністративного та технічного персоналу. Усі педагоги, учні й класи залишаються. Вивільненим працівникам управління освіти по можливості запропонує нові робочі місця за рахунок вакансій в інших школах або інших посад. 

На місці старих і аварійних одноповерхових приміщень школи №23 будуватимуть нову сучасну школу-садок. Підготовка проєктної документації вже завершується, і після одержання експертних висновків будівельні роботи розпочнуть без зволікань. Можливо, це вдасться зробити вже наприкінці цього року. 

Що стосується аварійного приміщення школи №10, то через обмеженість фінансового ресурсу у 2020-му повернутися до питання відбудови навряд чи буде можливим. Разом із тим, територія школи буде збережена за сферою освіти. Тобто влада наразі не має жодних планів ні житлової, ні комерційної забудови на цій території. 

Міський медицині грошей не додали

Питання про дофінансування закладів охорони здоров’я, зокрема про виділення коштів на засоби захисту для медиків (маски, респіратори, костюми тощо) та ліки для хворих на COVID-19 (щоб лікування відбувалося за кошти міського бюджету) — було відхилене. Тим більше, що міський голова Владислав Атрошенко особисто попросив не підтримувати його. Як на мене — резонно. Не секрет: те, що наші медики більш-менш захищені від вірусу, — цілковита заслуга місцевого самоврядування. А також місцевого бізнесу та благодійників. 

Саме вони весь цей час виділяли кошти й, фактично, повністю підміняли як Уряд, так і парламент. Скільки можна? Нібито вже і держбюджет скорегували, і спеціалізований фонд для боротьби з пандемією створили (аж 64 мільярди гривень) — а де ж реальні дії? Місяць пролетів — а коштів медикам і досі немає! Ні засобів захисту, ні ШВЛ, ні тестів! Власне — зовсім нічого! 
Тому рішення про виділення коштів із резервного фонду на протидію коронавірусу набрало в сесійній залі тільки 18 голосів і не було ухваленим. За словами мера, до виділення додаткових коштів, у разі потреби, можна повернутися в травні або  червні. 

І наостанок. За ініціативи міського голови депутати також обнулили ставку єдиного податку для підприємців І та ІІ груп. Зменшена вона на час дії карантину. Стосується це тих, хто під час карантину не працює. Для цього необхідно написати заяву до податкової. Подати її можна і в електронному варіанті.

Крім того депутати 31 голосом «за» підтримали реорганізацію КДЮСШ № 1 і приєднання її до КДЮСШ №2. За словами начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Андрія Дериземлі, для дітей і тренерів нічого не змінюється. А  економія від такої реорганізації становить близько 800 тисяч гривень на рік.

На сесії також обговорювали можливе будівництво тролейбусної лінії на Шерстянку. Там проживає приблизно 10-12 тисяч мешканців, і це не найбагатший район. Міський голова наголосив, що він звертався до голови ОДА, аби за кошти держбюджету можна було прокласти лінію під час будівництва дороги до цього мікрорайону. Тим більше, що воно вже розпочинається.

Олександр ШИЛО
Фото з сайту Чернігівської міської ради

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30