Прикордонники відзначають професійне свято

2020-04-30 10:07

У квітні 1918 року війська Запорозького корпусу армії УНР провели унікальну операцію з визволення України від більшовиків. Кримська група під керівництвом Петра Болбочана та Слов’янська група під керівництвом Володимира Сікевича одна за одною визволяли українські міста.

З 13 по 29 квітня були звільнені Лозова, Синельникове, Барвінкове, Олександрівськ (тепер - Запоріжжя), Слов’янськ, Бахмут, Мелітополь, Чонгар, Краматорівка (нині м. Краматорськ), Дружківка, Джанкой, Юзівка (нині - Донецьк), Часів Яр, Сімферополь, Бахчисарай, Горлівка та Дебальцеве.

29 квiтня – підняли українські прапори кораблі Чорноморського флоту.

30 квітня того ж року від більшовицьких підрозділів повністю звільнили Крим та Донбас.

Українські війська зупинилися на історичному рубежі України, на сухопутній ділянці кордону з Російською радянською республікою та Донською республікою й почали встановлювати синьо-жовті стовпи.

«Група козаків принесла два високі стовпи, вималювали їх на жовто-блакитну фарбу, яку знайшли на станції Колпаково, на кожному з двох боків намалювати тризуб, а під ним написали: У.Н.Р., а до стовпів прибили патики з рідним державним прапором! Пан-отець відслужив молебен, окропив святою водою прапори. Коли козаки піднесли до гори стовпи і закопали в землю, музика заграла гімн, гармати дали салют, а козаки крикнули могутнє: Слава! Це було таке свято для нашого війська, що його зможе зрозуміти лише той, для кого Україна дорожче за життя». 

Ось так згадував генерал Сікевич ті події в своїх «Сторінках із записної книжки».

Саме до цих подій приурочена нинішня дата святкування Дня прикордонника в Україні. Котрий, згідно з указом Президента України, починаючи з 2018 року, відзначається 30 квітня.

 На жаль, цьогоріч епідемічна обстановка в державі напередодні відзначення Дня прикордонника наклала свій сумний відбиток на це свято. Незважаючи на протиепідемічні заходи,  прикордонники 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого державний кордон охороняють посилено. Пункти пропуску, котрі продовжують свою роботу за рішенням Уряду, працюють ритмічно та без збоїв. Щоденно на службу заступають десятки прикордонних нарядів, аби забезпечити як недоторканість державного кордону, так і  пропуск через державний кордон відповідних категорій громадян. 

У Чернігові вже протягом 27 років дислокується прикордонний загін. За цей час через державний кордон пропущено в установленому порядку більше 100 мільйонів громадян та 16 мільйонів транспортних засобів, затримано більше 18 тисяч порушників, вилучено контрабандних товарів на суму близько 124 мільйонів гривень, з незаконного обігу вилучено близько 1,5 тонни наркотичних речовин та 1800 одиниць зброї. Такі високі показники – результат щоденної копіткої служби прикордонників. Кордон не знає відпочинку і вихідні йому не знайомі.

Цього року в загоні та його підрозділах урочистості з нагоди професійного свята проводитися не будуть. Однак кращих військовослужбовців відзначено в наказах Адміністрації Державної прикордонної служби України, Чернігівського прикордонного загону, місцевих органів державної влади та самоврядування. І свої нагороди прикордонники отримають індивідуально.

Олександр  ДУДКО, помічник начальника прикордонного загону – начальник пресслужби підполковник
Фото надані пресслужбою

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21