Розумне споживання

2020-05-06 08:21

Настав час, коли люди переоцінили багато речей у своєму житті, та, мабуть, зрозуміли, що в ньому головні речі — це взагалі не речі. І тепер ми почали замислюватися над тим, що речі, які ми купуємо або використовуємо протягом життя, окрім своєї користі, можуть нестий негативні наслідки. Не обійшло це усвідомлення і модну індустрію. Тож зараз раджу звернути увагу на бренди з концепцією slow fashion. 

Усвідомлене споживання означає, що  краще мати менше одягу, але вищого ґатунку. Це речі, які слугуватимуть не один сезон, а багато років. Я вже згадувала у попередніх статтях, що мода циклічна, як доводять теперішні тенденції, тому не поспішайте позбуватися улюблених речей!

Важливим питанням, мабуть, залишається наступне: а що буде з речами після їх утилізації? Ви лише уявіть, скільки речей у торгових центрах. А є бренди, які випускають нові колекції щотижня. І це просто неймовірна кількість речей. Страшно навіть уявити!

Але кожен із нас може зробити вибір на користь якості та усвідомленого споживання. 

Що можна зробити? Віддавайте перевагу брендам, які займаються вторинною переробкою. Намагайтеся не вирішувати психологічні проблеми за рахунок покупок. Так, нова річ принесе щастя, але воно буде недовготривалим. Ви дуже скоро вирушите за новою сукнею, а проблема так і залишиться невирішеною. Від цього тільки постраждають ваш гардероб і гаманець. Не піддавайтесь імпульсу, купуйте лише ті речі, які точно будете носити. Продайте або віддайте вже не потрібні речі тим, хто може їх потребувати. 

Уважно придивіться до своїх речей. Багатьом із них можна дати друге життя, і вони подарують нове задоволення з нотками важливих спогадів, пов’язаних із ними. 

Нам вдається врятувати дуже багато речей. Чи то шкіряні вироби, як ці куртки, чи вироби з хутра, які останнім часом перетворювали на стильні парки. Чудові модні моделі спідниць із матеріалу денім можна отримати з улюблених джинсів, якщо їх фасон вам уже не подобається. Та особливою річчю для мене є сарафан, пошитий із маминої сукні. Його я завжди ношу з гордістю!

Шукайте себе й те, що вам подобається. Не бійтесь експериментувати і пам’ятайте, найкраща прикраса — усмішка. Не забувайте вдягати її!

Олена ХРУСТИЦЬКА 
Фото з архіву авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13