Що жителі Чернігова можуть зробити онлайн?

2020-05-05 07:40

Онлайн-сервіси — це саме те, що полегшує наше життя. Вони економлять наш час, нерви та гроші. Завдяки їм ми без проблем, не виходячи з дому, можемо сплатити за комунальні послуги (не витрачаючи при цьому зайвих коштів на комісію), передати покази лічильників, записати дитину до дитячого садочка, до лікаря, замовити необхідну довідку та багато іншого. І якщо раніше онлайн-сервісами хтось міг знехтувати або просто не виявити особливої цікавості, то тепер, в умовах карантину, вони стали в нагоді як ніколи. Отже, пропоную матеріал-підбірку з найбільш затребуваними державними і міськими сервісами, які доступні чернігівцям у режимі онлайн
 
Чернігівська міська рада https://www.chernigiv-rada.gov.ua/. На сайті можна дізнатися інформацію про саме місто Чернігів, роботу міської ради та її депутатів, переглянути важливі новини міста та ознайомитися з анонсом найближчих подій, знайти контакти приймальні та відділу звернень громадян міської ради https://chernigiv-rada.gov.ua/contacts/. Можна залишити звернення до міського голови https://igov.gov.ua/service/659/general. На сайті також розміщена єдина система місцевих петицій, завдяки яким ти можеш впливати на розвиток і благоустрій рідного міста https://e-dem.in.ua/chernihiv.  А завдяки додатку DozoR City тут можна отримати дані про рух міського транспорту https://city.dozor.tech/ua/chernigiv/city.  
 
Чернігівський обласний центр зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/. Крім різної корисної та важливої інформації для громадян і роботодавців, відомостей про послуги та діяльність установи на сайті можна дізнатися про особливості реєстрації та обслуговування безробітних у період карантину. Зокрема на сайті розписана покрокова інструкція щодо реєстрації осіб як безробітних у державній службі зайнятості через e-mail https://www.dcz.gov.ua/storinka/elektronne-podannya-dokumentiv. Це і швидко, і зручно. У свою чергу працівник центру зайнятості повідомить вам про прийняті рішення телефоном або надішле відповідь на ваш e-mail. І пояснить, як вам діяти в подальшому.
 
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області https://www.pfu.gov.ua/cn/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-chernigivskij-oblasti/. На сайті є посилання на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/, за допомогою якого пенсіонери, фізичні особи отримують у режимі онлайн доступ до інформації в пенсійній сфері.  Так, громадяни — користувачі веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, отримати про себе відомості з Реєстру застрахованих осіб ПФУ (РЗО). Страхувальники — користувачі веб-порталу мають змогу отримати про себе відомості з Єдиного реєстру страхувальників ПФУ. Користувач веб-порталу також має можливість переглянути всі звернення, подані ним до органів Пенсійного фонду України або записатися на прийом до органу Пенсійного фонду чи подати заяву на перерахунок пенсії. І це далеко не повний перелік послуг, які можна отримати в режимі онлайн. При цьому процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена.    
 
Завдяки онлайн-сервісу Medcard24 https://portal.medcard24.net/clinics/chernigiv/ користувачі поліклінік  Чернігова можуть безкоштовно зареєструватися та записатися на прийом до певного лікаря. Особливо онлайн-сервіс Medcard24 https://patient.medcard24.net/ зручний для мам із дітьми. Він дозволяє записати дитину до лікаря-педіатра в режимі онлайн, обравши зручний для себе день і час. Забувши про виснажливі черги і тим самим зменшивши ризик зараження малечі. Водночас можна побачити навантаження вашого педіатра в той чи інший день. А ще тут можна дізнатися інформацію про всіх лікарів, які працюють у вашій дитячій поліклініці. Тут же можна залишати відгуки про лікарів і оцінити їхню роботу. За допомогою цього сервісу можна також зберігати свою медичну картку в електронному вигляді. Таким чином, електронна медична картка буде завжди під рукою. Вхід для пацієнта потребує реєстрації та введення особистого номера телефону. Після чого на ваш номер надійде пароль, який дозволить увійти в систему і зробити ті чи інші дії.  

Показники лічильників газу чернігівці можуть передати через «Особистий кабінет» на сайті 104.ua https://104.ua/ru/cabinet#type=individual або через мобільний додаток 104 Mobile. В «Особистому кабінеті» можна дізнатися про заборгованість чи переплату в розрахунках за газ на поточну дату. В режимі онлайн можна сплатити за газ, переглянути обсяги споживання газу, дані щодо здійснення платежів та субсидії. Показники лічильника електричної енергії можна передати через «Особистий кабінет» та online передачу без реєстрації на сайті «Чернігівобленерго»  https://chernihivoblenergo.com.ua/. Тож якщо у вас ніяк не доходили руки зареєструвати «Особистий кабінет», саме зараз буде доречно це зробити. Адже карантин — це той час, коли треба обирати повний безконтакт. Так само швидко і легко можна оплачувати комунальні платежі, скориставшись інтернет-послугами банків (інтернет-банкінг «Ощад24/7», «Приват24» та іншими). 

Поліція Чернігівської області на своєму сайті https://cn.npu.gov.ua/ також пропонує громадянам для зручності скористатися послугами онлайн. Так, в онлайн-режимі можна подати звернення. Зв’язатися зі спеціалістами Національної поліції України і повідомити про свою пропозицію, заяву, скаргу або зробити запит на отримання публічної інформації можна, заповнивши онлайн-форму або відправивши лист на електронну пошту https://cn.npu.gov.ua/podati-zvernennya.html.

Широкий спектр послуг онлайн надає Портал адміністративних послуг м.Чернігів https://admincher.gov.ua/.  Оскільки через карантин у Центрі надання адміністративних послуг Чернігова тимчасово призупинено прийом громадян, подача документів в онлайн режимі дуже доречна. Щоправда, це стосується лише тих послуг, стосовно яких такий порядок передбачено чинним законодавством. При цьому деякі електронні послуги доступні лише після авторизації в «Особистому електронному кабінеті», а деякі — без авторизації. 

Залишайтеся вдома і не нехтуйте зручними онлайн-послугами різних установ та закладів. Знаходьте для себе цікаві онлайн-додатки й курси, які можна спробувати безкоштовно саме під час карантину.

Підготувала Валентина НАУМЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13