Топ 5 проблем, які турбують жителів Чернігова

2020-04-19 17:44

На основі опитування чернігівців, яке ми зробили у групі на Фейсбуці, нами був визначений рейтинг проблем, котрими найбільше переймаються мешканці обласного центру.

1. Пандемія 

Наразі в Україні закриті кордони, транспортне і авіасполучення, торгівельно-розважальні заклади, дитячі садки та школи, заклади харування тощо...  

Багато чернігівців залишились без роботи та грошового доходу.  

Жителів міста турбує неефективно запроваджений карантин, що  завдає економічних збитків бізнесу. В той же час містяни скаржаться, що такі заходи не зменшать темпів поширення коронавірусу. В той же час городяни обурені, що не всі дотримуються карантинних заходів і порушують обмеження. 
 
2. Готовність лікарень до боротьби з коронавірусом

У місцевих жителів є певні побоювання  стосовно того,  чи забезпечені необхідними медичними засобами лікарні та чи готові медпрацівники до прийому хворих.

Також є певні хвилювання з приводу того, чи медична система спроможна надати допомогу великій кількості пацієнтів, яких одночасно раптом треба буде госпіталізувати. Зауважимо, що в лікарнях Чернігова повністю обладнані інфекційні відділення, а медики кажуть, що готові до прийому хворих, а в них уже є інструкції щодо лікування. 

3. Пожежі через підпал трави

У Чернігівській області постійні підпали трави провокують масштабні пожежі. У місті через вогонь та задимлення періодично доводиться дихати забрудненим повітрям та смогом – це вкрай обурює жителів Чернігова.

Також чернігівці були занепокоєні радіаційним фоном у місті через пожежі у Чорнобильській зоні, які відбувалися там з 4 квітня.

Зазначимо, що 13 квітня Верховна Рада у 18 разів збільшила штрафи за спалювання сухої трави та забруднення атмосфери. Ухвалений закон після підписання Президентом змінить відповідні статті Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення. Зокрема, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом каратиметься штрафом у розмірі від 91,8 тис до 153 тис грн. Зараз покарання становить 5100–8500 грн.

4. Війна в зоні АТО

Війна на сході України також хвилює громадян міста. 

Питання миру та повернення окупованих територій – одне серед найважливіших для чернігівців. Поряд із цим у місті добре розвинений волонтерський рух і багато хто з жителів намагається допомагати українській армії.

5. Вандалізм у громадських місцях

Чернігів, на жаль, відомий не тільки благоустроєм міста, але й вандалами, які періодично завдають шкоду різним об’єктам. Так, наприклад, 12 липня, 2019 року стався прикрий і дуже резолнанасний інцидент – чоловік кинув у пам’ятник визволителям Чернігова від німецько-фашистських загарбників «коктейль Молотова». На щастя, ДСНС-ники вчасно ліквідували загоряння корпусу танку на Кругу і врятували пам’ятник.

Також чернігівці обурюються у соцмережах тим, що досить часто від рук вандалів страждають нові скляні зупинкові комплекси. 

Нагадаємо, що в Чернігові було встановлено 171 зупинку громадського транспорту європейського зразка, з яких 36 оснащені електронно-інформаційними табло прогнозування часу прибуття транспорту на  всіх маршрутах.

Поліна Могінська
Фото з Інтернету

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57