Карантин послаблено: супергерої їдуть до перукарні

2020-05-12 06:49

З 11 квітня Уряд послабив карантинні заходи, зокрема офіційно дозволив відвідувати парки та сквери, дитячі й спортивні майданчики, відкрити магазини непродовольчих товарів, стоматології і т.ін. 

Кореспондент у перший день нових правил пройшовся вулицями Чернігова та побачив, як живе місто в нових умовах.

Температурний скринінг та вуличні черги

У понеділок, коли карантин нарешті став не таким суворим, був теплий і сонячний день. Тому багато супергероїв, які два місяці, за рекомендацією влади, рятували світ на своєму дивані, отримали можливість нарешті вийти на вулиці. Й чимала було таких, хто  скористався цією нагодою.Вже о 10.30 біля перукарні на вулиці Доценка (навпроти школи №12) стояла черга з 10 людей. Подібна ж черга на стрижку спостерігалася й на вулиці Рокоссовського: 

— Думаю, трохи послабити карантин було треба: ви ж бачите, люди дещо «позаростали». Однак варто дотримуватися карантинних обмежень, — розповідає пані Євдокія, яка стояла на вулиці у черзі до перукаря. — Давно хотіла потрапити до перукарні, але терпіла (сміється, - прим.). Чергою не здивована, думала десь так й буде: живу недалеко — й пішла «у розвідку», адже на вулиці все ж треба бувати. 

Подібні черги довелося побачити біля сервісів з ремонту телефонів. А ось ремонт годинників на Рокоссовського, 43, виявився зачиненим, хоча на дверях було нагадування, що клієнти мають бути у масках – мабуть, вихідний?.. 

Продовольчі ринки у Чернігові відкрили дещо раніше — наприклад, у неділю, 10 травня, біля кожного входу (а їхню кількість обмежили) до ринку «Нива» стояв працівник, який вимірював температуру на… руці (а не на лобі, як це роблять в інших місцях), тут же можна було скористатися антисептиком. Продовольчі ряди загородили плівкою, а продавці, як і відвідувачі, були у масках. Щоправда, соцдистанції   дотримувалися не всі покупці – дехто тулився надто близько одне до одного. 

У понеділок, 11 травня, ринок не працював і температуру на вході не вимірювали, але прохід через «Ниву» був — тут готувалися до відкриття непродовольчих бутиків та працювала майже вільна перукарня (лише одна людина у черзі!). 


В оптиці «Fielmann» на Всіхсвятській також у наявності був антисептик, продавчиня була в масці (щоправда, без захисного екрану), й соціальної дистанції відвідувачі, в цілому, дотримувалися. 

«Аврора» на розі Рокоссовського та Всіхсвятської нарешті запрацювала на повну: якщо більшу частину карантину тут можна було купити лише товари першої необхідності, а решту – лише замовити в Інтернеті, то тепер відкриті всі відділи: для відвідувачів доступний антисептик, до того ж на вході до магазину повідомляється про максимальну кількість одночасних відвідувачів — не більше 7 людей. Продавці у масках та рукавичках. 

Відкрився й секонд-хенд «Євросезони» напроти магазину «Сіверський»: соціальну дистанцію тут витримують, всі продавчині ходять у масках та рукавичках, а коли підходиш до каси, касирка навіть вдягає захисний екран. Єдине – не вдалося відразу помітити антисептик — але працівниці підказали де він (дійсно є).  

Власне, антисептики були знайдені у всіх місцях, куди доводилося заходити. Так само тримають чернігівці й соціальну дистанцію у магазинах. Щоправда, не всі продавці працюють у рукавичках, а в копіцентрі «Оптовичок» (навпроти кінотеатру «Перемога») лише один із двох продавців мав на обличчі маску. 

Зайдемо у «Hollywood»

Запрацював і ТРЦ «Hollywood» (тривалий час тут функціонували тільки «Сільпо» та кілька магазинів із товарами першої необхідності): у понеділок у ТРЦ можна було потрапити через центральний вхід, де у бажаючих вимірювали температуру (ми не стали її міряти, й нас ніхто не зупиняв). На кожному вході обладнані «Гігієнічні станції» — стійки, де можна продезінфікувати руки й згадати правила безпеки у ТРЦ. В усіх магазинах працівники у масках та рукавичках.

А у деяких із торговельних точок навіть спостерігалася черга. Але варто відзначити, що запрацювали ще не всі магазини. Й це стосується не тільки парків розваг та інших контактних центрів, чия робота поки що офіційно не дозволена.

 

Так, на фудкорті відкритим був тільки «DA!BRO», зачинені й низка ювелірних крамниць… 

Можна без маски? 

Щоправда, не все так ідеально. Дехто з містян та й мешканців області сприйняв послаблення карантину як його закінчення, тому представникам влади доводиться проводити роз’яснювальну роботу у всьому регіоні: 

— У Бахмачі спеціалісти територіального підрозділу Держпродспоживслужби спільно з правоохоронцями, представниками міської ради та керівництвом ринку також здійснюють щоденний контроль за дотриманням вимог протиепідемічних заходів на продовольчих ринках. Зокрема, проводиться роз’яснювальна робота з відвідувачами щодо правил перебування у торговельних павільйонах, — повідомляв напередодні вихідних сайт Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області

Хоча Уряд ще на початку квітня пояснював, що перебувати в масках необхідно у всіх громадських місцях, до яких, як зазначалося, опосередковано належать і вулиці, закриті спортивні споруди, сквери та парки, у понеділок, 11 травня, не більше 50% чернігівців, що зустрілися нашому кореспонденту, були у масках, що закривали хоча би рот. Решта ж або й зовсім не вдягали маски, або носили їх на підборідді: зокрема без масок були й спортсмени, котрі грали у рухливі види спорту на відкритих спортмайданчиках, й діти на дитмайданчиках…

Щоби з’ясувати, чи треба з 11 травня носити маски та рукавички на спортмайданчиках, у магазинах, ринках і перукарнях (або цей обов’язок із нас уже знятий) та чи будуть міські служби частіше дезінфікувати дитмайданчики, ми звернулися до Чернігівського міського контакт-центру:

— Під час карантину на всій території України заборонено: з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно. Стосовно вашого питання щодо проведення дезінфекції спортивних та дитячих майданчиків, послуга не входить до тарифу ЖКГ, — відповіли нам там. 

Тож, схоже, обов’язок носити маску буде з нами ще тривалий час… На те ми й супергерої. Хіба ні?

Усім здоров’я! 

P.S. Як нам повідомили у обласній науковій бібліотеці ім. Короленка, карантин у бібліотеках продовжено до 22 травня. Так що взяти нову книгу поки що не вийде… 

Сєргєй Карась
Фото автора та з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21