Що корисно пити в літню спеку?

2019-07-11 11:14

У літню спеку хочеться пити більше, ніж звичайно, адже організм інтенсивно втрачає вологу. Тіло людини на 65-75% складається з води, і щоб відновити водний баланс, доцільно випивати мінімум три літри рідини щодня.

Які ж напої є оптимальними у спеку?

Вода. Віддайте перевагу бутильованій питній або очищеній фільтром водопровідній воді. Пити її необхідно маленькими ковтками й часто. У жодному разі не можна вживати за один прийом багато рідини. Медики не рекомендують пити крижану воду, оскільки холодна рідина гірше засвоюється організмом. Найкраща температура води для горла й кишківника – +24 оС.
Мінеральна вода. Вона освіжає і стимулює появу апетиту, знімає втому. При виборі води краще віддати перевагу столовим або лікувально-столовим видам, ступінь мінералізації яких становить не більше 1 г/л. Людям із хронічними захворюваннями й похилого віку перед уживанням мінеральної води потрібно проконсультуватися із сімейним лікарем.

Соки. Вони чудово втамовують спрагу і знижують відчуття голоду, наповнюють організм вітамінами й мінералами. Свіжі соки містять пектин, клітковину, жиророзчинні вітаміни, тому їх поживна цінність дуже висока. Щойно віджаті соки – фреші – пити набагато корисніше, ніж соки із пляшки чи пакета. 

Чай. Зелений чай – найкращий спосіб утамувати спрагу. Його потрібно на третину менше, ніж води. Пити чай можна в будь-якому вигляді: холодним, гарячим або теплим, але без цукру. Чорний чай завдяки вмісту кофеїну тонізує організм. Пам’ятайте, що напій необхідно споживати помірно, тому що зайве споживання може призвести до негативного впливу на роботу печінки і нирок. 

Компоти, ягідні морси. Ці напої – чудовий спосіб порятунку від спеки. У них також не варто додавати цукор. Найкращим серед морсів вважається смородиновий.

Квас. Ідеальний спосіб утамувати спрагу. Але це лише у випадку, якщо мова йде про справжній натуральний якісний класичний, так званий «живий» напій. Газований же квас із пляшок ніяк не можна назвати корисним – він містить безліч консервантів, харчових барвників. Ці домішки перетворюють квас на звичайну солодку газовану воду, від якої ще більше хочеться пити.

Скористайтеся цими порадами, щоби спрага в літню спеку не завдала вам шкоди!

В. ПРИБИТЬКО, методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42