Де і як лікуватимуть дітей із COVID-19?

2020-04-22 06:43

У Чернігівській обласній дитячій лікарні створено опорний пункт для дітей, хворих на коронавірус. Його передбачили в інфекційному відділенні медичного закладу. У відділенні функціонує 50 ліжок, працює 37 медичних працівників, є 6 апаратів штучної вентиляції легень. А загалом у лікарні таких апаратів 14-ть. Передбачено, що тут отримуватимуть невідкладну медичну  допомогу і лікування хворі на COVID-19 діти з усієї області.

Про особливості роботи інфекційного відділення та готовність обласної дитячої лікарні забезпечити якісною медичною допомогою найменших жителів Чернігівщини розповіла заступник генерального директора з організаційно-методичної роботи КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Чернігівської обласної ради Людмила КРИВЕЦЬ. 

—  Людмило Іванівно, розкажіть про  умови лікування в інфекційному відділенні, де нині створено опорний пункт для дітей, хворих на коронавірус.  

— Інфекційне відділення є структурним підрозділом Чернігівської обласної дитячої лікарні та забезпечує стаціонарне лікування дітей на інфекційні хвороби від народження до 18 років. Відділення має бокси для прийому хворих із повітряно-крапельними, кишковими інфекціями та вірусними гепатитами. Загалом у відділенні розгорнуто 50 ліжок. Тут є 8 боксів і 10 полубоксів. Частина з них виділена для пацієнтів, які можуть поступити  в лікарню з короновірусну інфекцією в тяжкому стані. А частина — для дітей, чий стан буде середньої важкості. У кожному боксі розміщено по 2-4 ліжка. А в загальних палатах — по 4-6 ліжок. Ми визначили також місця для цілодобового перебування медичного персоналу в лікарні на випадок загострення ситуації.  Адже тоді медичний персонал не матиме права полишати інфекційне відділення. Тут вони ночуватимуть і харчуватимуться.  

В інфекційному відділенні пацієнти проходять діагностику, отримують лікування та консультацію від спеціалістів відповідно до їхнього захворювання, стану та віку. Відділення має свій фізіотерапевтичний кабінет, тож поруч із медикаментозною терапією застосовуються також фізіотерапевтичні методи лікування. Бокси оснащені за всіма правилами епідеміологічного захисту. Вони мають два окремі входи. Крім інфекційного відділення, такі ж бокси є у приймальному відділенні головного корпусу. Враховуючи нинішню ситуацію з епідемією на коронавірусну хворобу, в разі необхідності там також можна буде розмістити пацієнтів на період обстеження та лікування. 

—  Наскільки ви забезпечені спеціальним медичним обладнанням та засобами захисту?  

— Обласна дитяча лікарня, в тому числі й інфекційне відділення, обладнана сучасною медичною апаратурою. Є рентгенівські та ультразвукові апарати, ендоскопічна апаратура, електроенцефалограф, спіральний комп’ютерний томограф, лапароскопічне обладнання. Також 14 апаратів штучної вентиляції легенів, 6 із яких в інфекційному відділенні. Лікарня забезпечена необхідними засобами захисту — рукавичками, масками, дезінфекторами. Маємо костюми біологічного захисту. В разі необхідності кількість засобів захисту буде поповнена. На наше інфекційне відділення було виділено 200 експрес-тестів. Один із них було використано, і він був негативним. Робимо також ПЛР-тестування.

—  Чи є серед госпіталізованих діти, у яких підтверджений діагноз COVID-19?  

— Ні. На щастя, нема таких хворих. Натомість у нас є діти із пневмонією. І минулого тижня усіх дітей із цим діагнозом ми перевірили на наявність коронавірусної інфекції за допомогою ПЛР-тестування. Цей метод точніший і більш інформативний на відміну від експрес-тестів.  ПЛР-тестування пройшли 8 дітей. Всі аналізи виявилися негативними. Але якщо будуть діти хворі на коронавірус, то вони лікуватимуться безкоштовно згідно зі спеціальним протоколом «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)». Для цього у нас є необхідні медикаменти та медичне обладнання.  

—  Чи можна буде комусь із батьків перебувати поруч із дитиною, хворою на коронавірусну інфекцію? 

— Зазвичай діти до 6 років перебувають на лікуванні з батьками. Здебільшого, всіх маленьких дітей доглядають мами. Та якщо мати чи батько не можуть бути поруч із дитиною, з різних причин, тоді за малечею наглядатиме медичний персонал. Старші діти перебувають у відділенні без дорослих. Але якщо старша за віком дитина з особливими потребами, то поруч із нею можуть перебувати батьки.  Адже такі діти потребують додаткової підтримки, уваги та піклування. 

—  Скільки медичних працівників працює в інфекційному відділенні?

— У відділенні працює 37 медичних працівників. Серед них 3 лікарів-інфекціоністів, 21 медична сестра і 13 молодших медичних сестер. Очолює інфекційне відділення лікар 1-ї кваліфікаційної категорії з дитячих інфекційних хвороб Андрій Володимирович Морозов. Лікарі працюють у звичному режимі. Хворі діти приймаються до відділення цілодобово і в будні, і у вихідні. 

—  Не так давно інфекційне відділення обласної дитячої лікарні відвідало керівництво області. Чи були від них якісь зауваження чи побажання щодо роботи інфекційного відділення? Чи потребує наразі лікарня  якоїсь допомоги?

— Останнім часом наш медичний заклад відвідували і керівники області, і представники охорони здоров’я. Вони завітали до нас, щоб ознайомитися з особливостями роботи відділення, його медичним забезпеченням і перевірити нашу готовність до роботи із хворими дітьми на коронавірусну інфекцію. Із керівників області у нас були голова обласної ради Ігор Вдовенко, голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш. Жодних зауважень від них не було. Інфекційне відділення також відвідала комісія із представників Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ України. Вони також перевіряли готовність нашого закладу до надання допомоги дітям, хворим на коронавірусну інфекцію. І в цілому були задоволені нашим медичним обладнанням, умовами  перебування хворих із COVID-19, організацією роботи з прийому таких хворих. І загалом роботою самого відділення. Жодних зауважень від них не було. Щодо потреб лікарні. 14 квітня наш медичний заклад відвідали голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко та начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш і передали нам в інфекційне відділення ще два апарати штучної вентиляції легень. Тож тепер у відділенні їх уже шість. Ми вдячні за таку підтримку. Для забезпечення якісної діагностики нашому інфекційному відділенню потрібен пересувний рентгенапарат, і днями він також має надійти, — розповіла Людмила Кривець. 

Нині в інфекційному відділенні обласної дитячої лікарні випадків захворювання на коронавірусну інфекцію нема. Але медичний персонал тримає руку на пульсі. І запевняє, в разі появи маленьких пацієнтів із COVID-19 готові надати їм необхідну допомогу.  

Спілкувалася Валентина НАУМЕНКО 
Фото надано респонденткою

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14