Децентралізація чи профанація?

2020-04-30 10:19

Дуже небезпечно, коли влада починає жити у власній відірваній реальності, забуваючи про ті обіцянки, які так щедро сіяла перед виборами.

Децентралізація – одна з небагатьох успішних реформ останніх років, яку зараз намагаються попросту нівелювати зусиллями парламентської більшості та Кабінету Міністрів для того, щоби посилити власний адміністративний ресурс напередодні місцевих виборів. На практиці ми можемо зіткнутись із ситуацією, коли центральна влада на свій розсуд зможе визначати межі новостворених громад без урахування думки представників цих же громад, які отримали відповідний мандат довіри від людей. Відповідні дії є неприпустимими та матимуть абсолютно непередбачувані наслідки, адже Уряду надають безпрецедентні можливості, які варто назвати не інакше як правовим нігілізмом.   

Подібні дії йдуть у розріз із передвиборчою програмою правлячої «Слуги народу» та в черговий раз, на жаль, підтверджують усталене правило української політики – влада нова, але методи залишаються старими. Таке відверте нехтування інтересами регіонів у період підвищеної турбулентності в найвищих владних коридорах та суттєвого зниження довіри громадян по відношенню до чинної влади може негативним чином відобразитись на всій системі управління державою і спровокувати появу абсолютно штучних викликів в умовах існуючої кризи, яка пов’язана з поширенням епідемії коронавірусу та погіршенням економічної ситуації. 

Відповідні «ініціативи» центральної влади абсолютно логічно викликали повне несприйняття на рівні Чернігівської обласної ради та голів об’єднаних територіальних громад нашого краю. Саме тому я як народний депутат від Чернігівщини став автором постанови про скасування Проєкту Закону №2653 про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Незважаючи на це, за аналогією з варварським відкриттям ринку землі, Верховна Рада проігнорувала всі заклики та рекомендації і ввімкнула зелене світло перед законопроєктом, який суперечить усім можливим нормам Конституції. Дуже прикро, коли замість того, щоб об’єднати зусилля всієї країни навколо розв’язання існуючих проблем, партія більшості переслідує виключно власні прагматичні інтереси, які часто суперечать інтересам усього народу. 

Переконаний, що політичний егоїзм повинен поступитися здоровому глузду. Для того, щоби нарешті навести лад в середині країни, необхідно розпочати відкритий діалог із максимальним залученням суспільства. Адже у Верховній Раді чомусь завжди знаходять голоси для підтримки «важливих» законопроєктів, а на стратегічні реформи, які потрібні кожному українцю, їх попросту не вистачає. 

Однак переконаний, спільно з представниками місцевого самоврядування та небайдужими депутатами нам удасться відстояти інтереси громад і зробити все від нас залежне для того, щоби реформа децентралізації була проведена відповідно до усталених демократичних практик та норм. 
 
Антон Поляков, народний депутат України

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13