«Десні» – 60!

2020-04-23 11:11

Сімнадцятого квітня 2020 року головній футбольній команді Чернігівської області – «Десні» виповнилося 60 років.

Саме цього дня, 17 квітня 1960-го, чернігівська команда, яка на той час носила назву «Авангард», провела свій перший матч серед колективів-майстрів СРСР: у Кіровограді (нині – Кропивницький) чернігівці зустрічалися з місцевою «Зіркою».

Склад «Авангарду» у першому офіційному матчі був такий: Володимир Ломако, Валерій  Кравчинський, Олег Денисов, Григорій Артеменко, Іван Камишев (капітан), Михайло Йоффе, Олександр Каленюк  (Юрій Нікітін), Євген Масленніков, Григорій Мединський, Михайло Шанько, Олександр Єдомський.

Щоправда, як це часто буває, перший млинець був глевким – чернігівці поступилися «Зірці»: 0-3. Свою першу перемогу у класі «Б» СРСР «Авангард» здобув лише у дев’ятому турі, 25 травня 1960-го року, коли вдома з рахунком 2-1 переграв житомирське «Полісся».

З того часу багато води спливло, «Десна» довго розганялася й, нарешті, у 2018-му, вперше опинилася у Прем’єр-Лізі – елітному дивізіоні українського футболу. Цей же сезон –2019/20 рр.. мав стати по-справжньому історичним для «Десни», адже у рік свого ювілею команда Олександра Рябоконя мала всі шанси завоювати медалі: після 23 турів «Десна» займає 4 сходинку, лише на 3 очки відстаючи від луганської «Зорі» та київського «Динамо».  До того ж команда показувала справді цікаву та ґрунтовну гру…

Щоправда, тепер перспективи на завоювання медалей стали трохи більш туманними – наразі невідомо, коли продовжаться змагання, в якому форматі, та й у якому стані прийдуть команди до відновлення сезону після карантину… Проте у дні ювілею — не  про це.

Навіть під час загальнонаціональної ізоляції та фактичної відсутності спорту в нашому житті «Десна» залишається Подією – зараз клуб забезпечує антисептиками не тільки чернігівців, а й жителів області, зокрема, минулого тижня клуб привіз захисні маски та антисептики у  Седнів, Терехівку, Вознесенське, Березанку, Петрушин, Боромики, Черниш, Кувечичі, Довжик, Мохнатин, Роїще, Рудку, Халявин, Хмільницю…

Колектив «Деснянської правди» вітає чернігівську «Десну» з 60-річчям і бажає нових спортивних звершень та усмішок футбольної долі.

Сєргєй КАРАСЬ
Фото пресслужби ФК «Десна»

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13