Бігти, не зважаючи на обставини

2020-04-29 08:06

Коронавірус та карантин майже зупинили спортивне життя. Але навіть у цих умовах спортсмени знаходять, як вийти зі скрутного становища. Про заняття бігом, зміни, які вніс карантин, та про те, як не набрати зайвої ваги під час сидіння вдома, ми поговорили з організатором  «ANTICOVID-2019 Marathon» Павлом Деркачем

Вірус змінює плани

— Ви — марафонець, учасник багатьох стаєрських забігів як в Україні, так й за кордоном. Як давно та наскільки професійно займаєтеся бігом? 

— Якраз Вербної неділі, 12 квітня, пробіг свій 30-й марафон. Бігом, на аматорському рівні, займаюсь 10 років. До речі, свої 30 марафонів пробіг менш ніж за 2 календарні роки…

— Скільки стартів у вас було заплановано на березень-квітень 2020 року та наскільки карантин завадив спортивним планам? 

— Планував узяти участь у 8 офіційних змаганнях, з яких 5 — марафони. Але через карантин усе відмінилося. В онлайні вдалося пробігти лише «Одеський марафон» та «Irving Marathon» (який зазвичай проходить у Техасі). 

Замість офіційних змагань ви організували онлайн-марафон «ANTICOVID-2019», в якому взяли участь 300 спортсменів із 7 країн світу. Розкажіть докладніше про мету та умови заходу. 

— Для бігунів березень-квітень — це пік сезону, адже в цей період ще не надто спекотно. Тому майже всі, хто більш-менш у біговому русі, планували старти в Україні чи за кордоном, або і тут, і там. Сумнозвісні події, що кояться у світі, не обминули й спорт. Введення обмежень на масові зібрання людей зробило неможливим проведення спортивних заходів. Тому я вирішив організувати  «ANTICOVID-2019 Marathon», щоб об’єднати бігунів з України (і не тільки) спільною ідеєю та щоб змагальний дух, який присутній на всіх масових  забігах, не полишив спортсменів. 

Так, хтось скаже, що онлайн забіги — це не змагання, що у них немає конкуренції... Але я з цим не згоден. У такому форматі спортсмени, в першу чергу, змагаються самі з собою. Самі обирають час та місце пробіжки в рамках відведеного періоду, потім скидають мені скріншот свого тренування з будь-якого бігового додатку, і я вношу результат до протоколу. В «ANTICOVID-2019 Marathon» було 3 дистанції: 10 км, 21,1 км і 42,2 км…

— Чи здивувала кількість учасників та чи досягли мети заходу? 

— Кількість учасників, звичайно, здивувала! У мене багато бігових друзів, вони підтримали ініціативу, в свою чергу запросили своїх друзів… Мети, однозначно,  було досягнуто, з’явилися спонсори, які запропонували призи переможцям… Навіть після закінчення забігу (а закінчили ми 5 квітня) мені й досі пишуть охочі взяти участь: і це круто! За бажанням, усі могли отримати круті медалі!

— Якраз про них. Ви виготовили спеціальні медалі для цього змагання. Ті спортсмени, які змагалися в інших країнах, зможуть їх отримати? 

— Для цього марафону я спеціально замовив медалі. Спортсмени з інших країн (Естонії, Латвії, Ізраїлю, Польщі, Молдови та Литви) дали адреси в Україні (напевно, своїх друзів). Туди медалі й відправив. До речі, Івета Суворова з Латвії виграла «бронзу» дистанції 21,1 км.

Марафон у квартирі

— Зараз, де-факто, Уряд заборонив виходити на вулицю без масок та закрив усі спортмайданчики, зокрема, стадіони. Наскільки це ускладнило життя бігунів та чи можливі тренування у медичній масці? Чи проводите зараз пробіжки? 

— Як бігав, так і буду бігати — це не заборонено. Але не в громадських місцях. Я бігаю без маски, в лісі. Коли повертаюся додому чи буваю в місцях, де є люди, то вдягаю маску. І паспорт із собою ношу. Стадіони — це не про довгі дистанції — там переважно спринтери тренуються. Стаєри роблять швидкісну роботу... й  недовгі пробіжки. Але це все було ще  до введення обмежень.

— У цей час усіх закликають сидіти вдома, й люди починають жалітися на прибавку у вазі. Як зберегти здоров’я та не набрати зайвого під час карантину? 

— Навіть удома можна займатися спортом — було би бажання. Наприклад, Руслан Стріха з Києва пробіг 42,2 кілометра в рамках «ANTICOVID-2019 Marathon» у себе вдома — він біг на одному місці, а це не так просто.

Як думаєте, чи не втрачений остаточно цей біговий сезон, та коли українці повернуться до спортивних змагань? 

— Думаю, що ні. За час карантину я вже взяв участь у шести онлайн забігах — це цікаво. Поки що всі готуються до осінніх стартів, а там щільність змагань буде ще та…

— Зараз не вистачає позитиву. Щоб ви порадили нашим читачам – як провести карантин із користю та як зберігати гарний настрій? 

— Менше дивіться ТБ, більше читайте, спілкуйтеся з рідними та  займайтеся спортом удома!

ДОВІДКА «ДЕСНЯНСЬКОЇ ПРАВДИ»: 

Павло Деркач, марафонець, учасник спільноти «Біговий Чернігів». Місце народження: Чернігів. Вік: 35 років. Зріст — 172 см. Улюблена книга: «Шантарам» (Г. Д. Робертса). Мрії: (спортивна) пробігти 100 марафонів, (життєва)  щастя своєї родини. Улюблене місце в Чернігові: Подусівський ліс. Улюблене місто у світі: Ларнака (Кіпр). 

Інтерв’ю взяв Сєргєй КАРАСЬ
Фото з особистого архіву Павла ДЕРКАЧА

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57