Понад 300 комплектів захисного одягу для лікарів від чернігівських підприємців

2020-04-30 09:52

Чернігівські підприємці забезпечили засобами захисту бригади швидкої допомоги міста та медиків КНП „Дитячої поліклініки №1”. За ініціативи Чернігівської регіональної торгово-промислової палати та магазину «Спецназ» за три тижні було зібрано майже 335 тисяч гривень і закуплено понад 300 комплектів захисного одягу та інші засоби високого ступеню захисту, що відповідають європейським стандартам. 

300 комплектів було передано службі швидкої медичної допомоги Чернігова, а 40 — медикам КНП «Дитячої поліклініки №1». 

Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов розповів, що кошти на придбання комплектів захисного одягу надали 35 підприємств міста в рамках благодійної акції «500 + +». Нагадаємо, що ініціатором акції стала торгово-промислова палата.

— Мета акції — захистити наших медичних працівників. Ми побачили за статистикою і за практикою, як багато інфікується саме лікарів екіпажів швидкої медичної допомоги. На жаль, вони недостатньо захищені. І саме тому ми вирішили підтримати нашу службу швидкої медичної допомоги. Це — 20 екіпажів. Ми провели перемовини з керівником центру екстреної медичної допомоги і з’ясували, що ця підтримка для лікарів швидкої буде вчасною та бажаною. Адже екіпажі швидкої медичної допомоги наражаються на небезпеку захворіти на коронавірус першими. Сьогодні ми передаємо їм 300 комплектів захисного одягу. Якщо епідемія — це війна, то медики — бійці на лінії зіткнення. Я щиро дякую всім підприємцям, які підтримали нашу ініціативу допомогти медикам. Усім підприємствам, які долучилися до нашої акції і не залишилися осторонь проблеми. Ми не закриваємо наш проєкт. Адже хочемо бути впевненими, що всі наші медики, котрі нині стоять на передовій, захищені. Для нас важливо знати, що лікар, який їде на виклик до людини з ознаками COVID-19, буде захищеним, — говорить Костянтин Іванов. 

Президент торгово-промислової палати висловив сподівання, що придбаних спецкомплектів вистачить виїзним бригадам на місяць роботи. Торгово-промислова палата і надалі продовжуватиме акцію «500 ++» і, по можливості, допомагатиме лікарям. 

До благодійного проєкту долучився і голова благодійного фонду «Олстас», аграрій Станіслав Котенко. Підприємець працює в Корюківському та Менському районах, тому особисто профінансував 20 комплектів захисного одягу для медиків районних лікарень Мени та Корюківки. По 10 на кожну лікарню. Не залишилось осторонь акції «500 + +» і ТОВ «ІТАЛТЕКС МЕРІНО». Підприємство передало медикам понад 600 медичних головних уборів та майже 300 халатів, які одягаються поверх захисних комбінезонів.

— Нині в Україні є реальний фронт на Донбасі, є протистояння агресору, а в середині країни є загроза коронавірусу. Тож у пріоритеті нашої уваги, всіх зусиль підприємництва — захист лікарів. Перший етап нашої програми ми виконали, але й надалі триматимемо руку на пульсі. Контролюватимемо ситуацію з точки зору соціального вкладу підприємців, соціальної орієнтованості чернігівців із власною справою, які не залишаються осторонь цієї проблеми і є активною частиною нашого суспільства, — додав Костянтин Іванов. 

Ціна одного комплекту захисного одягу — 904 гривні, розповів директор магазину «Спецназ» Сергій Ременець

— До комплекту входять захисний комбінезон 5-6 класу захисту, два багаторазові респіратори КN 95, захисний щиток, шапочка, гумові рукавички, одноразові маски та 2 пари бахіл. Комбінезон та респіратори китайського виробництва з сертифікатами, що мають маркування ЦЄ та відповідають європейським вимогам. Інші засоби захисту — українського виробництва. Але всі ці речі мають сертифікати, що підтверджують якість та високий ступінь захисту.   

— При виборі костюмів ми орієнтувалися перш за все на протокол та сертифікати якості. Українські комбінезони коштують набагато дешевше, але оскільки лікарі швидкої допомоги першими наражаються на небезпеку, ми вирішили купити для них комбінезони високої якості. Вони виготовлені китайським державним підприємством, яке має сертифікат якості, що відповідає європейським стандартам, — говорить Сергій Ременець, директор магазину «Спецназ». 

«Оцінка» засобів захисту чернігівських медиків   

Нині в області працює 90 бригад «швидкої допомоги». Вони першими доставляють хворих на COVID-19 до лікарень. Генеральний директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко розповів, що на сьогодні вони мають понад 800 захисних костюмів, які їм надали держава і благодійники. Завдяки чернігівським підприємцям до них додадуть ще 300. 

— Нині ми можемо госпіталізувати понад 400 пацієнтів із підозрою на COVID-19. Тобто ми вдягаємо у захисні костюми двох наших  медпрацівників, які виїжджають на виклик до хворого і доставляють його до лікарні. Враховуючи сьогоднішню допомогу (300 захисних костюмів), ми додаємо ще 150 пацієнтів, яких зможемо госпіталізувати. Рівень захисту нашого спецодягу достатній, але, знаєте, немає межі досконалості. Той, що ми отримали сьогодні, він щільніший і має більший клас захисту, тобто надійніший, — пояснив Ігор Валентинович.  

Один із захисних костюмів приміряв фельдшер виїзної бригади Микола Маленко, який працює на швидкій 22 роки. Чоловік зазначив, що у зв’язку з пандемією викликів швидкої допомоги поменшало. Певною мірою це пов’язано з тим, що хворі намагаються вберегтися від зайвого контакту з медиками. На виклики до людей із підозрою на коронавірус він не виїжджав, але з алгоритмом дій, які треба робити в подібній ситуації, ознайомлений. І знає, що працювати в захисних костюмах лікарям нелегко.

Ще 40 захисних робочих комплектів передали лікарям КНП «Дитяча поліклініка №1». Про те, як у цих засобах захисту працюватиметься медикам, розповіла головний лікар поліклініки Людмила Овсієнко

— Дуже вдячні нашим підприємцям. Ми вже оглянули засоби захисту. Вони високої якості. Тут є респіратори, і це чудово. Адже на відміну від одноразової маски, яку треба міняти кожні 2 години, респіратор багаторазовий. У ньому легше дихається, він щільніше прилягає до обличчя і має зручніші резинки, які не передавлюють вуха. Після використання його можна обробити дезінфікуючим засобом і користуватися ним далі. Дуже хороший захисний щиток. Він зручний завдяки м’якому поролону, який не давить на чоло. Відповідно не буде набряків, не порушуватиметься кровообіг і не болітиме голова. Щиток прозорий, і в ньому зручно працювати навіть в окулярах. Крім того він гарно закриває обличчя медика з усіх боків. Якщо респіратор захищає ніс і рот, то щиток береже очі лікаря. А щоб вірус не осідав на шию та волосся, у наборі передбачено спеціальну маску-шапочку, — пояснила Людмила Овсієнко.

Головний лікар поліклініки подякувала чернігівським підприємцям і, зокрема Чернігівській регіональній торгово-промисловій палаті за небайдужість та підтримку в такий нелегкий для медиків час.  

—  Ми — первинна ланка. І перш ніж хворий потрапить до стаціонару, він зустрінеться з нами. Батьки і діти живуть в одному середовищі. Іноді разом із бабусями та дідусями. Тож наші медики так само мають ризик заразитися. Ми слідкуємо за кількістю хворих на коронавірус лікарів, дітей, як вони переносять цю хворобу. І постійно тримаємо руку на пульсі. Велике спасибі за допомогу, але я бажаю, щоб усе це нікому з нас не знадобилося і щоб наші діти, їхні батьки та лікарі були здорові, — подякувала пані Людмила.   

У свою чергу Костянтин Іванов та Сергій Ременець висловили вдячність лікарям за їхню добросовісну роботу і турботу про здоров’я чернігівців

— Ми дякуємо вам за те, що ви рятуєте людські життя. На ваші плечі лягла велика відповідальність за здоров’я та життя українців. Наші медики зараз на передовій у боротьбі з коронавірусом. Вони щодня наражають себе на небезпеку, і ми, підприємці, хочемо подбати про вас у цей нелегкий для нас усіх час. Подбати про те, щоб ви не наражали себе на небезпеку і були захищені. Бажаємо вам здоров’я. Ми будемо поруч і разом із вами долатимемо цей виклик нашому суспільству, — наголосив президент торгово-промислової палати.   

Валентина НАУМЕНКО
Фото надані Чернігівською регіональною торгово-промисловою палатою 

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13